Онлайн-курси

Як швидко та якісно зробити курс за допомогою SendPulse

5 minutes

Як швидко та якісно зробити курс за допомогою SendPulse

У цій статті хочемо поділитися порадами про те, як створювати курси швидше й ефективніше. Склали добірку загальних рекомендацій та розібрали їх на прикладі платформи для створення онлайн-курсів SendPulse, яку ми нещодавно запустили. Інформацію щодо технічних нюансів роботи з нею можна переглянути в нашій базі знань.

Як зробити курс ефективнішим

Розділ включає рекомендації щодо підвищення ефективності освітнього курсу.

Збирайте зворотний зв’язок після кожного уроку

Важливо своєчасно отримувати фідбек: наскільки процес навчання відповідає очікуванням студентів, які виникли складнощі та чого не вистачає в курсі. Найкраще збирати зворотний зв’язок після кожного уроку, щоб чітко розуміти недоліки свого інфопродукту та оперативно покращувати його.

На платформі SendPulse студенти можуть написати запитання чи коментар для викладача в спеціальному текстовому полі. Незабаром з’являться функції «оцінити урок» та «оцінити курс», які будуть доступні учням після проходження.

Використовуйте відеоформат

Матеріали у відеоформаті легше засвоювати, адже задіяно і зорову, і слухову пам’ять. Щоб додати відео в конструкторі SendPulse, перетягніть із меню зліва в робочу зону елемент «Галерея» і виберіть тип «Відео». Можна завантажити файл у сховище сервісу або додати ролик з YouTube чи Vimeo.

Як додати відео в урок
Як додати відео в урок

Розмір сховища на безплатному тарифі становить 1 Гб. Якщо цього недостатньо, можна розширити тарифний план та отримати до 500 Гб вільного місця.

На платформі встановлено заборону на завантаження відео. Надалі механізм захисту контенту від піратства буде вдосконалюватись.

Додавайте конспекти до кожного уроку

Щоб студенти мали можливість швидко освіжити пам’ять і їм не доводилося кожного разу переглядати ролики, додавайте конспекти до кожного уроку.

Виділяйте ключові моменти напівжирним шрифтом, розбивайте текст на абзаци, використовуйте списки та буллети — так інформація сприймається легше.

Варто знати! Буллет — це графічний символ, який відокремлює речення новими пунктами. Він є частиною маркованих або нумерованих списків. Буллет зображують у вигляді точки, числа, літери, емодзі, іконки або іншого графічного елемента.

Щоб додавати конспекти в конструкторі SendPulse, перетягніть елемент «Текст» у робочу зону і вставте в поле текстові матеріали.

Додавайте конспекти
Додавайте конспекти

Використовуйте зручний для студентів формат методичок

Для зручності учнів систематизуйте знання у форматі методичок, які можна завантажити та роздрукувати або переглядати на пристрої. В оформленні використовуйте інфографіку, таблиці, інтелект-картки.

У нашому конструкторі для створення курсів можна додавати файли у форматі Word та PDF.

Завантажуйте методичні посібники
Завантажуйте методичні посібники

Завантажте подкасти з додатковою інформацією

Навчальні подкасти та аудіолекції можна слухати дорогою на роботу та навчання, під час виконання домашніх справ або перед сном — такий формат допомагає закріпити знання та заощадити час студентів.

У конструкторі SendPulse можна додавати в уроки аудіофайли будь-якої тривалості.

Додавайте подкасти й аудіолекції
Додавайте подкасти й аудіолекції

Встановіть ліміти на проходження курсу

Продумайте, як студенти проходитимуть курс: у вільному темпі або за певний часовий проміжок. Рекомендуємо встановлювати обмеження в часі, тому що інакше люди лінуються, і навчання розтягується на місяці.

Вкажіть термін, за який необхідно пройти курс
Вкажіть термін, за який необхідно пройти курс

Вкажіть час для проходження модуля

Для зручності учнів визначте, скільки в середньому потрібно часу на проходження того чи іншого модуля, та вкажіть цю інформацію. Це допоможе студентам ефективно планувати процес навчання.

Час проходження розділу
Час проходження розділу

Тестуйте після кожного модуля

Щоб і викладачі, і студенти могли оцінити прогрес, додавайте тестування після кожного розділу. У сервісі SendPulse це робиться так:

Додавання тесту

Якщо передбачено лише один правильний варіант відповіді, студент може випадково вгадати. Щоб зменшити ймовірність цього, дозвольте множинні відповіді. Так бали будуть нараховані, коли студент відмітить усі правильні варіанти.

Дозвольте множинні відповіді
Дозвольте множинні відповіді

Порядок відповідей можна змінювати — натисніть на піктограму з точками ліворуч і потягніть вгору або вниз.

Перемішуйте відповіді
Перемішуйте відповіді

У налаштуваннях тесту на платформі SendPulse, як і в налаштуваннях уроку, можна відкрити або заблокувати доступ до нього, а також призначити бали за правильні відповіді та вказати кількість спроб. Якщо вважаєте за потрібне, дозвольте показ підказок, коли студент вказуватиме неправильну відповідь. Але краще цього не робити. Для засвоєння теми студенту буде корисніше повторно переглянути матеріали. Щоб допомогти йому, ви можете вказати, де знайти відповідь.

Як додавати підказки
Як додавати підказки

Не відмовляйтеся від сертифікатів за проходження

Якщо школа не має права видавати дипломи державного зразка, не відмовляйтеся від сертифікатів за проходження. Це додасть солідності вашому проєкту і стане додатковою мотивацією для учнів. Випускники часто показують дипломи та сертифікати в соцмережах, щоб похвалитися перед друзями та підтвердити свої компетенції перед потенційними клієнтами. Завдяки цьому про вас дізнається більше людей.

На платформі SendPulse передбачено конструктор, у якому можна створити брендований шаблон. Під кожного студента автоматично заповнюються поля з ім’ям, датою, назвою курсу та викладачами.

Конструктор сертифікатів
Конструктор сертифікатів

Призначайте кураторів для роботи з учнями

Якщо на курсі навчається багато студентів, вам знадобляться куратори, які перевірятимуть завдання, відповідатимуть на запитання та вирішуватимуть різні проблеми учнів.

Щоб додати куратора на платформі SendPulse, надішліть користувачеві запрошення та вкажіть доступ до налаштувань облікового запису. Якщо куратор виконує функції менеджера, потрібно дозволити йому доступ до CRM.

Як запросити нового користувача й надати йому доступи
Як запросити нового користувача й надати йому доступи

Як зробити курс швидше

Декілька рекомендацій про те, як прискорити створення курсу.

Пропишіть шаблон уроку

Продумайте єдиний принцип побудови уроків: вступна текстова частина, навчальний ролик, конспект із термінами, другий ролик та пояснення до нього, аудіоподкаст, домашнє завдання та тест. У вашому випадку ця структура може мати інший вигляд, зважаючи на особливості курсу. Слідкуйте, щоб не було логічних «‎дір» у викладі матеріалу, але й не перевантажуйте урок.

Наявність єдиного шаблону дасть змогу створювати уроки за зразком, що суттєво прискорить процес. Учням також буде легше сприймати матеріал.

Дублюйте контент

Щоб якнайшвидше створити курс, використовуйте функцію дублювання. Це зручно, якщо розділи та уроки мають однакову структуру й потрібно просто замінювати контент. У конструкторі SendPulse ця функція реалізована у такий спосіб:

Дублюйте уроки й замінюйте вміст

Можна дублювати розділи та весь курс повністю. Це корисно, якщо ви хочете змінити або доповнити наявний курс, який уже запущено.

Використовуйте таку функцію під час створення тестів. Це особливо зручно та дає змогу заощадити більше часу, якщо варіанти відповіді, наприклад, повторюються.

Дублюйте питання в тестах

Додайте студентів через адресну книгу

Щоб не додавати кожного студента вручну, перенесіть базу з інших сервісів та надсилайте запрошення на курс поштою або месенджером, щоб люди могли зареєструватися на новій платформі за посиланням.

На платформі SendPulse передбачено додавання учнів через адресну книгу, списком та по одному. Об’єднайте потрібних користувачів в адресну книгу й надішліть запрошення всім контактам.

Додавання адресної книги
Додавання адресної книги

Висновок

Сподіваємося, наша добірка порад, як зробити курс швидко та ефективно, допоможе вам у цій непростій справі. Для цього рекомендуємо використовувати платформу для створення онлайн-курсів від SendPulse. Діліться досвідом з учнями, створюйте авторські програми та продавайте свої інфопродукти в будь-якому форматі.

Спробуйте й інші наші продукти: конструктор сайтів та мультипосилань, сервіси email, SMS і Viber-розсилок, чат-ботів для месенджерів, безплатну CRM, web push повідомлення.

Дата публікації:

22 Лип. 2022

Анастасія Цапліна

Копірайтер із досвідом роботи маркетологом. Вивчаю нове у маркетингу, ділюся інформацією.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Середня оцінка: 5/5
Всього голосів: 4
Поділитися:
Twitter