Онлайн-курси

Як створити інтерактивний онлайн-курс, який полюблять студенти

8 minutes

Як створити інтерактивний онлайн-курс, який полюблять студенти

Величезна кількість мемів про нудні лекції та сонних студентів свідчить, що зробити навчання цікавим не так уже і просто. Особливо коли йдеться про викладання онлайн: безпосереднього контакту зазвичай немає, тому переконатися, що всі учасники налаштовані на урок і залучені до процесу, стає набагато складніше.

Склалася думка, що заробляти на продажі онлайн-курсів простіше простого — запакуйте експертні знання, розмістіть на спеціальному майданчику й чекайте на потік клієнтів. Але насправді не все так просто. Згідно з дослідженнями Колумбійського університету, показник завершення масових онлайн-курсів не перевищує 15 %.

Пандемія показала, що людям потрібна особиста взаємодія, а онлайн-формат не сприяє залученню аудиторії. Якщо хочете, щоб ваші курси були пізнавальними та захопливими, доведеться цілеспрямовано працювати над цим.

На щастя, інтерактивне онлайн-навчання не вимагає дорогого обладнання або надмірних зусиль, щоб зацікавити студентів. Достатньо впровадити інтуїтивно зрозумілі інструменти, щоб зробити уроки ефективнішими та приємнішими. Розберімо це докладніше.

Що таке інтерактивне онлайн-навчання

Під час монотонних презентацій ми відключаємося, навіть якщо щиро намагаємося зосередитися. Дослідження, опубліковані в науковому журналі NeuroImage, свідчать, що людський мозок запрограмований пропускати нудні пояснення. Тому не звинувачуйте учнів, якщо їм важко зберігати концентрацію під час двогодинного відеоуроку.

Інтерактивне онлайн-навчання змінює ситуацію. Це підхід, орієнтований на учнів, що дає змогу зробити процес більш захопливим. В інтерактивному онлайн-курсі студенти мають можливість взаємодіяти з його змістом, спілкуватися з однокурсниками, перевіряти свої знання, залишати відгуки та ставити запитання. Усе це сприяє активному залученню.

Складники інтерактивного курсу
Складники інтерактивного курсу

Є кілька способів перетворити пасивних слухачів на активних та старанних учнів.

 1. Гейміфікуйте уроки. Задовольняйте цікавість аудиторії, перевіряючи навички та розповідаючи про нові концепції в неформальній ігровій формі.
 2. Заохочуйте учнів у прагненні кращих результатів і мотивуйте продовжувати навчання. Слідкуйте за прогресом і показуйте, як далеко вони просунулися і скільки ще залишилося.
 3. Створіть атмосферу здорової конкуренції. Тримайте студентів у тонусі: нехай вони рівняються на успішних однокурсників і прагнуть перевершити їх.
 4. Підвищуйте самостійність учнів. Дайте їм можливість розвивати практичні навички та розв’язувати реальні проблеми.
 5. Винагороджуйте наполегливу працю. Хваліть відмінників та підвищуйте мотивацію учнів пройти всю програму.
 6. Будьте завжди поруч. Запропонуйте студентам ставити запитання та не давайте їм застрягти чи розчаруватися в процесі навчання.
 7. Заохочуйте взаємодію. Дозвольте вашим учням спілкуватися, обмінюватися ідеями та оцінювати роботу один одного.

У подальших розділах ми покажемо вам інструменти, які допоможуть додати інтерактивність до онлайн-курсів. Та спершу розглянемо різницю між пасивним та активним навчанням та обґрунтуємо, чому майбутнє за інтерактивним eLearning.

Бажаєте просунути свій курс?

За допомогою SendPulse ви можете зв’язатися з цільовою аудиторією та зацікавити її, надсилаючи різні типи повідомлень через канали комунікації, які віддають перевагу користувачам — email кампанії, web push повідомлення, SMS та чат-боти для WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger або Telegram.

Для багатьох людей здобуття освіти — це подолання себе та робота через силу. Але навчання не має бути нудним та стомлюючим. Вам під силу створити захопливу програму з різноманітним контентом та цікавими завданнями, у якій знайдеться місце для творчості, веселощів, спілкування та експериментів — і всі учасники будуть у виграші.

Як свідчать дослідження Відкритого університету Ізраїлю, інтерактивне навчання допомагає покращити концентрацію уваги та пам’ять і підвищити залученість студентів на заняттях.

Усе зводиться до різниці між пасивним та активним навчанням. Двостороння взаємодія допомагає учням залишатися уважними та зосередженими та зберігати мотивацію. Весь процес також стає кориснішим і приємнішим.

Пасивне навчанняАктивне навчання
Відбувається під час спостереження та прослуховування лекційПроходить на практиці
Між лекціями та практичними вправами є паузаПрактичні вправи інтегровані безпосередньо в навчальний процес
Монотонний темпРізноманітні завдання та модулі
Відокремлений навчальний простірСпільне навчання та здорова конкуренція
Нестача залученості та знижена мотиваціяПозитивний емоційний відгук та підвищена мотивація

Підсумуємо: інтерактивні онлайн-уроки забезпечують залученість та успіх учнів навіть без фізичної чи віртуальної присутності викладача в класі.

Десять способів зробити онлайн-курс інтерактивним та захопливим

Ви можете легко розміщувати та продавати курси з вбудованими інтерактивними елементами — використовуйте платформи для онлайн-шкіл, які пропонують усі або частину функцій із наведених нижче.

Хочете підвищити залученість?

Надсилайте до 15 000 персоналізованих таргетованих листів 500 підписникам щомісяця безкоштовно.

Дайте можливість студентам спілкуватися та коментувати уроки

Найпростіший спосіб залучити учнів — дати змогу їм взаємодіяти з викладачем та між собою. Обов’язково увімкніть функцію чату — так студенти зможуть ставити запитання, обговорювати матеріал та давати зворотний зв’язок у потрібний час.

Можливість спілкуватися в чаті також допомагає розвивати комунікативні навички та допомагає навчатися в інших людей.

Як створити інтерактивний онлайн-курс
Дайте можливість учням взаємодіяти один з одним у чаті та коментарях

Функція чату та відкриті коментарі також допомагають усунути почуття ізоляції, з яким щодня стикаються багато учнів у режимі онлайн. Щойно ваші студенти побачать, що десятки однодумців проходять той самий освітній шлях, у них з’явиться більше мотивації дістатися кінця й поділитися думками з іншими.

Створюйте квізи

Щоб урізноманітнити зміст курсу, наприкінці кожного розділу додайте вікторину чи опитування. Це допоможе оцінити знання учнів перед тим, як переходити до наступної теми.

Приклад тесту на платформі SendPulse
Приклад тесту на платформі SendPulse

Також квізи допомагають швидко зрозуміти, чи йде навчання відповідно до плану. Якщо хтось з учнів відстає, ви можете скоригувати навчальний план або приділити більше уваги проблемним темам.

Задавайте домашні завдання

Домашня робота — те, що зазвичай ніхто не любить. Але замість рутинного обов’язку він може стати класною інтерактивною фішкою. Створюйте захоплюючі практичні вправи та спонукайте учнів до обговорення результатів. Це чудова можливість приділити персональну увагу кожному студенту та додати більше особистої взаємодії, навіть якщо вона відбувається в розділі коментарів онлайн-спільноти.

Так нижче ми бачимо скрін із закритої групи на Facebook, де студенти школи фотографії в рамках домашнього завдання викладали знімки. На наступному занятті викладачі давали зворотний зв’язок. Для кожного уроку адміністратори створили окремий альбом.

Завдання можуть підвищити інтерактивність уроків
Завдання можуть підвищити інтерактивність уроків

Робота над практичними завданнями допоможе вашим учням подумки структурувати вивчений матеріал та підготуватися до вирішення реальних завдань. Також це спонукає їх глибше поринути в зміст уроку й переконатися, що вони нічого не пропустили.

Використовуйте різні канали комунікації

Наявність онлайн-чату є важливою, але є безліч інших каналів, які ви можете використовувати для двостороннього спілкування з учасниками вашого курсу.

 1. Email. Надсилайте навчальні матеріали, діляться історіями учнів та збирайте відгуки через електронні листи з опитуваннями.
 2. Чат-боти. Автоматизуйте відповіді на часті запитання та повідомляйте важливу інформацію про ваші курси та зарахування студентів 24/7.
 3. Соціальні мережі. Зміцнюйте свої експертні позиції та діліться цінними відомостями в зручному та зрозумілому форматі, щоб залучити нових потенційних клієнтів.
 4. SMS. Переконайтеся, що ваші учні не пропустять важливих термінів або акцій з обмеженим періодом дії.

В інтуїтивно зрозумілому блоковому конструкторі листів SendPulse можна створювати привабливі розсилки з навчальним або рекламним контентом — з нуля або на основі шаблонів, що налаштовуються.

Приклад шаблону електронного листа для онлайн-курсу від SendPulse
Приклад шаблону електронного листа для онлайн-курсу від SendPulse

Також ви можете використовувати нашу платформу для зв’язку з аудиторією через соціальні мережі та месенджери. Спробуйте чат-боти, конструктор сайтів і платформу для створення онлайн-курсів, а також сервіси SMS та Viber розсилок. А наша CRM дасть змогу відстежувати реєстрацію на курс і зберігати в зручному місці інформацію про студентів. А головне — ви отримуєте доступ до всіх наших інструментів автоматизації маркетингу та продажу з єдиного облікового запису.

Створюйте та розвивайте свою освітню спільноту

Якщо ви хочете розробити інтерактивний онлайн-курс, необхідно сформувати для учнів простір, де вони зможуть обговорювати роботи один одного, ділитися ідеями та питати поради. Онлайн-спільнота здатна стати продовженням чату вашого курсу — вона дасть кожному учаснику глибше почуття приналежності до групи.

Спільнота — це місце, де учні можуть отримати підтримку та визнання від своїх вчителів та однокурсників, а також зміцнити мотивацію.

Онлайн-спільноти часто використовуються в eLearning
Онлайн-спільноти часто використовуються в eLearning

Активні онлайн-спільноти здатні підвищити моральний дух, лояльність та залученість учнів, а також будуть корисні вчителям. Тут влаштовують обговорення з різних тем, діляться важливими новинами та вводять новачків у курс справи.

Якщо ви хочете вийти на новий рівень, спробуйте платформи типу Disciple для створення повноцінної спільноти вашої аудиторії. Ви зможете ділитися ексклюзивним контентом лише для учасників, проводити живі уроки та заходи, а також здійснювати персональне наставництво.

Підключіть модератора

Найміть помічника, який відповідатиме на запитання студентів та розсилатиме додаткові матеріали. За наявності модератора знижується ймовірність, що хтось застрягне чи залишиться незадоволеним освітнім процесом, особливо під час живих уроків. Слідкувати за секцією коментарів та повідомленнями в чаті також досить втомлює — досвідчений адміністратор упорається з цим ефективніше.

Інтерактивні курси SendPulse
Як запросити нового користувача в SendPulse та наділити його правами модератора

Помічник може спілкуватися зі студентами замість вас, поки ви зосереджені на викладанні. Це допоможе заощадити багато часу на підготовці уроків та зборі фідбеку від учнів.

Організуйте живі вебінари та Q&A-сесії

Навіть якщо весь матеріал записаний заздалегідь, корисно влаштовувати прямі ефіри, щоб приділити учням більше уваги та відповісти на їхні запитання в режимі онлайн. Це додасть їм впевненості та додасть цінності вашому інфопродукту.

Ви також можете використовувати живий формат, щоб спростити спільну роботу. Наприклад, ClickMeeting дає змогу створювати невеликі інтерактивні кімнати для студентів, де вони можуть виконувати групові проєкти або обговорювати певні теми.

Живі вебінари в інтерактивних курсах
Використовуйте живі вебінари для спільної роботи студентів та відповідей на запитання. Джерело: ClickMeeting

Проводьте тести та іспити

Створюйте симулятори іспиту, щоб оцінювати навички та знання студентів. Це зробить процес навчання цікавішим і додасть спортивного азарту. Можна встановити ліміт часу на проходження тестування та задати мінімальні прохідні бали.

Проведення іспиту — найкращий спосіб оцінити прогрес студентів та побачити, чи досягли вони цілей навчання. Ви можете також запропонувати їм пробне тестування — так вони мають більше часу, щоб виявити й заповнити прогалини в знаннях.

Видавайте сертифікати про закінчення

Ваші студенти, напевно, захочуть отримати сертифікат після закінчення курсу. Це не просто нагорода за виконану роботу. Випускники можуть поділитися своїми сертифікатами в LinkedIn або додати їх до резюме, щоб підтвердити кваліфікацію.

Персональні сертифікати від СендПульс
Видавайте студентам персональні сертифікати щодо закінчення навчання

Деякі платформи дають змогу вказати вимоги користувача для отримання сертифіката. Можна також створювати персональні сертифікати з власним логотипом та фірмовими кольорами для збереження загальної візуальної узгодженості.

Використовуйте програми та інтеграції

Ідеальної платформи для онлайн-курсів немає, але ви можете зробити її самі. Інтегруйте свою онлайн-школу з найкращими інструментами маркетингу, управління, приймання оплати та партнерськими програмами, щоб спростити свою роботу та вивести користувацький досвід студентів на новий рівень.

Наприклад, Circle.so, платформа спільноти для авторів та тренерів, пропонує тисячі інтеграцій та сумісна практично з усіма популярними майданчиками для eLearning.

Інтеграція зі сторонніми інструментами зробить ваші освітні продукти ще кращими
Інтеграція зі сторонніми інструментами зробить ваші освітні продукти ще кращими

Запустіть свій перший інтерактивний онлайн-курс із SendPulse

У SendPulse з’явився зручний блоковий конструктор для створення онлайн-курсів із багатьма корисними інструментами. Можна розміщувати освітній контент у форматі аудіолекцій, відеороликів та тексту з ілюстраціями, а також додавати доступні для завантаження методички та презентації.

Створення уроку на платформі SendPulse
Створення уроку на платформі SendPulse

У налаштуваннях курсу можна вказати, платний він чи безкоштовний, обмежений за часом чи безстроковий. Доступне проведення тестів та видача персональних сертифікатів. Для кожного онлайн-курсу автоматично створюється лендінг із формою реєстрації. Спілкування зі студентами здійснюється через омніканальну систему комунікації: чат-боти, email, SMS та Viber розсилки, push повідомлення.

Платформа для онлайн-курсів інтегрується з нашою безплатною CRM. Оплату за навчання можна приймати з лендингу або в чат-боті через PayPal, Fondy, Stripe та інші платіжні системи.

Наша платформа чудово підходить для маркетологів, творців контенту, тренерів та наставників, індивідуальних підприємців та всіх, хто зацікавлений у монетизації свого досвіду в інтернеті.

Дата публікації:

14 Лют. 2023

Анастасія Цапліна

Копірайтер із досвідом роботи маркетологом. Вивчаю нове у маркетингу, ділюся інформацією.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Середня оцінка: 5/5
Всього голосів: 2
Поділитися:
Twitter