Ретаргетинг — це просування продуктів компанії користувачам, які вже взаємодіяли з вашим брендом, але не зробили покупки. Зазвичай такі рекламні оголошення бачать люди, які вже відвідували ваш сайт або залишили свою контактну інформацію у вашій базі.

У статті ми опишемо мету ретаргетингу, принцип його роботи та порівняємо його з ремаркетингом. Також виділимо види таких кампаній і наведемо приклади.

Яка мета ретаргетингу?

За даними агентства WDB, 97% користувачів, які відвідують сайт вперше, залишають його назавжди, нічого не купивши. Ретаргетинг має на меті повернути людей і провести їх через воронку продажів.

Ретаргетинг показує користувачам рекламу про продукти, релевантні тим, які вони нещодавно переглядали. Зазвичай такі кампанії ми спостерігаємо в соціальних мережах і на сайтах. Це дозволяє компаніям збільшити продажі та підвищити ефективність маркетингових кампаній. Основні переваги ретаргетингу наведені нижче.

 • Дозволяє підвищити впізнаваність бренду. Ретаргетинг має на меті показати рекламні оголошення споживачам, які вже знають про ваш бізнес. Однак це також може підвищити впізнаваність вашого бренду. Marketing Nutz стверджує, що людям потрібно взаємодіяти з вашим бізнесом 5-7 разів, щоб запам’ятати його. Використання ретаргетингових кампаній дозволяє нагадувати користувачам про ваші продукти та привертати їх увагу до вашої компанії.
 • Допомагає брендам краще конвертувати потенційних клієнтів. Ретаргетинг дозволяє переконати більше потенційних клієнтів на етапі розгляду купити ваші продукти. Ви можете зменшити кількість покинутих кошиків, нагадуючи клієнтам про їхні наміри та надаючи знижки. Крім того, ретаргетинг дає змогу підвищити дохід за рахунок перехресних продажів і апселу, оскільки ви можете пропонувати допоміжні продукти та надавати більшу цінність споживачам. Нарешті, ця рекламна модель є дуже ефективною, оскільки вона дозволяє працювати з теплими лідами та має вищий CTR, ніж під час роботи з холодними.
 • Дозволяє підвищити життєву цінність клієнта. Такий спосіб просування продукту допомагає нагадувати клієнтам про ваш бренд і стимулювати їх робити покупки знову і знову. Якщо у вашому списку клієнтів є контакти клієнтів або вони вже відвідували ваш сайт, ви можете стимулювати повторні конверсії та пропонувати нові продукти. Підвищення LTV економічно вигідно, тому що успішність продажу постійному клієнту становить 60-70%, а новому – 5-20%.
 • Допомагає ефективно запускати нові продукти. Ретаргетинг дає змогу перевірити попит на ваші товари, перш ніж почати їх офіційно продавати. Люди у вашому списку клієнтів, які вже відвідали ваш сайт і зробили покупку, є ідеальними представниками вашого портрета покупця. Вони вже знають про ваш бренд, тому, якщо ви запропонуєте продукт, який їх цікавить, вони, швидше за все, його куплять. Аналіз кількості передпродажних замовлень дає змогу спланувати свій асортимент і оптимізувати продукт до запуску, щоб зробити його більш привабливим для цільової аудиторії.

Усі ці переваги ретаргетингу спонукають компанії включити цей вид реклами у свою маркетингову стратегію. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як працює таке просування.

Як працює ретаргетинг?

До всього сайту або на певних сторінках ви додаєте фрагмент коду, який спрацьовує як тригер — після виконання користувачем певної дії, наприклад, відвідування сайту. Переглядаючи сторінку з цим фрагментом коду, люди потрапляють до цільової групи тих, хто побачить ваше рекламне оголошення. Cookies дозволяють збирати таку інформацію. Якщо реклама працює і користувач переходить по банеру, він випадає з цільової групи та потрапляє в нову, якщо задано таку умову. Таким чином, ви створюєте банери для кожного етапу користувача у воронці продажів. Рекламні оголошення можуть бути підготовлені за сегментами або персоналізовані, тобто динамічний ретаргетинг.

Безпосередньо ресурси розміщення реклами не співпрацюють з рекламодавцями. Вони пропонують рекламні місця на біржах банерної реклами.

Налаштувати ретаргетинг можна в Google Ads і в соцмережах.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися про типи ретаргетингу.

Типи ретаргетингових оголошень

За даними Invesp, потенційні клієнти, які бачать ретаргетингові кампанії, втричі частіше натискають вашу рекламу, ніж споживачі, які не знають про ваш бренд. Розуміння різних типів ретаргетингу дозволить вам зробити ваші рекламні кампанії ще ефективнішими. Нижче ми виділимо особливості найпоширеніших з них і надамо поради щодо їх використання.

 • Мультиканальний ретаргетинг дає змогу показувати рекламу на різних платформах. Це допомагає надавати маркетингові повідомлення, що відповідають потребам клієнтів і відповідають форматам платформ. Крім того, це дозволяє збільшити кількість точок контакту зі споживачами, підвищити впізнаваність бренду та дати їм відчути, що ваш бренд всюди. Однак ви повинні розумно використовувати мультиканальний ретаргетинг, щоб не дратувати аудиторію.
 • Email ретаргетинг допомагає вам посилити email кампанії та повторно залучити потенційних клієнтів. Щоб використовувати цей тип просування продукту, вам потрібно додати фрагмент коду до HTML Це дозволить вам відстежувати потенційних клієнтів, які відкривають вашу розсилку, і показувати їм ваші кампанії на інших платформах.
 • Пошуковий ретаргетинг дає змогу показувати рекламу в результатах пошуку та на сайтах по всій рекламній мережі. Зазвичай цей тип передбачає використання пікселя для відстеження поведінки споживачів на вашій сторінці та показу їм реклами пізніше. Пошуковий ретаргетинг дозволяє показувати рекламу, що містить певні продукти, які потенційні клієнти переглядали раніше. Крім того, він може залучати клієнтів за допомогою акцій, коли вони шукають той самий продукт, який уже бачили на вашому сайті.
 • Ретаргетинг в соціальних мережах використовує модель на основі пікселів. ВІн дозволяє рекламувати ваші товари споживачам, які вже відвідували ваш сайт або взаємодіяли зі сторінкою компанії в соціальних мережах. Найпопулярнішими платформами, які дозволяють використовувати ретаргетинг, є Facebook, Instagram, TikTok і YouTube.
 • Ретаргетинг на сайті не зосереджується на повторному залученні. Він спрямований на те, щоб утримувати споживачів на вашому сайті якнайдовше, привертаючи їх увагу. Найпоширенішим прикладом ретаргетингу на сайті є спливаючі сповіщення у вигляді попапів, які надають знижки відвідувачам, коли вони хочуть залишити сторінку. Крім того, ви можете використовувати банери, які пропонують подібні або додаткові продукти збоку або внизу сторінки, щоб збільшити кількість конверсій і підвищити середній чек шляхом перехресних продажів і продажів дорожчих товарів.

Разом із SendPulse ви можете створювати попапи, які допоможуть конвертувати більше відвідувачів вашого сайту в клієнтів. Ви можете налаштовувати сценарїї в залежності від умов. Наприклад, користувач провів певний час на вашому сайті або сторінці, відвідав певну кількість сторінок, проскролив 50% сторінки. Ми пропонуємо 22 сценарії, за допомогою яких ви зможете уникнути відтоку клієнтів.

В наступному розділі ми поділимося з вами порадами, які допоможуть створювати ефективні ретаргетингові кампанії.

Рекомендації щодо запуску ретаргетингової кампанії

Ці поради допоможуть вам створювати персоналізовані рекламні оголошення, які будуть конвертувати відвідувачів сайту в клієнтів, а не дратувати їх.

 • Пропонуйте персоналізовану та поведінкову рекламу. Якщо у вас інтернет-магазин одягу, обов'язково розподіляйте аудиторію за сегментами. Показуйте різну рекламу тим, хто шукав штани та купальники. Можна піти ще далі і запропонувати товари, які люди переглядали, зі знижкою.
 • Використовуйте burn pixel. Додайте фрагмент коду на сторінку, щоб не дратувати користувачів, які вже конвертувалися в клієнтів. Після транзакції покупці продовжують бачити банери з рекламою вже придбаного товару. Така реклама буде їх дратувати. Використовуйте burn pixel, щоб скасувати показ реклами та залишити гарне враження про ваш магазин. До того ж, ви заощадите гроші на показах.
 • Застосовуйте географічний та демографічний ретаргетинг. Налаштуйте ці види ретаргетингу, щоб підвищити якість вашої реклами та знизити витрати на неї. Переконайтеся, що ваша пропозиція є актуальною для користувачів різних міст і країн. Враховуйте стать, вік, місце проживання, освіту потенційних клієнтів.
 • Обмежуйте частоту показів. Користувачі не люблять рекламу через її настирливість. Переконайтеся, що ви не поповнюєте ряди рекламодавців, які викликають роздратування і обурення у людей. Обмежуйте кількість показів банера до 15-20 на місяць. Цього достатньо, щоб ваш бренд впізнавали.
 • Обмежуйте аудиторію. Так само важливо і обмежувати аудиторію. Не кожен користувач, котрий відвідав ваш сайт, зацікавлений у пропозиції. Щоб не витрачати бюджет даремно, сегментуйте відвідувачів на групи, що базуються на часі, проведеному на сайті. Наприклад, якщо користувач провів менше десяти секунд, можливо, йому не цікаві ваші послуги. Спробуйте підвищити мінімальний поріг часу та стежте за результатами.
 • Використовуйте перехресні продажі та апсел. Ці методи принесуть додатковий продаж. Наприклад, у вас є список людей, які купили у вашому магазині кавоварку. Налаштуйте рекламу із пропозицією купити кавомолку або засіб для очищення.
 • Заробляйте на святах та подіях. Свято — чудова можливість отримати додатковий прибуток. Користувачам не доведеться довго думати, де купити подарунок, якщо вони побачать вашу рекламу. Подумайте над тим, як можна пов’язати ваш товар із найближчим святом.

Тепер ви знаєте основні види ретаргетингу і можете вибрати найбільш привабливі для вашої компанії. У наступному розділі ми опишемо приклади ретаргетингової реклами, щоб надихнути вас і надати ідеї для ефективного просування продукту.

Приклади ретаргетингових оголошень

Щоб запускати успішні ретаргетингові кампанії, ваша реклама має бути привабливою, персоналізованою та актуальною. Нижче ми наводимо кілька прикладів таких рекламних оголошень іі пояснюємо, як вони працюють.

Dataslayer.ai.

Ми побачили цю рекламну капманію на Linkedin, оскільки кілька днів тому відкрили їхній сайт. Цей сервіс пропонує якісну інтеграцію даних і безкоштовні послуги для українців. Примітно, що реклама є персоналізованою, оскільки ми шукали на їх сайті з української IP-адреси.

Silk Maison

На скріншоті реклама бренду одягу. Ми знайшли побачили цю кампанію у Facebook після того, як шукали нові вбрання на їхньому сайті. Бренд пропонує знижку на свою блузку та безкоштовну доставку на замовлення вартістю понад 388 доларів, щоб спонукати нас повернутися та зробити покупку.

Pollfish

Ось ще один приклад ретаргетингової кампанії для маркетологів. Ми побачили її на YouTube під час перегляду відео про поведінку споживачів. Наша команда вже багато разів відкривала сайт Pollfish, тому сервіс намагався знову залучити нас. Зверніть увагу, що вони використовують статистику у своїй рекламі та заявляють, що «можуть охопити 800 000 споживачів у всьому світі». Це дозволило компанії виділитися серед конкурентів.

Вітаємо, тепер ви знаєте, що таке ретаргетинг, його мета та спосіб його роботи. Ви можете використовувати різні типи кампаній для просування свого бренду.

Також шукали з "Ретаргетинг"
Оцініть, наскільки стаття була корисною "Ретаргетинг"

Оцінка: 4 / 5 (0)

Нове

Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні

Якщо вас цікавить, що таке "Що таке ретаргетинг: визначення", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.