Маркетинг та продажі

Бізнес в Інтернеті: 10 ідей та покрокове керівництво для початківців

12 minutes
Оновлено 14 Червня 2024
Бізнес в Інтернеті: 10 ідей та покрокове керівництво для початківців

Чому варто почати та розвивати бізнес в інтернеті? За даними маркетингової компанії Tidio, сьогодні понад 2,14 млрд людей купує товари в Інтернеті. З огляду на те, що населення світу складає 7,9 мільярда осіб, покупцями є 27 %. Це колосальна аудиторія, яка постійно зростає. Люди готові купувати товари та послуги онлайн. Але не все так просто: для успіху потрібно знайти правильну нішу, випередити конкурентів, забезпечити якісне просування та відмінний клієнтський сервіс. У цій статті розповімо, із чого розпочати бізнес в інтернеті, і поділимося кількома перспективними ідеями.

Із чого розпочати бізнес в інтернеті

За даними аналітичної компанії Demandsage, кількість онлайн-покупців у всьому світі у 2023 році склала 2,64 мільярда. Капіталізація ринку роздрібного продажу в категорії ecommerce досягла $6,151 трлн.

31 % онлайн-покупців роблять хоча б одне замовлення протягом місяця. Джерело
31 % онлайн-покупців роблять хоча б одне замовлення протягом місяця. Джерело

Онлайн-бізнес — потенційно прибутковий захід. Але, як і в будь-якій справі, результат залежить від правильного вибору ніші. Саме це визначає спеціалізацію, цільову аудиторію, особливості просування. Щоб ухвалити виважене рішення, потрібно ще на старті врахувати декілька таких критеріїв.

Компетенції

Займатися тим, у чому ви розбираєтесь — основний секрет успіху під час вибору ніші. Ведення бізнесу в Інтернеті вимагає самовіддачі та довгих годин роботи, тому важливо вибрати спеціалізацію, яка вам справді цікава. Ваш досвід у цій галузі дасть вам перевагу та допоможе створити унікальну ціннісну пропозицію.

Дослідження ринку

Як розпочати бізнес в інтернеті? Насамперед ретельно вивчіть потенційну нішу. Ось покрокове керівництво:

 1. Використовуйте онлайн-інструменти — наприклад, Google Trends, — щоб визначити популярні та перспективні ніші.

  Інструмент показує: цікавість до запиту «купити повербанк» за останні 5 років нерівномірна
  Інструмент показує: цікавість до запиту «купити повербанк» за останні 5 років нерівномірна
 2. За допомогою Планувальника ключових слів Google визначте ключові слова та фрази, що належать до потенційних ніш. Аналізуйте частоту запитів, конкуренцію та релевантність ключових слів. Йдеться про пошук найбільш підходящих слів та фраз, за ​​допомогою яких користувачі шукають конкретні товари в Google. Це допомагає оцінити популярність певних тем.
 3. Вивчіть конкурентів у вибраних вами нішах. Проаналізуйте їхні продукти, ціни, маркетингові стратегії та відгуки клієнтів. Так ви можете виділити унікальні характеристики та конкурентні переваги для своїх товарів чи послуг.
  Аналіз маркетингових стратегій дає змогу зрозуміти, які методи просування успішні, яких варто уникати. Читання відгуків дає уявлення про те, що цінується в ніші і які в конкурентів слабкі сторони.
 4. Дослідіть цільову аудиторію. Складіть докладні профілі ваших ідеальних клієнтів. Вивчіть їхні демографічні дані, потреби, уподобання, больові точки та поведінку в інтернеті. Приєднуйтесь до відповідних груп та спільнот у соціальних мережах, де збирається цільова аудиторія. Звертайте увагу на їхні обговорення, питання та проблеми.
  Якщо ви не знаєте, хто ваші клієнти, які їхні потреби та з якими проблемами вони стикаються, ваші маркетингові зусилля можуть виявитися нецільовими й неефективними. Вивчення аудиторії дає змогу точно налаштувати продукти чи послуги під очікування, покращити комунікацію та створити ефективніші маркетингові стратегії.

Рекомендуємо почитати: «Як відкрити інтернет-магазин: покрокова інструкція».

Оцінка рентабельності

Дослідіть прибутковість кожної ніші:

 • Обсяг пошукових запитів у вибраних нішах. Чим вищий попит, тим більше потенційних клієнтів.
 • Приклади успішних бізнесів, які працюють у цих нішах. Це дає уявлення про те, наскільки конкурентоспроможною є ніша, допомагає приймати обґрунтовані рішення під час вибору стратегії для бізнесу, забезпечує вищі шанси на успіх і рентабельність.
 • Методи монетизації. Розгляньте, які продукти чи послуги можна запропонувати та як можна заробити гроші.
 • Ціни та тарифи, щоб зрозуміти, наскільки прибутковим може бути бізнес.

Після аналізу попиту, конкурентоспроможності, потенційної монетизації та цінової стратегії ухваліть обґрунтоване рішення. Враховуйте всі аспекти та чинники, щоб визначити, наскільки перспективною та прибутковою може бути ніша для вашого бізнесу.

Унікальна торгова пропозиція

Визначте, що відрізнятиме ваш бізнес від конкурентів. Ваша UTP має задовольняти унікальну потребу або пропонувати краще рішення, ніж те, що є зараз.

УТП — це ключовий елемент, який визначає, чому клієнти мають обрати саме ваш продукт чи послугу. Він не тільки приваблює потенційних клієнтів, але і створює основу лояльності в майбутньому.

Коли бізнес надає щось, чого немає в інших, ви позиціонуєте себе як унікальний гравець на ринку, що сприяє залученню та утриманню клієнтів, а також зміцненню позицій вашого бренду у свідомості споживачів. Наприклад, УТП онлайн-сервісу для вивчення іноземних мов Duolingo: «Безкоштовний, веселий та ефективний спосіб вивчення мови!» наголошує на доступності, простоті та результативності процесу.

Приклад УТП онлайн-платформи вивчення іноземних мов
Приклад УТП онлайн-платформи вивчення іноземних мов

Стратегії монетизації

Розгляньте різні способи заробляння грошей у цій ніші:

 • Продаж продуктів та послуг. Це класичний метод монетизації: продаж товарів в онлайн-магазині, надання консультацій, послуги дизайну та багато іншого.
 • Реклама. Монетизація включає розміщення оголошень на вашому сайті, програмі або іншій платформі. Ви можете діставати дохід, коли користувачі клацають на рекламу або коли реклама показується певну кількість разів.
 • Підписка. Модель передплати передбачає, що користувачі вносять щомісячну або щорічну плату, щоб дістати доступ до контенту, послуг або функцій.
 • Фрі-тріали та фріміум. Ви надаєте основні послуги безкоштовно, але берете кошти за розширені функції або покращений контент. Модель фрі-тріалів дає змогу користувачам випробувати продукт перед покупкою, а фріміум містить безплатні та платні версії.
 • Партнерський маркетинг. Ви заробляєте комісійні, просуваючи продукти чи послуги інших компаній через свою платформу.
 • Пожертви та краудфандинг. Залежно від вашої ніші та контенту, ви можете просити своїх користувачів робити пожертвування для підтримання роботи проєкту.
 • Ліцензування контенту та інтелектуальної власності. Якщо ви маєте унікальний контент, ви можете дістати ліцензію та дає змогу його використання за плату.

Довговічність та стабільність

Оцініть довгострокову життєздатність ніші. Шукайте напрями, які довели свою стабільність та потенціал зростання із часом, а не ті, що ґрунтуються на короткочасних тенденціях. Наприклад, сфери охорони здоров’я, освіти, продовольчої індустрії є стабільнішими та мають довгостроковий потенціал зростання. У цих галузях попит зберігається протягом багато часу, що створює сприятливі умови для сталого бізнесу. Коли вибираєте напрям, зверніть увагу на його стійкість та перспективи розвитку в майбутньому.

Відповідність нормативним вимогам

Пам’ятайте про будь-які галузеві ліцензії або сертифікати, які потрібно дістати для роботи у вашій ніші. Переконайтеся, що ви можете виконати ці вимоги. Наприклад, у медичній, фармацевтичній чи виробничій сферах традиційно високий рівень регулювання та вимог до ліцензування. Без відповідних дозвільних документів, ваша компанія може зіткнутися з проблемами, штрафами й навіть припиненням діяльності.

Масштабованість

Подумайте, чи пропонує ця ніша можливості для зростання та розширення бізнесу. Параметри масштабованості мають відповідати вашим довгостроковим цілям. Наприклад, якщо ви вирішите зайнятися онлайн-освітою, ваш бізнес може бути легко маштабованим. Ви можете почати з нішевих онлайн-курсів, а потім поступово розширюватись, додаючи нові сфери, залучаючи більше викладачів та збільшуючи кількість студентів. Ваш бізнес буде мати потенціал для постійного зростання та розвитку.

Читайте також:

Тестування та перевірка

Перш ніж повністю зайнятися своєю нішею, розгляньте можливість проведення тестів. Створіть мінімально життєздатний продукт (MVP) та зберіть відгуки потенційних клієнтів. Це допоможе вам удосконалити свою бізнес-ідею та підтвердити потенціал.

Ідеї ​​для бізнесу в Інтернеті у 2024 році

Сучасний інтернет-бізнес — це електронна комерція, послуги на аутсорсингу, розроблення програм, реалізація унікальних ідей. В основі будь-якої успішної справи — відповідь на запит цільової аудиторії. Ми проаналізували кілька традиційних та перспективних ніш та сформували 10 ідей для бізнесу з потенціалом масштабування.

Нішевий інтернет-магазин

Продавати смартфони, побутову техніку та інші товари у висококонкурентних нішах, змагаючись із маркетплейсами та великими ритейлерами — погана ідея. Зосередьтеся на конкретній категорії продуктів або ніші та створіть інтернет-магазин. Завдяки ефективному маркетингу, ви можете орієнтуватися на певну аудиторію, зацікавлену в цих продуктах.

Ось кілька прикладів вузьких ніш. Нагадуємо, конкретний вибір залежить від результатів вашого дослідження:

 • органічна косметика;
 • незвичайна шкільна канцелярія;
 • спеціалізоване харчування: наприклад, веганське;
 • товари, пов’язані зі стійким способом життя: екопосуд, безфосфатна побутова хімія та інше.
Zappos — нішевий інтернет-магазин взуття, заснований у 1999 році.Через 10 років його купив Amazon за 1,2 мільярда доларів.
Zappos — нішевий інтернет-магазин взуття, заснований у 1999 році.Через 10 років його купив Amazon за 1,2 мільярда доларів.

Агентство цифрового маркетингу

Пропонуйте послуги цифрового маркетингу: просування сайтів, керування соціальними мережами, контент-маркетинг та рекламу з оплатою за клік компаніям, які хочуть розширити свою присутність в інтернеті. Звісно, для старту в цій ніші потрібні компетенції, а для залучення клієнтів успішні кейси та портфоліо.

Платформа онлайн-освіти та електронного навчання

Попит на онлайн-освіту і далі зростає. За прогнозами платформи Statista, світовий виторг на цьому ринку у 2023 році досягне $166,60 млрд. Якщо збережеться річний темп зростання виторгу на рівні 9,48 %, то до 2027 року капіталізація ринку становитиме $239,30 млрд.

Освітній бізнес в інтернеті — це найчастіше платформа для покупки онлайн-курсів, пошуку репетитора, підвищення кваліфікації. Конкурентів у цій ніші багато, тому радимо пошукати вузьку спеціалізацію: наприклад, підготовку бакалаврів до вступу до магістратури.

Для підготовки контенту та проведення лекцій можна скористатися спеціалізованими інструментами. Так, платформа для створення онлайн-курсів SendPulse — це інструмент, який дає можливість готувати та проводити навчання як для студентів, так і для партнерів із бізнесу та внутрішніх співробітників, спілкуватися з аудиторією, тестувати рівень її знань та видавати сертифікати. Тут є всі необхідні інструменти для створення якісного та engaging контенту, і навіть для управління процесом навчання.

Платформа для освітнього контенту SendPulse
Платформа для створення освітнього контенту SendPulse: від односторінника для збирання лідів до конструктора для написання лекцій

Читайте також:

Стійкі та екологічно чисті продукти

Урядові організації, громадські об’єднання та лідери думок успішно прищеплюють думку про відповідальне ставлення до природних ресурсів. Тому товари — багаторазові сумки, гаджети на сонячній енергії та органічна побутова хімія — з вузькоцільових стають трендовими. Оцініть можливості та запустіть продаж у цій сфері.

Рішення для віддаленої роботи

Пандемія коронавірусу значно вплинула на ринок праці. Роботодавці та фахівці оцінили переваги роботи онлайн. Ця ніша порівняно нова, тому потребує спеціалізованих інструментів та послуг для модернізації і розширення можливостей. Подумайте, які ідеї можна втілити: наприклад, розробити програму для підвищення продуктивності, створити зручну робочу платформу або надавати послуги технічної підтримки IT-проєкту на аутсорсингу.

Передплата товарів

Це послуга, поширена в західному сегменті. Її суть — у збиранні коробок-сюрпризів із товарами певної тематики. Це можуть бути косметичні продукти, книги, снеки, товари для хобі тощо. Покупець заповнює анкету, вказуючи короткі дані про себе та свої зацікавлення, і компанія формує пул потенційно цікавих товарів для нього.

Інтерпретація ідеї — продаж базових продуктів за підпискою. Наприклад, покупець вказує, які товари для догляду за хатнім вихованцем він використовує протягом місяця. Завдання продавця — своєчасно формувати набори таких продуктів і регулярно відправляти клієнту.

Послуги для здоров’я та розвитку

Фітнес, харчування, психічне здоров’я, управління стресом — трендові напрями для коучингу, які, швидше за все, будуть потрібні у 2024 році та надалі. Курси та консультації в онлайн-форматі — зручний варіант взаємодії з аудиторією. Важливо зазначити, що рейтинг тренера в очах потенційних клієнтів значно збільшує наявність міжнародних сертифікатів.

Індивідуальні консультації нутриціолога — один із трендових напрямів для бізнесу.
Індивідуальні консультації нутриціолога — один із трендових напрямів для бізнесу.

Бухгалтерський аутсорсинг

Бухгалтери-фрілансери та бухгалтерські компанії, що працюють «на віддаленні», — зручний формат ведення обліку та документації для малого та середнього бізнесу. Клієнтам вигідно співпрацювати з такими фахівцями, оскільки вони отримують повноцінне обслуговування без створення штатної одиниці.

Рекрутинг

Фахівці, здатні знаходити відповідних людей для роботодавців, затребувані завжди. Представники малого та середнього бізнесу не можуть дозволити собі наймати професійного HR на ставку. Тому постановка завдань для рекрутерів на аутсорсингу — найвигідніший вихід для них.

Наближення майбутнього

Кібербезпека, розвиток штучного інтелекту, створення проєктів для Web 3.0 — перспективні технологічні напрями бізнесу в інтернеті. Ці ніші активно розвиваються і не так заповнені конкурентами, як традиційні сфери. Тому можна розглянути бізнес онлайн в одному із цих напрямів. Вам вирішувати, що це буде: нова текстова модель, платформа для відстеження загроз у мережі або блокчейн для підписання типових бізнес-контрактів.

Як відкрити бізнес в інтернеті: покрокова інструкція

Отже, ніша проаналізована, дослідження ринку завершене, ідея обрана та схвалена. Час починати бізнес в інтернеті. Надаємо покроковий процес, який допоможе правильно підготуватися до відкриття власної справи:

 1. Створіть комплексний бізнес-план, де будуть викладені бізнес-мета, модель доходу, маркетингова стратегія, фінансові прогнози та детальний план розвитку онлайн-бізнесу.
 2. Виберіть юридичну структуру: наприклад, підприємництво, ТОВ. Зареєструйте бізнес у відповідних органах. Нюанси можуть відрізнятися залежно від вашого місця проживання та вимог законодавства.
 3. Зберіть команду. Враховуйте, що більшість ключових ролей — наприклад, розробку та просування — зазвичай перекладають на фрілансерів чи аутсорсингові компанії. Напрямки, у яких повинні працювати учасники проєкту: стратегічне управління, розробка та реалізація маркетингових стратегій, розробка та підтримка сайту, управління продуктом або послугою, створення графічного та текстового контенту, управління контентом на сайті та в соцмережах, просування сайту, клієнтська підтримка, управління фінансами, збирання, аналіз та інтерпретація даних.
 4. Зареєструйте доменне ім’я сайту. Виберіть назву, яка відображає ваш бізнес і легко запам’ятовується. Після потрібно вибрати надійний хостинг для майбутнього сайту.
 5. Виберіть варіант створення сайту: самостійно за допомогою зручного онлайн-конструктора або через розробника. Сучасний ринок пропонує багато платформ для розробки проєктів. Наприклад, конструктор від SendPulse відрізняється зручним інтерфейсом, а докладна інструкція дає змогу розібратися самостійно, без залучення сторонніх спеціалістів.
 6. Налаштуйте параметри безпечної обробки платежів для онлайн-транзакцій. Виберіть для цього платіжний шлюз або агрегатор. Переконайтеся, що ваші клієнти можуть легко здійснювати платежі та довіряють цьому процесу.
 7. Якщо ваш бізнес пов’язаний із фізичними продуктами, знайдіть надійних постачальників чи виробників. Обговоріть умови, організуйте управління запасами та налагодьте оптимізований ланцюжок постачання.
 8. Створіть фірмовий стиль за допомогою помітного логотипу, візуального дизайну та послідовних елементів брендингу, які відображають цінності та місію вашого бізнесу.
 9. Приділяйте пріоритетну увагу безпеці вашого сайту та даних клієнтів. Встановіть SSL-сертифікат, використовуйте безпечний хостинг та дотримуйтесь правил захисту даних: наприклад, GDPR.
 10. Ретельно протестуйте свій сайт. Перевірте зручність використання, продуктивність та відсутність проблем із безпекою. Як тільки все буде готове, запустіть онлайн-бізнес для аудиторії.
 11. Забезпечте надійну підтримку клієнтів. Налаштуйте електронну пошту, чат або телефонну службу підтримки. Використовуйте чат-боти, щоб автоматизувати рутинні операції: відповіді на типові питання, замовлення через месенджери та інше. Використовуйте конструктор чат-ботів SendPulse: з ним можна створити необхідний алгоритм без залучення розробників.
 12. Постійно контролюйте ефективність вашого онлайн-бізнесу. Аналізуйте відвідуваність сайту, коефіцієнти конверсії та дані про продажі. Використовуйте цю інформацію, щоб оптимізувати свої стратегії та покращити бізнес.

Чи потрібен сайт для інтернет-бізнесу

Для реалізації деяких бізнес-ідей достатньо просувати свою справу через соціальні мережі та інші маркетингові канали. Декілька ключових чинників, які допоможуть визначити, який підхід краще підходить бізнесу:

 • Якщо для реалізації послуг та товарів потрібно їх зручно каталогізувати та докладно описати — однозначно потрібен сайт.
 • Багато фріланс-послуг — підготовку контенту, розробку тощо — можна просувати без сайту.
 • Якщо компанія планує брати участь у тендерах, їй знадобиться власний вебмайданчик.
 • Результати аналізу показали, що здебільшого аудиторія воліє отримувати інформацію через месенджери чи соцмережі? Отже, вашому бізнесу потрібно бути там.
 • Сайт надає більше контролю над контентом та маркетинговими стратегіями. Витрати на SEO окупаються високими позиціями в результатах видачі та умовно-безкоштовним залученням трафіку.
 • Створення та підтримка сайту може вимагати значних фінансових та тимчасових ресурсів. Якщо бюджет обмежений, розумніше почати з присутності в соціальних мережах.
бізнес в інтернеті
Український виробник анатомічного взуття розвиває продажі без сайту: тільки в Instagram та Facebook. Але такий спосіб підходить не кожному.

Як почати просувати бізнес в інтернеті

Просування інтернет-бізнесу має вирішальне значення для охоплення ширшої аудиторії та розвитку бренду. Ось покрокове керівництво для реклами та розкрутки своєї справи:

 1. Визначте свої маркетингові цілі. Ви хочете збільшити відвідуваність сайту, залучити потенційних клієнтів, збільшити продаж або підвищити впізнаваність бренду? Розуміння цілей визначатиме стратегію онлайн-просування.
 2. Визначте своїх ідеальних клієнтів та створіть докладні портрети покупців. Це допоможе адаптувати маркетингові зусилля охоплення необхідних людей.

  Приклад портрета покупця. Джерело
  Приклад портрета покупця. Джерело
 3. Переконайтеся, що ваш сайт зручний для користувача, адаптований для мобільних пристроїв і містить чіткі заклики до дії. Оптимізуйте швидкість завантаження та навігацію, щоб забезпечити відмінний користувальницький досвід.
 4. Розробіть контент-план для створення високоякісного та релевантного наповнення сторінок вашого сайту. Застосуйте методи SEO, щоб покращити видимість сайту в результатах пошукової видачі.
 5. Оптимізуйте вміст вашого сайту для пошукових систем. Використовуйте відповідні ключові слова, створюйте високоякісний контент та залишайте зворотні посилання, щоб покращити рейтинг вашого сайту в пошукових системах.
 6. Забезпечте присутність проєкту в соціальних мережах, які відповідають вашій цільовій аудиторії. Використовуйте соцмережі як маркетинговий канал: регулярно публікуйте цікавий контент, спілкуйтеся з підписниками та використовуйте платну рекламу, щоб розширити охоплення.
 7. Формуйте список адрес електронної пошти та регулярно розсилайте своїм передплатникам інформаційні добірки, рекламні акції та оновлення. Персоналізуйте свої повідомлення, щоб ефективно взаємодіяти з аудиторією. Для персоналізації та налаштування розсилок можна скористатися спеціалізованими сервісами. Зокрема, SendPulse надає набір інструментів від конструктора шаблонів до валідатора адрес.
 8. Розгляньте можливість використання рекламних платформ PPC: Google Ads чи Facebook Ads. Встановіть бюджет, створіть привабливий рекламний текст або макет та налаштуйте націлювання оголошень. Контекстна реклама — можливість швидко залучити клієнтів, які готові зробити замовлення.
 9. Створюйте високоякісний контент, включно з публікаціями в блогах, відео, інфографікою та подкастами, які будуть корисні вашій аудиторії. Діліться цим контентом на своєму сайті та соціальних мережах.
 10. Співпрацюйте з іншими компаніями чи впливовими особами у вашій галузі, щоб розширити охоплення. Партнерство та підтримка допоможуть представити ваш бренд новій аудиторії.
 11. Якщо у вас місцевий бізнес, оптимізуйте свою присутність в Інтернеті для локального пошуку. Створіть профіль компанії в Google, заохочуйте клієнтів залишати відгуки та забезпечуйте точність інформації про вашу компанію в онлайн-каталогах.
 12. Запустіть партнерську програму, де користувачі просувають ваші продукти або послуги в обмін на комісію з продажу. Це допоможе вам розширити охоплення та збільшити продажі.
 13. Використовуйте інструменти аналітики для моніторингу ефективності онлайн просування. Аналізуйте дані, щоб уточнити відповідність результатів стратегії та приймати рішення.
 14. Організуйте онлайн-конкурси або розіграші подарунків, щоб викликати ажіотаж навколо вашого бізнесу в інтернеті. Заохочуйте учасників ділитися вашими рекламними акціями в соцмережах.
 15. Регулярно перевіряйте ефективність просування бізнесу та, за необхідності, вносьте корективи. Експериментуйте з різними каналами, контентом та тактиками, щоб знайти результативне рішення.
 16. За даними аудиторського сервісу KPMG, 55 % людей шукають в Інтернеті відгуки та рекомендації перед здійсненням покупки. Тому заохочуйте клієнтів залишати позитивні відгуки.
 17. Проводьте кампанії ремаркетингу або ретаргетингу, щоб повторно залучити відвідувачів сайту. Покажіть їм персоналізовану рекламу, щоб спонукати їх повернутись і виконати потрібну вам дію.

Бізнес в інтернеті — це комплексний процес, де успіх залежить від суми чинників. Щоб досягти бажаних результатів, створіть та реалізуйте стратегію, залучайте досвідчених фахівців та користуйтеся зручними інструментами. SendPulse пропонує підприємцям рішення для розробки сайтів, чат-ботів, розсилок електронною поштою, СМС і Viber, реклами, системи управління відносинами з клієнтами та віджети для NPS-опитувань. Ви можете випробувати потрібні інструменти безкоштовно та ухвалити виважене рішення для розвитку свого бізнесу.

Дата публікації:

6 Грудня 2023
Сергій Носенко

Копірайтер. Люблю маркетинг і крипту. Знаходжу цікаве та ділюсь власним досвідом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Середня оцінка: 5/5
Всього голосів: 1

Поділитися:

Facebook Twitter