Email-маркетинг   Маркетинг та продажі

Розсилка до Чорної п’ятниці: докладна інструкція з email, месенджерів, SMS, Viber, push

13 minutes

Розсилка до Чорної п’ятниці: докладна інструкція з email, месенджерів, SMS, Viber, push

Сьогодні розглянемо, як зробити розсилку до Чорної п’ятниці — наймасштабнішого розпродажу року. Як скласти план розсилки до Чорної п’ятниці, які канали розсилок використовувати і які особливості враховувати.

Що таке Чорна п’ятниця й коли вона буде цього року

Чорна п’ятниця — старт грандіозних розпродажів наприкінці листопада, одразу після Дня подяки в англомовних країнах. Це гарний привід закупитися подарунками на Різдво та Новий рік, чим частково й пояснюється величезний обсяг продажів. У 2023 році Чорна п’ятниця розпочнеться 24 листопада.

Одразу після Чорної п’ятниці наступає Кіберпонеділок. Це вигідна акція і для маркетологів — клієнти ще в настрої витрачатися після Чорної п’ятниці, і для покупців — ціни можуть впасти ще нижче. Кіберпонеділок цього року припадає на 27 листопада.

Чому важливо надсилати розсилки до Чорної п’ятниці

Обсяги продажів на Чорну п’ятницю та Кіберпонеділок щороку зростають. Хочете збільшити свої продажі в кілька разів у ці дні? Тоді беріть у них участь.

скільки люди витрачають у чорну п'ятницю
Статистика витрат на онлайн-покупки у Чорну п’ятницю та Кіберпонеділок. Джерело: Adobe

Розсилка листів до Чорної п’ятниці

Розпродаж із великими знижками — це шанс активувати навіть «сплячих» клієнтів. Головне пробитися крізь лавину листів зі знижками, бо до Чорної п’ятниці акції влаштовують практично всі інтернет-магазини. Отже, інбокси у ваших підписників будуть забиті знижковими пропозиціями.

Найпростіший спосіб підвищити шанси на відкриття — зробити не одну розсилку, а серію листів до Чорної п’ятниці.

Серія листів до Чорної п’ятниці

Складемо серію проморозсилок, яка підігріє цікавість підписника до акції, підштовхне його до покупки та створить відчуття терміновості. Вона складатиметься з чотирьох листів:

 1. «Готуємось до Чорної п’ятниці». За 10 днів до акції. Розкажіть, коли почнеться розпродаж, які товари братимуть участь та на які знижки можна буде розраховувати.
 2. «Знижки почалися!». На старті акції. Тут мають бути зазначені всі умови: які товари беруть участь, розмір знижки, промокод, скільки днів триватиме акція. Можна зробити окремі CTA різні групи товарів, щоб підписник міг відразу пройти в потрібний розділ.
 3. «Остання година». Відправте цей лист тим, хто все ще нічого не купив.
 4. «Кіберпонеділок». На початку другого розпродажу, 28 листопада, якщо ви його влаштовуєте.

Перш ніж створювати саму серію, підготуйтеся: виберіть адреси, яким надсилатимете розсилку, і створіть шаблони листів. Якщо для цієї розсилки хочете створити новий сегмент, потрібно виділити його в окрему адресну книгу. Якщо розсилатимете всій базі або готовому сегменту, пропустіть цей крок.

Листи можна створити у візуальному блоковому конструкторі SendPulse — зробити з нуля або відредагувати під свої цілі безкоштовний готовий приклад із галереї.

Сервіс також дає можливість створювати листи в HTML-редакторі та завантажувати власні шаблони.

Зверніть увагу! Можна не створювати сегменти та шаблони заздалегідь, а зробити це під час налаштування розсилки. Але набагато зручніше зробити всю підготовчу роботу заздалегідь.

Коли сегмент адрес і шаблони готові, можна налаштовувати листи. Робитимемо це за допомогою звичайної масової розсилки. Для кожного листа поставимо свій час відправки. Натискаємо «Створити розсилку» та налаштовуємо кожен етап.

В інформації про розсилку вказуємо адреси одержувачів, за необхідності сегментуємо, вибираємо адресу та ім’я відправника, пишемо тему листа:

Стартові налаштування email розсилки

У наступному кроці вибираємо шаблон листа. Вибрати можна заздалегідь створений, відредагувати шаблон із бази, створити свій у візуальному або HTML-редакторі:

Вибір шаблону для email розсилки

Залишилися останні налаштування: підключити аналітику, запланувати час розсилки та перевірити, чи все гаразд. На цьому етапі можна підключити додаткову розсилку з непрочитаних, це допоможе підвищити відкритість:

Фінальне налаштування масової email розсилки
Майже фінальне налаштування масової email розсилки

Таким же чином створіть решту листів із ланцюжка. Переглянути, видалити заплановані розсилки або змінити час їхньої відправки можна в розділі «Мої розсилки».

Подивитися та скасувати заплановані розсилки можна в розділі «Мої розсилки»
Подивитися та скасувати заплановані розсилки можна в розділі «Мої розсилки»

Зверніть увагу! SendPulse дає змогу сегментувати підписників за датою останньої покупки. Завдяки цьому ви можете виключити тих, хто зробив покупку з попередніх листів серії.

Щоб виключити тих, хто купив із певної дати, потрібно:

 • Створити змінну в адресній книзі last_purchase_date, тобто, дата останньої покупки.
 • Налаштувати передачу даних про покупку через API до сервісу SendPulse.
 • Під час надсилання кожної наступної розсилки із серії використовувати сегментацію зі змінною «дата останньої покупки». Так у кожну наступну розсилку потраплятимуть лише ті підписники, які нічого не купували з певної дати.

Як створити сегмент за датою останньої покупки. Ви надіслали листа про старт акції вранці 25 листопада. Увечері вам доведеться зробити розсилку про те, що до кінця акції залишилося кілька годин. Немає сенсу надсилати цю розсилку тим, хто вже щось купив після ранкового листа, тому їх краще виключити зі списку адрес.

Виключимо підписників, що вже купили, за допомогою змінної last_purchase_date. У стартових налаштуваннях розсилки вибираємо адресну книгу, за якою надсилали ранкову розсилку. Створюємо в ній сегмент: вибираємо last_purchase_date і призначаємо проміжок «більше 1 дня».

Щоб така сегментація спрацювала правильно, дані про покупки мають передаватися з CRM до сервісу розсилки в реальному часі, без великих затримок.

Поради

Що зробити, щоб серія листів до Чорної п’ятниці була ефективною:

 • Придумайте захопливу тему листа. Зацікавіть, додайте смайлик. Наприклад:

«Чорна п’ятниця: привід оновити інтер’єр зі знижкою до 50 %» — обіцяє вигоду.

«До Чорної п’ятниці подвоїмо вашу підписку! Подробиці — у листі» — інтригує.

«Знижки Чорної п’ятниці скоро закінчаться. Встигнете перехопити?» — посилює інтерес обмеженням часу.

 • Додайте гіфки. Вони зроблять листи яскравішими, привернуть увагу та підвищать конверсію.
 • Сформулюйте чіткі умови акцій. Умови мають бути простими та зрозумілими, щоб клієнт міг швидко прийняти рішення про купівлю.
 • Попрацюйте над CTA. Додайте або одну яскраву кнопку CTA, або кілька під окремі групи товарів.

Приклади листів до Чорної п’ятниці

Використовуйте мінімалістичний стиль, якщо не хочете перевантажувати лист деталями. У розсилці магазину меблів та товарів для дому JYSK нічого зайвого: трохи тексту, картинки та таймер. На картинках вказані категорії товарів та розмір знижок — після натискання ви перейдете у відповідний розділ на сайті. Таймер показує час до кінця акції та спонукає зробити покупку.

Приклади розсилок до Чорної п'ятниці
Лист до Чорної п’ятниці від магазину меблів та товарів для дому JYSK

Спробуйте додати гіфку до листа, як це робить Yakaboo.

Лист до Чорної п'ятниці з GIF анімацією від Yakaboo

Втім, анімований елемент не обов’язково робити таким великим — навіть одне слово чи кнопка, що мерехтить, приверне увагу до змісту та підвищить конверсію переходів. Ще краще, якщо це буде щось незвичайне, як у розсилці від Foxtrot:

Лист до Чорної п'ятниці з анімацією GIF від Foxtrot

Зверніть увагу, що гіфка в листі має бути короткою, щоб не втомлювати читача. Водночас вона підходить під суть акції та згадує назву компанії.

А ось ще один лист від магазину техніки Foxtrot. Терміновість підкреслена словами «Ціни палають», у листі є картки товарів із великими знижками. Ймовірно, товари вибрані з категорії найпопулярніших:

Лист до Чорної п'ятниці від Foxtrot
Лист до Чорної п’ятниці від Foxtrot

Можна вигадати яскравий лист у кольорах компанії, як Dr. Martens. На банері — суть акції, розмір знижки та групи товарів. Трохи нижче — промокод на додаткову знижку та CTA-кнопки на певні групи товарів:

Лист до Кіберпонеділка від інтернет-магазину Dr. Martens
Лист до Кіберпонеділка від інтернет-магазину Dr. Martens

Ще один цікавий лист — від магазину побутової техніки та електроніки «Фокстрот». Банер привертає увагу мультяшним дизайном. Яскраві кнопки закликають до дії, різнокольорові банери акцентують на приємних умовах шопінгу.

Лист до Чорної п'ятниці від магазину «Фокстрот»
Лист до Чорної п’ятниці від магазину «Фокстрот»

А ось протилежність до прикладу нижче: лаконічний лист від сервісу, що пропонує графічний онлайн-редактор для зображень VistaCreate.

Стриманий дизайн листа в кольорах Black Friday
Стриманий дизайн листа в кольорах Black Friday

Чорну п’ятницю можна використовувати й більш витончено, ніж це робить більшість інтернет-магазинів. Ось приклад для натхнення від товариства Greenpeace — лист із п’ятьма варіантами, як провести Чорну п’ятницю без шопінгу:

Альтернативні способи провести Чорну п'ятницю в розсилці від Greenpeace
Альтернативні способи провести Чорну п’ятницю в розсилці від Greenpeace

Онлайн-школа дизайну пропонує не захаращувати простір речами, а вкластися в себе і свої знання, і з цієї нагоди дарує великі знижки.

Школа дизайну радить полювати за знаннями, а не за речами
Школа дизайну радить полювати за знаннями, а не за речами

У якості ще одного приклада від онлайн-школи пропонуємо лист від Prjctr Library з неочікувано мінімалістичним дизайном і натомість розгорнутим описом пропозиції та потенційної користі від неї.

Мінімум дизайну — максимум тексту… Якщо є що сказати, чому б і ні?
Мінімум дизайну — максимум тексту… Якщо є що сказати, чому б і ні?

Розсилка Viber створюється аналогічно, тільки спочатку потрібно буде активувати ім’я відправника. Докладна інструкція з Viber-розсилок є в нашій базі знань.

Зверніть увагу! Використовуйте Viber та SMS разом — основну масу повідомлень відправляйте у Viber, а потім відправляйте SMS за недоставленими. У SendPulse таку розсилку можна налаштувати автоматично.

Push-розсилка до Чорної п’ятниці

Push — це миттєві повідомлення, які потрапляють користувачеві прямо на робочий стіл. Вони складаються з заголовка, короткого основного тексту, картинки та посилання.

Як зробити push-повідомлення ефективним:

 • Пишіть мінімум тексту.
 • Використовуйте велике яскраве зображення — опція доступна для push у найсвіжіших версіях браузера Chrome в операційній системі Windows.
 • Не надсилайте push занадто часто.
 • Проводьте A/B-тестування перед відправкою.
 • Сегментуйте — у SendPulse можлива сегментація push за браузером та мовою браузера, географією, сторінкою та датою підписки.

Як створити push-розсилку до Чорної п’ятниці

Щоб надсилати клієнтам web push, потрібно створити спеціальну форму підписки на своєму сайті. Докладну інструкцію, як зробити таку форму та налаштовувати push-розсилки, читайте в нашій базі знань. Тож якщо не встигаєте зібрати базу до Чорної п’ятниці, це не привід відкладати. Пуші стануть гарним доповненням до ваших майбутніх email, SMS та Viber-розсилок.

Щоб налаштувати саме web push, потрібно:

 • написати заголовок та текст;
 • вибрати посилання, яким користувач буде переходити після клацання на push;
 • додати картинку;
 • вибрати список одержувачів і за необхідності сегментувати його;
 • оформити варіант із великою картинкою, за бажання додати до нього одну або дві кнопки, для кожної вибрати посилання та іконки.
Створення push-повідомлення в сервісі SendPulse
Створення push-повідомлення в сервісі SendPulse

Приклади push розсилок до Чорної п’ятниці

Так виглядає класичне push повідомлення з маленьким зображенням:

Push-повідомлення з маленьким зображенням
Push-повідомлення з маленьким зображенням

А таким буде повідомлення з великою картинкою та кнопками:

Варіант push з великим зображенням та кнопками
Варіант push з великим зображенням та кнопками

Зверніть увагу! SMS, email та push-повідомлення можна об’єднати в розсилці Automation 360. У такий спосіб ви збільшите кількість точок торкання з підписниками та скоротите їхній шлях до покупки.

Мінілендинг для оптимізації продажів

З розсилки одержувачів можна вести за детальною інформацією та відразу за покупками на свій лендинг чи мультипосилання. Їх можна створити в конструкторі SendPulse.

У тексті лендингу опишіть докладніше вигідні пропозиції щодо Чорної п’ятниці або Кіберпонеділка. Зробіть кнопки для переходу на кожну категорію товарів, якщо їх кілька, а також кнопки зв’язку з менеджерами або підписки на чат-бота. Так клієнти зможуть діставати оперативні відповіді на запитання та швидко оформляти замовлення.

Створення мінілендінгу в конструкторі SendPulse
Створення мінілендингу в конструкторі SendPulse

У конструкторі SendPulse ви сформуєте посадкову сторінку за 15–20 хвилин, навіть якщо раніше ніколи цього не робили. Виберіть готовий шаблон і відредагуйте його або вигадайте оригінальний варіант із фото чи відео.

На лендингу можна розмістити форму збору інформації, кнопки, що ведуть у месенджери або на сайт. Додайте мультиканальні форми підписки на чат-ботів та на SMS й email розсилки. Усе це доступно в безоплатній версії.

На платному тарифі ви також можете використовувати своє доменне ім’я, піксель Facebook та приймати оплату через популярні платіжні системи.

Щоб обробляти замовлення, підключайте нашу безкоштовну CRM — це інструмент для централізованого управління продажами та каналами зв’язку з клієнтами.

Зверніть увагу! SendPulse дає змогу сегментувати підписників за датою останньої покупки. Завдяки цьому ви можете виключити тих, хто зробив покупку з попередніх листів серії.

Розсилка в месенджерах до Чорної п’ятниці

Чат-боти в популярних месенджерах допоможуть швидко та ефективно розповісти підписникам про акції на Чорну п’ятницю. Ось що для цього потрібно зробити.

Крок 1 — створити чат-боти в потрібних соцмережах, підключити їх до своїх облікових записів. У SendPulse ви можете створити бота для Instagram, Telegram, Facebook та WhatsApp.

Інструкції:

Крок 2 — побудувати базові ланцюжки повідомлень.

Інструкції:

Крок 3 — зібрати базу підписників. Налаштувати форми підписки та розмістити їх на своєму сайті.

Інструкції:

Крок 4 — продумати тематичні розсилки до Чорної п’ятниці. Тут у вас є три варіанти: налаштувати ланцюжок повідомлень, окремі розсилки за аудиторіями бота, або й те, й інше.

За допомогою автоматизованого ланцюжка повідомлень ви можете створити гру або опитування для підписників, щоб підвищити залученість, збільшити кількість переходів на сторінку акції та, як наслідок, підняти продажі. При всьому ланцюжок працюватиме без вас. Користувачеві достатньо запустити його — скажімо, натисканням кнопки в стартовому повідомленні — й інші елементи надсилатимуться у вказаний час.

Приклад автоматичного ланцюжка повідомлень в інтерфейсі SendPulse
Приклад автоматичного ланцюжка повідомлень в інтерфейсі SendPulse

Масові розсилки через чат-бота допоможуть точково розповісти про акції в потрібний момент. Крім того, розсилку в чат-боті можна сегментувати та персоналізувати за допомогою даних про підписника та його активності в роботі, це дасть вам змогу створити відповідні варіанти для кожного сегмента аудиторії.

Наприклад, розділіть аудиторію за датою останньої активності. Тим, хто давно нічого не купував, запропонуйте товари з найбільшими знижками. Експериментуйте від наявних даних: якщо знаєте місто, запросіть до потрібного офлайн-магазину, якщо була зацікавленість до певних категорій — запропонуйте товари з них.

Можна також зв’язати розсилку та ланцюжок: потрібно просто додати в повідомлення кнопку, яка буде переводити користувача у відповідний ланцюжок чат-бота.

Статті з бази знань:

Як зробити розсилку через месенджери більш ефективною:

 • Пишіть короткі та середньої довжини повідомлення. Люди не звикли отримувати «простирадла» в чатах, мало хто готовий читати довгі повідомлення до кінця.
 • Дотримуйтесь одного тону спілкування в ланцюжках та розсилках, щоб не спантеличувати користувачів.
 • Пишіть корисно, просто й по ділу. Ви й так вторглися в особистий простір користувача, не змушуйте його зайвий раз напружуватися й не витрачайте його час та увагу на дрібниці.
 • Доводьте підписників до конверсії. Слідкуйте, щоб текст та написи на CTA-кнопках були узгоджені між собою.

Зверніть увагу! SMS, email та push повідомлення можна об’єднати в розсилці Automation 360, так ви збільшите кількість точок торкання з підписниками та скоротите їх шлях до покупки.

Як створити розсилку в месенджерах до Чорної п’ятниці у SendPulse

Щоб створити розсилку через чат-бота в SendPulse, перейдіть до розділу «Чат-боти» на панелі зверху. Виберіть потрібний чат-бот у розділі ліворуч, зайдіть у нього й натисніть «Створити розсилку».

Зверніть увагу! Розсилки потрібно налаштовувати окремо для ботів Facebook, Instagram, Telegram та Viber, навіть якщо боти ідентичні — у цих месенджерів різні можливості оформлення та різні вимоги до розсилок.

Розсилки до Чорної п'ятниці
У розділі «Чат-боти» переходимо до потрібного бота та натискаємо кнопку «Створити розсилку»

Якщо ви бажаєте надіслати всім підписникам одну розсилку, одразу переходьте до створення повідомлення. Напишіть текст, додайте до нього картинку та кнопки. Перевірте, як виглядає на попередньому перегляді.

Додаємо текст, картинку та кнопки в майбутнє повідомлення
Додаємо текст, картинку та кнопки в майбутнє повідомлення

Якщо ви плануєте розділити повідомлення за сегментами, проставте галочку в чекбоксі «Сегментувати одержувачів». Для сегментації можна використовувати дату підписки на чат-бота, збережену інформацію про користувача, дані про його участь у ланцюжках бота та отримання розсилок. Максимум умов сегментації в одній розсилці — 20.

За необхідності сегментуємо одержувачів
За необхідності сегментуємо одержувачів

Коли закінчите налаштування, переходьте до відправки. Радимо завжди користуватися функцією «Тестова розсилка» — бот відправить повідомлення тільки на особистий обліковий запис адміністратора сторінки. Якщо з тестовим повідомленням усе гаразд, натисніть кнопку «Далі» та переходьте до відправки.

Перевіряємо створене повідомлення за допомогою функції «Тестова розсилка»
Перевіряємо створене повідомлення за допомогою функції «Тестова розсилка»

Тут вам потрібно встановити назву розсилки, дату та час відправлення. Залежно від месенджера можуть бути додаткові налаштування: як-от, якщо ми налаштовували повідомлення для Facebook бота — система просить вказати тип розсилки.

У нашій базі знань можна дізнатися більше про типи розсилки.

Коли все готове, натисніть «Відправити розсилку» або «Запланувати», і готуйтеся відстежувати результати.

Встановлюємо час відправки розсилки
Встановлюємо час відправки розсилки

SMS та Viber розсилка до Чорної п’ятниці

Підключайте до рекламної кампанії та інші канали. Якщо у вас є номери телефонів підписників, зробіть SMS або Viber розсилку до Чорної п’ятниці.

Поради для ефективної SMS або Viber розсилки:

 • Надсилайте їх тим, хто погодився отримувати розсилку. Розсилка купленої бази заборонена законами України «Про рекламу», «Про захист персональних даних» та «Про телекомунікації». Ризикувати й порушувати закон безглуздо — люди навряд чи позитивно реагуватимуть на спам. До того ж Viber може заблокувати відправника за розсилку спаму.
 • Вказуйте ім’я відправника — для Viber його потрібно зареєструвати заздалегідь, як і для SMS.
 • Пишіть коротко. Передавайте суть у кількох реченнях, не розписуйтеся на кілька абзаців. Viber дає змогу відправляти до тисячі знаків в одному повідомленні, але навряд чи вашим клієнтам сподобається читати таке «простирадло».
 • Персоналізуйте SMS-спілкування. У SendPulse ви можете сегментувати список одержувачів та підставляти їхні імена та інші дані у SMS розсилку, використовуючи змінні.
 • Пишіть повідомлення, які легко читати. НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ КАПСЛОК, ne pyshyt` latynoju ukrajins`ki slova. Не намагайтеся втиснути кілька повідомлень в одне шляхом скрчння слів тавидаленняпробілів.

Щоб ви могли визначитися, у який спосіб краще робити розсилку до Чорної п’ятниці, ось список основних відмінностей Viber та SMS:

СМСViber
Одне повідомлення до 70 знаків, більше знаків — переплатаПовідомлення до тисячі знаків
Високе охоплення, прийде навіть на старий телефонПрийде лише користувачеві Viber
Мінімум дизайнуМожна вставляти картинки, смайлики, CTA-кнопки
Миттєве доставленняДоставляється в разі вимкнення інтернету

Ось, наприклад, що можна написати в SMS повідомленні до Чорної п’ятниці:

Приклади SMS розсилки до Чорної п'ятниці
Приклади SMS розсилки до Чорної п’ятниці

А ось так можна оформити повідомлення у Viber:

Приклад повідомлення до Чорної п'ятниці у Viber
Приклад повідомлення до Чорної п’ятниці у Viber

Ще один приклад — розсилка від українського бренду одягу, взуття та сумок. У повідомленні вказано всю основну інформацію про умови розпродажу. Для зручності дано посилання на кожну категорію товарів, а також загальну кнопку переходу на сайт:

Розсилка в Viber від Kachorovska
Розсилка в Viber від Kachorovska

Як створити SMS або Viber розсилку до Чорної п’ятниці у SendPulse

Щоб створити SMS розсилку в SendPulse, зайдіть у розділ «Мої розсилки» та натисніть «Надіслати SMS». Напишіть ім’я відправника, текст повідомлення, виберіть час надсилання та список номерів. Список можна завантажити або вибрати базу контактів, яка вже є в сервісі та де вказані номери телефонів. Якщо в списку контактів є ще й імена одержувачів у вигляді змінної, додайте в текст повідомлення змінну з ім’ям. Наприкінці перевірте, як ваше розсилання буде відображатися на екрані мобільного:

Створення SMS розсилки в конструкторі SendPulse

Розсилка Viber створюється аналогічно, тільки спочатку потрібно буде активувати ім’я відправника. У нашій базі знань є докладна інструкція з Viber розсилок.

Зверніть увагу! Використовуйте Viber та SMS разом — основну масу повідомлень відправляйте у Viber, а потім відправляйте SMS за недоставленими. У SendPulse таку розсилку можна налаштувати автоматично.

Висновок

Починайте підготовку до Чорної п’ятниці заздалегідь: продумайте email, push, Viber та SMS повідомлення. Спробуйте також створити чат-бота для Facebook, Telegram, Instagram і WhatsApp — він допоможе автоматизувати спілкування з клієнтами, щоб знизити навантаження на співробітників у розпал розпродажу.

Реєструйтеся в SendPulse, щоб створювати всі розсилки в одному сервісі, тестувати різні варіанти та аналізувати ефективність своєї роботи в безоплатній CRM!

Дата публікації:

14 Лис. 2023

Ольга Борисенко

Розповідаю, як робити по-справжньому круті email розсилки. Допомагаю знайти баланс між турботою про клієнта та успішним продажем.

Анастасія Цапліна

Копірайтер із досвідом роботи маркетологом. Вивчаю нове у маркетингу, ділюся інформацією.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Середня оцінка: 5/5
Всього голосів: 3
Поділитися:
Twitter