Онлайн-курси

Як провести вебінар: інструкція для новачків

17 minutes

Як провести вебінар: інструкція для новачків

У статті розбираємо покроковий план дій, де і як проводити вебінари: розроблення сценарію, огляд платних та безплатних майданчиків, способи просування. Даємо докладне керівництво та поради, які допоможуть підготуватися та успішно провести вебінар.

Можна виділити три основні цілі вебінарів: навчання, просування особистого бренду та продажі. Найчастіше онлайн-захід має всі ці цілі відразу.

Щоби здобути репутацію, експерти проводять безплатні прямі ефіри, на яких дають освітній контент та розповідають про цікаві кейси, відповідають на запитання підписників. Такі заходи допомагають розширити аудиторію, підвищити довіру до фахівця та ступінь лояльності.

Щоб аудиторія придбала якийсь інфопродукт, влаштовують вебінари, що продають. Спікер ділиться знаннями, проводить майстер-клас та просуває свій продукт. Іноді потрібна серія вебінарів, під час яких розбирається складна тема, а останній день присвячується продажам. Ті, хто не купив продукт, потрапляють у базу потенційних клієнтів, їх можна дотискати розсилками та ретаргетингом.

Вебінари на платних курсах проводяться для навчання студентів, відповідей на запитання та отримання зворотного зв’язку в режимі онлайн.

Також онлайн-заходи влаштовують для навчання співробітників, підвищення кваліфікації, набуття ними нових навичок та умінь.

На вебінарах в Академії SendPulse ми розповідаємо, як використовувати наші інструменти, а також розбираємо питання зі сфери інтернет-маркетингу. Це допомагає нашим клієнтам ефективніше вести бізнес, а нам зробити сервіс ще популярнішим.

Один із вебінарів Академії SendPulse
Один із вебінарів Академії SendPulse

Що потрібно для вебінару

Деякі експерти та онлайн-школи проводять трансляції в спеціально обладнаних студіях, використовують прозорі дошки для записів та інші пристрої. Насправді можна уникнути значних витрат.

Рекомендуємо до прочитання: «Як створити онлайн-курс, якщо немає досвіду в інфобізнесі».

Мінімум необхідного для трансляції:

  • вебінарний майданчик;
  • обладнання: комп’ютер, камера та мікрофон або смартфон із гарною якістю фільмування та звуку;
  • наявність аудиторії;
  • план заходу.

Решта — доповнення, які підвищують якість вебінару, але досягти поставленої мети можна й без них.

Який провести вебінар: платний або безплатний

Коли вирішується питання, чи варто брати плату за вхід, треба враховувати кілька чинників. Насамперед це мета заходу.

Якщо ви хочете збільшити свою аудиторію, розповісти про проєкт, краще проводити безплатний ефір, тому що на нього прийде більше глядачів. Це ж стосується вебінарів, що продають, — ви обіцяєте безплатну користь, і за це люди готові послухати про ваш платний продукт.

Оптимальний варіант для серії навчальних вебінарів — один-два безплатні, а подальший доступ на платній основі.

Водночас важливо розуміти, наскільки ваш контент є корисним і унікальним. Якщо інформацію можна вільно знайти в інтернеті, а ви берете за неї гроші, люди будуть розчаровані, а ви здобудете репутацію «інфоцигана».

Також із безплатних ефірів варто почати маловідомим спікерам — доведіть, що ви справжній експерт і вам можна довіряти.

Якщо спікер добре відомий і є авторитетом у своїй сфері, можна одразу проводити платний захід. Але подбайте про те, щоб програма коштувала своїх грошей — високі очікування можуть обернутися таким самим розчаруванням у разі невідповідності.

Як підготуватися до вебінару

Щоб усе пройшло успішно, під час підготовки до трансляції виконайте такі дії.

Визначте мету та аудиторію

Насамперед сформулюйте мету заходу: збільшення аудиторії, продаж продукту, навчання. З огляду на це, вирішіть, чи буде вхід платним чи вільним.

Визначте, хто належить до цільової аудиторії. Можливо, у вас уже є лояльна база підписників, але вебінар призначений для новачків, або, навпаки, на досвідчених фахівців, які хочуть прокачатися до рівня професіоналів. Якщо ви запускаєте новий проєкт і не дуже добре розумієте, на кого націлюватися, створіть портрет клієнта — це допоможе уникнути зайвих витрат під час просування.

Складіть план вебінару

Пропишіть етапи вебінару та зразковий таймінг. Зазначте основні тези, які потрібно озвучити. Визначте, що потрібно показати глядачам на екрані та куди додати інтерактив.

Напишіть текст

Щоби якісно провести півтори-дві години трансляції та нічого не забути, рекомендуємо заздалегідь написати повний сценарій. Це не означає, що потрібно все читати «з аркуша» — важливо, що ви будь-якої миті могли заглянути в текст.

Підготуйте презентацію

Зазвичай візуальний супровід необхідний для наочності та закріплення інформації. Тому приділіть увагу створенню якісної презентації. Можна використовувати Microsoft PowerPoint, Google Slides, Apple Keynote, Canva, Figma та інші сервіси.

Під час підготовки презентації не розміщуйте на слайдах весь текст, виносите лише основне. Не використовуйте понад двох шрифтів. Акцентуйтесь на важливих деталях, але не робіть їх надмірно яскравими, щоб не відвертати глядачів — шукайте золоту середину. Додайте приклади та інфографіку — це допоможе легше засвоїти інформацію.

Виберіть вебінарний майданчик

Під час вибору платформи для проведення заходу зверніть увагу на такі параметри:

  • ціна та наявність тестового періоду,
  • функціонал,
  • зручність та простота використання.

Далі ми розберемо найпопулярніші майданчики для проведення вебінарів.

Займіться просуванням

Зробіть анонс заходу за 4–7 днів до початку та періодично нагадуйте про нього аудиторії. Щоб вебінар побачило якнайбільше людей, використовуйте всі можливості для просування. Про них ми поговоримо далі.

Тестування

Обов’язково протестуйте обладнання та вебінарний майданчик, щоб під час трансляції не було неприємних сюрпризів. Бажано мати під рукою запасне обладнання на випадок раптових проблем з технікою.

Де провести вебінар безплатно

Серед безплатних платформ є вдалі рішення, можливостей яких цілком достатньо якісної трансляції.

Google Meet

Google Meet — сервіс від Google для проведення відеозустрічей. Дає змогу здійснювати демонстрацію екрана. На безплатному тарифі максимальна кількість учасників — 100 осіб, а тривалість групової конференції — 1 год. На платних тарифах зустріч може тривати до 24 години, кількість учасників збільшена — максимум 500, і до 100 тисяч глядачів трансляції в домені. Для спільної роботи використовується сховище Google Диска — 15 Гб на користувача в безплатній версії.

Для створення конференції на головній сторінці сервісу потрібно натиснути «Нова зустріч» — «Створити зустріч». Надішліть учасникам згенероване посилання. Необхідний обліковий запис Google.

Керування зустріччю під час трансляції у Google Meet
Керування зустріччю під час трансляції у Google Meet

Ви можете запланувати відеозустріч у Google Календарі та налаштувати надсилання повідомлень на електронну пошту учасників.

YouTube

Трансляції на YouTube доступні для підтверджених облікових записів, до яких протягом останніх трьох місяців не застосовувалися обмеження. Прямий ефір можна запустити з комп’ютера з вебкамерою і з мобільного пристрою. Якщо потрібно показувати презентацію на екрані, використовується відеокодер. Список програм, які відповідають вимогам, та посібник із їхнього використання є в довідці YouTube.

Щоби запустити трансляцію, зайдіть в обліковий запис YouTube, натисніть на значок камери у верхньому правому кутку та виберіть «Почати трансляцію». Якщо це ваш перший прямий ефір на платформі, функція стане доступною протягом доби, тому зайнятися налаштуваннями потрібно заздалегідь.

Як провести вебінар у YouTube
Як провести вебінар у YouTube

Соціальні мережі: Instagram, Facebook, TikTok

Поширений варіант — прямий ефір у соцмережах. Після закінчення можна зберегти та опублікувати запис для тих, хто не встиг на онлайн-зустріч або хоче подивитися повторно. У довідковому розділі для кожної із соціальних мереж є інструкція з проведення трансляцій в Instagram, Facebook. У TikTok потрібно натиснути на значок плюсу внизу екрана і вибрати Live — цей пункт з’являється за наявності тисячі й більше підписників біля облікового запису. Додаткову інформацію про прямі ефіри дивіться на офіційному сайті TikTok.

Якщо ви хочете вийти в ефір із комп’ютера, показати презентацію або додати інтерактивний контент, використовуйте відеокодер, як і у випадку з YouTube: наприклад, Open Broadcaster Software або Stage Ten.

Зайдіть на сторінку створення прямого ефіру у Facebook і виберіть ПК джерелом відео для трансляції. У налаштуваннях нижче з’явиться ключ трансляції та URL-адреса.

Налаштування прямого ефіру у Facebook з ПК
Налаштування прямого ефіру у Facebook з ПК

Тепер потрібно розгорнути програму-відеокодер та вказати посилання та ключ. Збережіть та натисніть «Запустити трансляцію». У вікні Facebook має стати активною кнопка «Вийти в ефір», натисніть на неї та починайте вебінар. Виконайте тестовий стрим заздалегідь, щоб не сісти в калюжу на офіційному заході.

Telegram

У групах та каналах Telegram доступні відеотрансляції на необмежену аудиторію. Щоб запустити прямий ефір, натисніть у профілі кнопку «Відеочат» або «Трансляція» — для цього потрібно мати права адміністратора. Можна заздалегідь запланувати відеочат та зробити анонс. Для учасників, які хочуть висловитись, є функція «Підняти руку». У налаштуваннях ви можете увімкнути запис ефіру, і після його завершення аудіо- та відеофайл будуть збережені у «Вибраному».

Як провести вебінар у Telegram
Як провести вебінар у Telegram

Спеціалізовані майданчики для вебінарів

Якщо можливостей безплатних платформ недостатньо, використовуйте один із наведених нижче варіантів.

Zoom

У компанії є два основні рішення для проведення онлайн-зустріч: Zoom Meetings та Zoom Webinar. У першому випадку всі учасники мають рівні можливості: включати мікрофон і камеру, демонструвати екран, писати в чат. Для безплатних ознайомлювальних вебінарів цей варіант не годиться, а ось для платних курсів та навчання співробітників прийнятний. Є безплатний тариф із тривалістю конференцій до 40 хвилин, після яких можна перепідключитися знову. Кількість учасників — до 100 осіб. На платних тарифах максимальна тривалість сесії — 30 годин, більше учасників, є хмарне сховище. У налаштуваннях профілю у вкладці «Запис» можна увімкнути функцію автоматичного запису та вибрати, куди зберігати відео: на локальний диск або в хмару.

На безплатному тарифі збереження запису в хмару не передбачено
На безплатному тарифі збереження запису в хмару не передбачено

Під час використання Zoom Webinar глядачі не можуть підключати мікрофон та камеру, але мають можливість поставити запитання в чаті. Якщо ви проводите заходи, де кількість учасників до 500 осіб, передплата коштує $690 на рік. Також для управління заходами компанія пропонує рішення Zoom Events, ціни починаються від $890 на рік. Серед додаткових опцій продукту: налаштування параметрів реєстрації та оформлення квитків, можливість переглянути запис івента після закінчення прямо в лобі, докладна аналітика. Ознайомитись із тарифами на всі продукти можна на сайті компанії.

На платних тарифах усіх названих продуктів можна проводити потокову трансляцію на кількох платформах та зберігати запис.

IBM Video Streaming (Ustream)

IBM Video Streaming — хмарний сервіс для проведення трансляцій із високою якістю звуку та відео, яким користуються як гіганти на кшталт Sony, Airbnb, BBC America, так і малий та середній бізнес. Навіть якщо стрим дивиться більш ніж мільйон людей, сервіс впорається з навантаженням. Є кілька тарифів. Ціни починаються від $99 на місяць та 100 годин трансляції. Безоплатний пробний період триває 30 днів.

Webex

Компанія пропонує кілька рішень, що за функціоналом схожі із продуктами Zoom. Під час використання Webex Meetings усі учасники мають рівні права: використання камери та мікрофона, показ екрана, надсилання повідомлень у чат. Webex Webinar дає змогу проводити опитування в реальному часі та вибирати, кого й що бачитимуть глядачі на головному екрані. Можливості відрізняються залежно від ролі: на відміну від організаторів та доповідачів відвідувачі не можуть включати камеру та мікрофон.

Webex Events — комплексне рішення для проведення заходів. За допомогою нього можна вибудувати систему продажу різних типів квитків, створювати промокоди. Доступні інструменти гейміфікації, брендування івента. Ви можете розмістити спонсорську рекламу та монетизувати захід, а також подивитися дашборди з аналітикою щодо нього.

Усі продукти мають функцію перекладу більш ніж на сотню мов у реальному часі. Під час інтерактивної роботи залежно від обраного плану максимальна кількість учасників — 10 тисяч осіб, у поданні вебтрансляції — 100 тисяч. Щоб уточнити інформацію щодо тарифних планів, залиште заявку на сайті.

ClickMeeting

ClickMeeting — сервіс для організації прямих ефірів та онлайн-курсів. Вебінар можна проводити для аудиторії чисельністю до тисячі осіб, а за допомогою технології вебтрансляції вона розширюється до десяти тисяч. Безплатна пробна версія на місяць розрахована на 25 учасників. Вартість починається від $239 на місяць у разі річної оплати: кількість вебінарів не обмежена, підключення до восьми камер одночасно, HD-якість, сховище файлів. На просунутих тарифах є багато можливостей автоматизації, наприклад, автоматичне надсилання запрошень та сертифікатів для учасників, а також запуск автовебінарів.

Інтерфейс вебінарної кімнати у ClickMeeting
Інтерфейс вебінарної кімнати у ClickMeeting

Як просувати вебінар

Якщо ви плануєте регулярно проводити вебінари, розвивайте спільноту в соціальних мережах. Публікуйте корисні матеріали та успішні кейси, діліться лайфхаками, взаємодійте з підписниками, а перед трансляціями робіть анонси. Тепла аудиторія більш охоче відвідує заходи.

Анонс в Інстаграм
Анонс в Інстаграм

Створіть під вебінар окремий лендинг та розмістіть всю інформацію про захід. Напишіть, який результат отримають глядачі після відвідування.

У SendPulse є простий та зручний конструктор для створення сайтів та мультипосилань, у якому ви зробите лендинг за 20 хвилин. Можна додати кнопки месенджерів або мультиканальний віджет підписки на email, SMS та чат-бот розсилки, через які ви будете оповіщати та нагадувати про майбутні заходи. Доступна інтеграція з популярними платіжними системами, інструменти для аналітики, SEO-оптимізації та таргетованої реклами в соцмережах.

Створення лендінгу в конструкторі SendPulse
Створення лендингу в конструкторі SendPulse

Налаштуйте таргетовану та контекстну рекламу. Просувайтеся за допомогою інших експертів, блогерів та тематичних спільнот, з якими збігається цільова аудиторія.

Етапи проведення вебінару

У цьому розділі наводимо покрокову інструкцію щодо проведення онлайн-заходу.

Вітання

Привітайтеся з аудиторією та представтеся. Важливо від початку задати правильний тон, тому будьте відкриті, доброзичливі й впевнені в собі.

Запитайте, чи добре вас чути — нехай глядачі напишуть у чаті «+» або оцінять якість звуку від 0 до 10. Тож ви переконаєтеся, що все працює справно, а відвідувачам це допоможе вільніше почуватися, відтак і брати участь в обговореннях.

Організаційні моменти

На початку прямого ефіру всі хочуть знати, скільки часу він триватиме. Повідомте про регламент і намагайтеся його дотримуватись. Зазвичай вебінари тривають півтори-дві години, з яких 20–30 хвилин спікер відповідає на запитання. Якщо захід затягнеться, цікавість глядачів ослабне, та й загалом люди рідко готові приділити вебінару понад дві години поспіль. Конференції можуть тривати й довше, але там відбувається зміна спікерів, а між ними ставлять паузи.

Уточніть, чи планується запис ефіру й де його можна буде дістати. Наперед продумайте, які бонуси пообіцяти тим, хто залишиться до кінця вебінару. Не забудьте проговорити правила поведінки в чаті: жодної реклами та повідомлень не за темою, за образу спікера чи інших учасників — бан.

Розповідь про себе

Серед відвідувачів, напевно, будуть люди, які майже нічого про вас не знають. Розкажіть, хто ви й чому вам можна довіряти в тій темі, якій присвячено вебінар. Перерахуйте свої досягнення.

Знайомство

Запитайте в глядачів, з якого вони міста та чим займаються. Це необов’язковий етап, але радимо не пропускати його, якщо регламент дає змогу. Такий інтерактив допомагає «розворушити» людей, а ви доповнюєте свої уявлення про цільову аудиторію.

Також поцікавтеся, який рівень обізнаності в тематиці заходу в присутніх: не знають нічого, у процесі вивчення чи прийшли за інсайтами. Дізнайтеся, на який результат розраховують глядачі, які очікування мають від заходу. Отриману інформацію можна використовувати і в процесі вебінару, і надалі для його просування.

Основна частина

Можна переходити до основної частини — матеріалів із теми вебінару, розбору кейсів, майстер-класу. Презентація має доповнювати виступ, а не повністю дублювати весь текст. Підготуйте завдання для аудиторії, щоб залучити її до процесу та допомогти закріпити знання.

Відповіді на запитання

Насамкінець виділіть час, щоб відповісти на запитання, які виникли в глядачів під час вебінару. Це додаткова можливість показати, що ви є справжнім експертом.

Далі, залежно від мети заходу, специфіка може відрізнятися. Скажімо, на вебінарі, що продає, ви розповідаєте про платний продукт, його переваги й даєте посилання на покупку. Перед закінченням трансляції глядачі дістають обіцяний бонус — чек-лист, презентацію, книгу тощо.

Як провести вебінар: сценарій, що продає

Щоби продати вебінар досяг своєї мети, дотримуйтесь перевіреного алгоритму.

Заволодіння увагою

Мало зібрати глядачів на вебінар — треба переконати їх залишитися до кінця. Тому ваше завдання в перші 5–10 хвилин повністю захопити увагу аудиторії.

Щоби «зловити на гачок» присутніх, дійте за такою схемою. Спочатку нагадайте їм, яку корисну інформацію вони дізнаються на вебінарі й чому саме ваш досвід примітний. Потім вкажіть, які вигоди можна здобути, якщо застосовувати ці знання практично. В ідеалі варто додати інтригу — наприклад, озвучити поширену помилку на тему заходу та пообіцяти, що ви її аргументовано викриєте.

Завоювання довіри

Щоби завоювати прихильність та довіру аудиторії, доведіть, що ви профі у своїй сфері. Перерахуйте нагороди та номінації, якими відзначено вашу діяльність. Розкажіть про свої книги та публікації у великих виданнях, про круті проєкти, яскраві кейси та відомих клієнтів — за умови, що отримано згоду на розголошення цієї інформації.

Формування потреби

Якщо люди прийшли на вебінар, то тема їм цікава — але не факт, що є явна потреба в розв’язанні певної проблеми. Ваше завдання — створити цю потребу. Для цього необхідно посилити біль.

Опишіть похмурі перспективи тих, хто відкладає розв’язання проблеми. Наприклад, ви проводите вебінар на тему інвестицій. Присутні люди давно хочуть розібратися в цій темі, але нічого не роблять. Намалюйте перед ними дві картини майбутнього. Перша: купівля машини чи квартири без кредитів за кілька років, початковий капітал до повноліття дітей, забезпечена старість — це, якщо вони пройдуть навчання в грамотного фахівця й почнуть інвестувати найближчим часом. Друга картина — невдалий досвід інвестування без підтримки професіонала, розчарування, вічні кредити та маленька пенсія. Важливо викликати відчуття, що діяти потрібно прямо зараз, якщо людина хоче змінити життя на краще.

Первинна презентація продукту

На цьому етапі повідомте глядачів, що ви маєте платний продукт. Ви нікому його не нав’язуєте, це пропозиція адресована тим, хто захоче й далі поглиблено вивчати тему. Тут не варто розписувати переваги свого продукту і взагалі про нього багато говорити — швидше за все, аудиторія ще не настільки тепла, щоб позитивно реагувати на рекламу. Люди можуть піти з вебінару, тому що не бачать користі та не хочуть витрачати час.

Сторітелінг

Реалістичні історії допомагають схилити людей до здійснення покупки. Розкажіть глядачам, як ви дійшли створення продукту, або як змінилося життя ваших учнів після проходження курсу. Наприклад, один із ваших студентів раніше був консультантом із продажу: щоранку він вставав о шостій годині і проводив весь день на нудній роботі. Зарплата була така собі, та ще і премії постійно позбавляли з будь-якого приводу. Цей студент завжди мріяв займатися чимось творчим, і він потрапив на вебінар, де дізнався про професію вебдизайнера. Він пройшов ваш курс, влаштувався на нову роботу й тепер сам розпоряджається своїм часом, отримує гарні гроші та любить свою справу.

Сторітелінг допомагає відокремитися від конкурентів і подолати несприйнятливість до реклами. Ви не нав’язуєте продукт, а показуєте можливий результат його використання і глядачі хочуть приміряти його на себе.

Три кроки до успіху

Дайте людям те, заради чого вони зібралися, а саме — робочу схему для досягнення успіху. Тоді на наступному етапі вони сприйматимуть ваш офер як ключ до розв’язання всіх проблем.

Оголосіть глядачам, що для розв’язання їхньої проблеми потрібно виконати три конкретні кроки. Сформулюйте їх. Поясніть, навіщо необхідний кожен із них, які можливі помилки й чому краще діяти під вашим керівництвом або за вашою методикою.

Скажімо, ви навчаєте нутриціології. Три кроки для тих, хто вибрав таку професію, виглядають так:

  1. Знайти клієнта з проблемою, яка знаходиться у вашій компетенції.
  2. Запитати в нього певну інформацію: специфічні симптоми, результати конкретних аналізів тощо.
  3. На основі отриманих відомостей скласти рекомендації, які допоможуть клієнту розв’язувати проблему.

Залишається переконати глядачів у тому, що після проходження вашого курсу вони навчаться виявляти причини будь-яких нездорових станів і розумітимуть, що із цим робити.

Заклик до негайної дії

Аудиторія вже дізналася про вашу схему для досягнення успіху й почула історію, що надихає. Нагадайте людям про той біль, якого вони хочуть позбутися, посилить його. Підкресліть, що діяти потрібно негайно й переходьте до оферу.

Офер

Ваша пропозиція має виглядати максимально вигідною на цей момент. Переконайте аудиторію, що зробити покупку потрібно просто зараз. Запропонуйте знижку тим, хто це зробить це до кінця дня. Озвучте особливі умови для тих, хто запишеться в попередні списки, тобто залишить заявку до завершення вебінару.

Крім грошової вигоди, можна пообіцяти додаткові модулі з унікальною інформацією, книгу спікера або особисту консультацію з ним для перших десяти, хто записався на курс.

Дотискання

Перед запуском вебінару продумайте всі можливі заперечення та відповіді на них. Настав час їх озвучити. Можна зробити це також у форматі сторітелінгу. Наприклад, учні першого потоку сумнівалися, чи вдасться знайти хоча б одного клієнта, але в результаті кожен із них ще в процесі навчання отримав пропозицію роботи.

Слідкуйте за чатом — якщо в ньому з’являються нові питання від тих, хто сумнівається, постарайтеся переконати їх чіткими аргументами.

Дотискання може зайняти чимало часу, але це дуже важливий етап, який дає нагоду зробити більше продажів.

Поради, які допоможуть успішно провести вебінар

Email маркетолог та амбасадор SendPulse Анна Мельничук веде вебінари Академії SendPulse з інтернет-маркетингу та застосування чат-ботів у бізнесі, а також бере участь у різних конференціях. На основі свого досвіду вона сформулювала низку порад, як проводити вебінари.

Анна Мельничук SendPulse
Анна Мельничук, SendPulse

Чітка структура та логічна послідовність

Принципово важливою є правильна структура вебінару, коли інформація подається в послідовності від простого до складного. Спочатку варто озвучити загальну ідею та поняття, а потім йти вглиб та конкретизувати. Почніть із вступної інформації, термінології, поступово поєднуйте все це між собою й підводьте аудиторію до цілісної картини. Така розминка допоможе легко сприймати складну тему.

Перевіряйте презентації щодо послідовності: чи немає стрибків від одного до іншого й логічної прірви. Перегляньте презентацію на свіжу голову, запитайте думку в знайомих.

Розминка

Перші хвилини розминка і для спікера, і для аудиторії. Ставте прості питання: хто з якого міста, чи є досвід у темі тощо. Аудиторія звикає до ведучого, до звучання його голосу, сміливіше пише в чат. Спікер також налаштовується на робочий лад.

Побудова виступу

Бажано з перших слайдів показати глядачам, з якими знаннями вони підуть із цього вебінару. Це дає загальну картину та налаштовує на перегляд та прослуховування.

Розбийте виступи на логічні частини, кожній із яких приділіть один або кілька окремих слайдів. Після кожної частини запитуйте: чи все зрозуміло, чи можна рухатися далі. Це не завжди актуально для конференцій із жорстким таймінгом, але якщо час надає таку можливість, стежте, чи аудиторія встигає за вашими поясненнями.

Наприкінці обов’язково підсумуйте, щоб отримані знання чітко вклалися в голові глядача.

Робота над промовою

Слідкуйте за темпом та чистотою мови. Монотонний, повільний виступ із постійним «еканням» сприймається важко й залишає неприємне враження про спікера. Намагайтеся вести вебінар динамічно та весело, щоб у глядачів не виникало бажання перейти на сторонні справи.

Обов’язково підготуйте свій мовний апарат та дихання перед виступом. Мінімум за пів години, а краще за годину, потрібно припинити будь-яку сторонню діяльність і зосередитися на виконанні дихальної гімнастики, розминці голосових зв’язок, язика та губ, щоб чітко артикулювати, не втрачати голос і не задихатися. Знайдіть в інтернеті комплекси спеціальних вправ, а також повторюйте різні скоромовки.

Запитання до аудиторії

Під час вебінару цікавість глядачів може знижуватися, тому потрібно підтримувати їхню активність — питати реакцію, ставити запитання на тему. Чим нестандартніше питання, тим охочіше люди залучаються і краще запам’ятовують виступ.

Робота з негативом

Якщо в чаті хтось пише неприємні повідомлення, у кожного ведучого може бути своя стратегія: згладжувати гострі кути, переводити все жартома або осаджувати хейтера. Це залежить від характеру та настрою спікера та конкретної ситуації. Важливо не допустити моменту, коли вся аудиторія проти вас. Необхідно зберігати лідерську позицію протягом усього виступу, але робити це не з позиції вискочки та тирана, а з опорою на свої знання, досвід та заслуги.

Таймінг

Потрібно визначити, скільки приблизно часу витрачається на один слайд, і тоді можна зрозуміти свій темп. Якщо один слайд займає хвилину і планується годинний виступ без урахування питань, знадобиться приблизно 60 слайдів.

Затягувати вебінар або скорочувати його — це поганий тон. У першому випадку люди просто підуть, не чекаючи кінця, а в другому випадку залишиться відчуття незавершеності та розчарування. Під час виступу на конференції особливо важливо дотримуватися таймінгу, інакше можна зіпсувати весь захід.

Подання інформації

Якщо ви пояснюєте якусь класичну інформацію, яка вже відома тим, хто розуміється на темі, намагайтеся подати її по-новому: незвичайні метафори, яскраві приклади, цікаві візуальні рішення. Тоді ті, хто вже чув цю інформацію, теж отримають користь — оновлять знання та подивляться під свіжим кутом.

Намагайтеся придумати якийсь гачок, який утримає глядачів до кінця. На початку вебінару оголосіть, що у фіналі присутні дізнаються про щось важливе, і зберігайте інтригу.

Інформацію потрібно видавати порційно, чергуючи продавець та корисний контент — так довше вдасться утримувати увагу аудиторії.

Питання наприкінці

Після того, як у вебінарі з’являється посилання на продукт, має йти блок із відповідями на запитання. Чим більше часу він займе, тим більше продажів — за умови, що захід пройшов успішно. Якщо аудиторія недостатньо активна, провокуйте її нові питання, пообіцяйте відповісти на все. Нагадайте, що вигідна пропозиція обмежена за часом, і потрібно поквапитися.

Додаткові поради

Не зловживайте складними термінами та сленгом, говоріть простою мовою та давайте зрозумілі приклади. Добре заходять відсилання до кіно та книг. Іноді доречні «філософські хвилинки», щоб аудиторія подумала про вічне.

Не соромтеся вдаватися до власної чарівності, усміхатися й жартувати. Часто харизма відіграє не меншу роль, ніж знання методик продажу.

Якщо після успішно проведених вебінарів ви плануєте запустити повноцінний онлайн-курс, рекомендуємо платформу SendPulse для створення та продажу курсів. Її переваги: зрозумілий drag-and-drop конструктор, автогенерація посадкових сторінок та форм реєстрації, додавання контенту в будь-якому форматі, проведення тестувань та видавання сертифікатів, синхронізація з CRM SendPulse, приймання оплати з лендингу, омніканальна система комунікації.

Висновок

Ми розповіли вам, як проводити вебінари, щоб вони виконували свою мету. Застосовуйте наші інструкції та поради, створюйте навчальні курси на платформі SendPulse.

Також вам знадобляться додаткові інструменти: чат-боти для месенджерів, сервіси email, SMS та Viber розсилок, конструктор сайтів та мультипосилань, сервіс push-повідомлень та безплатна CRM.

Дата публікації:

12 Лип. 2022

Анастасія Цапліна

Копірайтер із досвідом роботи маркетологом. Вивчаю нове у маркетингу, ділюся інформацією.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Середня оцінка: 5/5
Всього голосів: 3
Поділитися:
Twitter