Мобільний маркетинг (англ. Mobile marketing) — це спосіб просування продуктів або сервісів за допомогою мобільних пристроїв. Перевага даної стратегії полягає в персоналізації контенту з урахуванням часу і місця розташування потенційного клієнта. Почати застосовувати мобільний маркетинг ви можете відразу після реєстрації в сервісі SendPulse.

У цьому вебінарі, Олександр Рись, директор з розвитку SendPulse, розповідає про те, як ефективно використовувати SMS розсилки для бізнесу. Ви дізнаєтеся про переваги і недоліки цього каналу комунікації, про методи збору бази мобільних номерів, а також Олександр поділився перевіреними на практиці прийомами SMS маркетингу.

Наприкінці 2015 року обсяг мобільного трафіку перевищив десктопний і з того моменту він не перестає рости. Дослідження Statista, проведене в 2018 році, показало, що 52,2% онлайн-трафіку по всьому світу генерується через смартфони.

Чому мобільний маркетинг такий важливий?

 • Користувачі проводять 89% свого часу в мобільних додатках, що робить мобільні пристрої провідними засобами комунікації.
 • Загальний вигляд і обсяг контенту на мобільних пристроях спрощений в зв'язку з їх невеликим розміром. Оскільки мобільні пристрої менше і легше комп'ютерів, користувачі можуть здійснювати покупки на ходу, де б вони не знаходилися.
 • Смартфони прискорюють час здійснення покупок на 20%.
 • У порівнянні з минулим роком, 50% користувачів мобільних пристроїв надають перевагу миттєвим покупкам прямо зі своїх смартфонів.
 • 91% користувачів мобільних планують придбати або купують певні товари після перегляду відповідних оголошень.
 • 2/3 клієнтів, які використовують смартфони, швидше за все, куплять у компанії, у якої є додаток або мобільна версія сайту, а контент налаштований відповідно до їх місцезнаходження.
 • 40% онлайн-транзакцій відбуваються з мобільних пристроях.

Види мобільного маркетингу

 • Мобільні додатки
 • Внутрішньоігрова реклама
 • QR-коди
 • Мобільна банерна реклама
 • Bluetooth маркетинг
 • Голосовий маркетинг
 • SMS маркетинг

Існує безліч тактик мобільного маркетингу, які варто застосувати в бізнесі. Звичайно, успіх стратегії визначається такими факторами як бюджет, галузь, клієнтський сегмент. Давайте розглянемо деякі види мобільного маркетингу.

 • Мобільні додатки. Дозволяють компаніям впроваджувати рекламу в дизайн мобільних додатків. Facebook — відмінний приклад реклами в додатку.
 • Внутрішньоігрова реклама. Відноситься до всіх рекламних оголошень на мобільних пристроях, які з'являються під час гри, починаючи з її відкриття. Ці оголошення можуть відображатися як повнорозмірна реклама, спливаючі банери або відео об'яви, які відображаються під час завантаження екранів.
 • QR-коди. Двомірні зображення, які сканують камерою телефону. Вони перенаправляють клієнтів на сайт, де вони можуть побачити додаткову інформацію про конкретну торгову марку.
 • Мобільна банерна реклама. Це точно така ж реклама, як і на робочому столі комп'ютера, тільки набагато меншого розміру, для того щоб поміститися на екрані мобільного телефону.
 • Bluetooth маркетинг. Дозволяє користувачам отримувати персоналізовану і цілеспрямовану рекламу через Bluetooth на їх пристрої.
 • Голосовий маркетинг. Саме він дозволяє підприємствам використовувати комп'ютерні та автоматизовані дзвінки для просування своїх товарів або послуг. Клієнт сам вирішує, чи слід йому повісити трубку або прослухати телефонний дзвінок.
 • SMS маркетинг. Маркетологи часто використовують SMS маркетинг для спілкування з клієнтами і просування бренду. SendPulse пропонує професійні інструменти для ефективного мобільного маркетингу.

Як використовувати мобільний маркетинг?

 1. Досліджуйте цільову аудиторію
 2. Використовуйте можливості соціальних мереж
 3. Ставте цілі
 4. Адаптуйте рекламні кампанії під мобільні пристрої
 5. Використовуйте геодані
 6. Використовуйте унікальні можливості мобільних пристроїв
 7. Запропонуйте стимул
 1. Досліджуйте цільову аудиторію. Перш за все необхідно провести ретельне дослідження демографічних даних своїх споживачів, щоб зібрати корисну інформацію. Дізнайтеся, що їм подобається, визначте сайти, які вони відвідують, додатки, які використовують, і так далі. Отримані дані допоможуть створити ефективну рекламу.
 2. Використовуйте можливості соціальних мереж. Добре продумана рекламна кампанія, здатна ефективно просувати бренд в інтернеті, залучаючи велику кількість користувачів соціальних мереж.
 3. Ставте цілі. Вимірювати результати і оцінювати прогрес конкретної стратегії мобільного маркетингу можливо тільки в тому випадку, якщо цілі кампанії були налаштовані заздалегідь.
 4. Адаптуйте рекламні кампанії під мобільні пристрої. Оскільки метою є просування бренду за допомогою мобільних пристроїв, слід створювати контент, додатки або веб-сайти, які підходять для мобільного використання.
 5. Використовуйте геодані. Одним з найбільш ефективних способів мінімізації показника bounce rate є показ оголошень, релевантних цільової аудиторії. Використовуйте такі інструменти, як Google Trends, GPS, а також додатки, такі як Local Inventory Ads, щоб розсилати рекламу, що відповідає місцезнаходженню потенційних клієнтів.
 6. Використовуйте унікальні можливості мобільних пристроїв. Створюйте оголошення, якими можна маніпулювати, використовуючи різні функції мобільного телефону. Надайте користувачам можливість зручної та цікавої взаємодії. Наприклад, замість створення відеореклами, яку не можна зупинити, розмістіть рекламу, яку можна зупинити, перемотати, відправити і так далі. Так клієнти отримають більш чітке уявлення про продукт.
 7. Запропонуйте стимул. Надайте будь-які винагороди або пропозиції, які можуть спонукають потенційних клієнтів до взаємодії.

Поки все це може здаватися досить складним. Але не турбуйтеся. SendPulse легко допоможе з усім впоратися. Сервіс допомагає просувати бренди за допомогою SMS маркетингу. Давайте подивимося, як ви можете створювати маркетингові SMS кампанії разом з SendPulse.

Як відправити SMS розсилку в SendPulse?

 1. Увійдіть в SendPulse
 2. Створіть список контактів
 3. Створіть SMS кампанію
 4. Заповніть всі поля
 5. Здійсніть попередній перегляд SMS
 6. Запустіть SMS розсилку

За допомогою сервісу SendPulse можна відправляти SMS повідомлення, задіюючи більш ніж 800 мереж незалежно від їх місця розташування на земній кулі. Протестувати SMS сервіс можна безкоштовно відразу після реєстрації. Для цього необхідно ввести ім'я, адресу електронної пошти та номер телефону. А щоб ваша кампанія досягла поставлених цілей, SendPulse пропонує ефективні інструменти SMS маркетингу:

 • Персоналізація. Зверніться до одержувача по імені, а також використовуйте іншу особисту інформацію для більш індивідуального підходу.
 • Сегментація. Цей інструмент передбачає поділ клієнтської бази на сегменти відповідно до визначених критеріїв. Використовуючи список винятків SendPulse, маркетолог може видалити певні номери зі списку одержувачів і відправити повідомлення певній групі.
 • Статистика. Аналізуйте результати конкретної SMS кампанії, оцінюючи статистику після доставки кожного відправленого повідомлення.
 • API інтеграція. Маркетологи можуть використовувати API SendPulse для інтеграції SMS розсилок зі своїми додатками, сайтами, CRM або програмним забезпеченням.
 • SMS автоматизація. SendPulse дозволяє відправляти ланцюжки повідомлень, які містять SMS, email і web push повідомлення.
 • Форми підписки. Маркетологи можуть створювати форми підписки на SMS і розміщувати їх на своїх сайтах.
 • Опція відмови від розсилки. За допомогою SendPulse можна налаштовувати відправку SMS повідомлень з посиланням відписки, щоб підтримувати залученість списку розсилки.

Слідуйте інструкції нижче, що зробити SMS розсилку в SendPulse.

 1. Зареєструйтеся в SendPulse. Створіть обліковий запис в SendPulse, заповнивши форму підписки на послугу SMS розсилки.
 2. Створіть список контактів. Додайте номери одержувачів, яким ви хочете відправляти SMS кампанії. Використовуйте конструктор форм підписки SendPulse, щоб безкоштовно поповнити список розсилки. У сервісі є чотири типи доступних форм. Змініть їх стиль, шрифти, кольори відповідно до дизайну вашого бренду. Створення оригінальної форми підписки не займе більше 30 хвилин.Форма підписки на SMS розсилку
 3. Створіть SMS кампанію. Напишіть переконливе рекламне повідомлення з релевантним текстом і закликом до дії .
 4. Заповніть всі поля. Переконайтеся, що ви заповнили всі поля при створенні SMS розсилки.
 5. Здійсніть попередній перегляд SMS. Перевірте розсилку, щоб переконатися, що вона відповідає всім заданим параметрам.
 6. Запустіть SMS розсилку. Якщо все зроблено правильно, можете сміливо запускати свою SMS кампанію.

Стратегія мобільного маркетингу

 • SMS
 • Push повідомлення
 • Email

Незалежно від того, яку ви ставите мету — підвищити впізнаваність бренду або збільшити зацікавленість клієнтів, ваша бізнес-кампанія повинна грунтуватися на знаннях мобільного маркетингу. За минулі роки ряд брендів і компаній вклали великі кошти в створення ефективних стратегій для охоплення цільової аудиторії через мобільні пристрої.
Нижче ви бачите канали, які включає в себе мобільний маркетинг:

 • SMS: відправлення повідомлень про замовлення, статус доставки, найкращі пропозиції на мобільний телефон клієнта.
 • Push повідомлення: відображаються у вигляді спливаючих повідомлень в додатках або на веб-сайтах, навіть якщо користувач на момент відправки був офлайн. Їх мета — інформування клієнтів про останні статті в блозі, гарячі пропозиції і важливі оновлення. Відправка push повідомлень — абсолютно безкоштовний сервіс в SendPulse.
 • Email: більшість людей сьогодні читають електронні листи на своїх смартфонах, тому важливо оптимізувати шаблон розсилки для мобільних пристроїв. У SendPulse ви можете створювати email розсилку абсолютно безкоштовно, використовуючи професійні маркетингові інструменти.

Автоматизація мобільного маркетингу

Автоматизація мобільного маркетингу — це спосіб вирішення повторюваних маркетингових задач. Високоякісні сучасні інструменти допомагають компаніям взаємодіяти зі своїми клієнтами в режимі реального часу. За допомогою сервісу SendPulse ви можете відправляти цільовий і сегментований контент в потрібний час.

Як автоматизувати мобільний маркетинг в SendPulse?

 1. Зареєструйтеся в SendPulse
 2. Перейдіть до Automation 360
 3. Встановіть події і умови SMS кампанії
 4. Запустіть свою кампанію

За допомогою SendPulse можна відправляти email, SMS і web push розсилки. А використовуючи Automation 360, ви можете відправляти персоналізовані і сегментовані повідомлення. Для автоматизації мобільного маркетингу вам знадобиться виконати всього 4 простих кроки:

 1. Зареєструйтеся в SendPulse. Введіть своє ім'я та email і створіть акаунт у сервісі.
 2. Перейдіть до Automation 360. Це інструмент, який допомагає створювати і відправляти автоматичні електронні листи, push повідомлення, SMS. Виберіть Automation 360, натиснувши на вкладку «Авторозсилки».
 3. Встановіть події і умови SMS кампанії. За допомогою «Менеджера подій» додавайте, редагуйте або видаляйте змінні. Створюйте ланцюжки повідомлень. На цьому етапі SMS повідомлення можна комбінувати з іншими елементами.
 4. Запустіть свою кампанію. Відправте свою мобільну рекламну кампанію і відстежуйте конверсії. Конверсія відбувається, коли мета події досягнута.

Надсилайте масові SMS розсилки абонентам за допомогою SendPulse зі швидкістю 200-500 повідомлень в секунду!

Приклади мобільного маркетингу

SMS повідомлення про знижку:

SMS

Приклад персоналізованого SMS повідомлення:

Персоналізоване SMS

Мобільний маркетинг на практиці

Хочете створити ефективну стратегію? Ось кілька рекомендацій, які допоможуть зробити ваш маркетинг більш результативним:

 • Оптимізуйте свій сайт для мобільних пристроїв.
 • Досліджуйте інтереси покупців і сегментуйте їх відповідно до портрета покупця.
 • Додайте варіанти підписки (opt-in) і відмови від розсилки (opt-out).
 • Не забувайте про гео-оптимізацію, щоб відповідати запитам цільової аудиторії.
Також шукали з "Мобільний маркетинг"
Оцініть, наскільки стаття була корисною "Мобільний маркетинг"

Оцінка: 4 / 5 (0)

Нове

Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні

Якщо вас цікавить, що таке "Що таке мобільний маркетинг: визначення, відео", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.