Основи роботи з воронкою

Воронка продажів у CRM — це зведений список всіх угод з різних етапів спілкування з клієнтом, створений задля відстеження інформації щодо просування роботи з ним.

У статті ми розглянемо, як створити кілька воронок, з чого складається воронка, які є режими відображення угод і як використовувати фільтр для пошуку угод.

Створення воронки

Перейдіть до розділу «CRM» і натисніть «Почати» (Get started), щоб активувати CRM сервіс.

Ви можете створити декілька воронок і розподіляти завдання бізнесу. Наприклад, вести воронку окремо для кожної країни зі своєю валютою або налаштовувати етапи продажів для різних товарів або сфер надання послуг.

Для кожної воронки ви можете створювати угоди, статуси угод і змінювати налаштування: перейменовувати воронку, встановити основного відповідального, валюту та налаштовувати поля угод.

Наразі можна створити дві воронки.

Щоб створити воронку, у лівій панелі натисніть «Додати воронку» (Add pipeline).

Введіть назву воронки та оберіть колір значка. Натисніть «Додати» (Add).

Створення угоди

Натисніть «Додати угоду» (Add deal). Введіть назву угоди, відповідального, термін виконання, контакт та інші необхідні дані.

Читайте також: «Як створити угоду».

Режими відображення угод

Ви можете обрати, як відображатимуться угоди: у вигляді карток на канбан дошці (Kanban) або списком (List).

Канбан дошка

Канбан — це дошка, де розташовані картки угод. Картками можна керувати перетягуючи їх з одного етапу (статусу) воронки на інший.

Канбан допомагає візуалізувати хід роботи з клієнтами, адже кожна угода відображається на дошці у колонці певного статусу.

Щоб перенести угоду на інший етап потрібно навести мишку на картку угоди, затиснути та перетягнути її в потрібний етап.

Список

Список — це спосіб відображення усіх угод у вигляді списку. Використовуючи такий спосіб відображення ви можете обрати декілька угод, або всі угоди на сторінці, та виконувати з ними масові дії.

У колонках відображено назва угоди, дані контакту, відповідальний, сума, джерело та дата угоди.

У режимі списку можна приховувати або виводити поля угод. Для цього натисніть на три крапки у верхньому правому кутку списку і оберіть потрібні поля.

Календар

Календар — режим відображення завдань в календарі. З його допомогою ви можете візуально переглянути всі завдання, для яких встановлено термін виконання календаря.

Читайте докладніше: «Як працювати з календарем».

Статуси угод

Статус угоди — це назва певного етапу роботи з клієнтом.

У воронці вже створено три типові статуси: «Нові» (New), «В роботі» (In progress) та «На підпис» (Pending approval). Ви також можете додати свої статуси, які будуть відповідати вашим етапам роботи з клієнтом. Наприклад, ви можете додати статуси «Очікування оплати», «Оплачено», «До відправлення» тощо.

Щоб додати новий статус, натисніть «Додати статус» (Add deal stage), введіть назву та оберіть колір.

Щоб поміняти етапи воронки місцями, затисніть шапку колонки і перетягніть її на потрібне місце.

Щоб видалити статус угоди, вам спочатку потрібно звільнити список від угод у цій колонці: перенести їх на інший етап або видалити.

Автоматичне завершення угод

Для кожного етапу воронки ви можете налаштувати термін, упродовж якого угода перебуватиме у певному статусі. Оберіть кількість днів і дата завершення угод буде змінюватись на вказану кількість днів.

Для цього натисніть три крапки біля статусу, а потім — «Редагувати» (Edit).

Активуйте перемикач «Термін завершення угод» (Deal closing timeframe), виберіть кількість днів та натисніть «Зберегти» (Save).

Якщо в угоді відсутня або стоїть інша дата завершення, то після переходу в новий статус, вона автоматично змінить дату на кількість днів, вказаних в налаштуванні статусу. Наприклад, якщо 1.12.2024 о 12:00 ви перемістили угоду без дати завершення, а перед тим налаштували для статусу термін 4 дні, то дата завершення автоматично зміниться на 4.12.2024 о 12:00.

Ви можете відредагувати дату та виставити нову.

Фільтр угод

Умови фільтра

Ви можете фільтрувати угоди за наступними параметрами:

 • за період створення (date created) – вкажіть часовий період або виберіть опцію «Останні … днів» (Last… days);
 • за статусом (stage) – виберіть один або кілька етапів роботи з угодою;
 • за відповідальним (assigned to) – виберіть одного або кількох відповідальних за угоду;
 • за ім'ям, прізвищем, email адресою та телефоном (first name, last name, email address, and phone number) — введіть дані контакту;
 • за сумою та валютою (amount and currency) – введіть суму «від" та «до" і оберіть валюту;
 • за джерелом (source) — оберіть джерело, з якого було додано угоду: чат-бот, форма підписки, лендінг, Automation 360, оплати, API, інтеграція чи вручну;
 • за типом (deal type) — виберіть тип угоди: продаж, продаж товарів, продаж послуг, перепродаж, сервісне обслуговування та інше.
 • за датою закінчення (closing date) — виберіть дату завершення угоди: без дати, прострочений, протягом доби, протягом тижня чи протягом місяця.

Також можна фільтрувати за полями, які ви створили для угод.

Збереження умов для швидкого доступу

Ви також можете зберігати фільтри, що часто використовуються, щоб скоротити час пошуку потрібних угод. Для цього після вибору параметрів натисніть «Вибрати» (Select) та перейдіть до сторінки з відфільтрованими даними.

Натисніть «Зберегти фільтр» (Save filter) та збережіть вибрані параметри фільтра. Додайте назву фільтра, яка допоможе визначити його у загальному списку.

Щоб використати збережені параметри, перейдіть у «Фільтр» (Filter) > «Збережені фільтри» (Saved filters) і виберіть потрібний фільтр.

Налаштування воронки

Оберіть потрібну воронку з панелі праворуч. Натисніть «Налаштування» (Settings).

Загальні налаштування

На вкладці «Загальні» (General) можна змінити назву ворони, вказати відповідального за автоматичні угоди, або задати валюту воронки.

Також, коли у вас більше однієї воронки, ви можете в налаштуваннях видалити обрану воронку.

Збереження відповідно до статусу оплати

Виберіть, на який етап воронки додадуться угоди в залежності від статусу платежу:

Нова оплата (New payment) Оплата була ініційована користувачем після натискання кнопки з типом «Оплата» (Payment), але ще не було отримано статус - «Успішна» (Successful) або «Неуспішна» (Unsuccessful) оплата.
Успішна оплата (Successful payment) Платіж було успішно проведено і гроші буде виведено до обраної платіжної системи.
Неуспішна оплата (Unsuccessful payment) Платіж закінчився помилкою.

Читайте також: «Джерела автоматичного додавання угод: Платежі».

Якщо статус угоди не вказаний, то всі платіжні угоди будуть додані на перший етап воронки.

Детальніше ознайомитися з інформацією щодо статусу ініційованих платежів ви можете у налаштуваннях облікового запису у вкладці «Приймання оплат» (Accept payments).

Атрибути воронки

У вкладці «Поля» (Fields) можна змінити поля угод або створити нові.

  Оцініть, наскільки стаття була корисною "Основи роботи з воронкою"

  Оцінка: 4 / 5

  Далі

  Як працювати з угодами

  Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні