Пошукова оптимізація (англ. SEO) — це оптимізація сайту для подальшого його просування в рейтингу пошукових систем. Вона допомагає підвищити органічний трафік на сайт компанії, збільшити ROI. Пошукова оптимізація дає можливість бренду завоювати вищий рівень довіри, донести повідомлення до цільової аудиторії та покращити досвід покупця.

У цій статті ви дізнаєтеся, чому SEO важливе для бізнесу та як воно працює. Ми також розглянемо види SEO та розповімо, як провести SEO-аналіз сайту. Наостанок, детальніше поговоримо про SEO-оптимізацію сайту.

Чому SEO важливе для бізнесу?

У двадцять першому столітті майже немає людей, які обходяться без інтернету. Хтось шукає інформацію, навчається, дивиться серіали, скачує музику, а хтось здійснює покупки аб веде бізнес. Більша частина нашого життя пов’язана з соціальними мережами та інтернетом вцілому. Тому, для успішного ведення бізнесу ваша компанія в ідеалі має сайт та профілі в соціальних мережах таких як Instagram, Facebook, TikTok та інші. Однак, просто створити сайт недостатньо. Для генерації органічного трафіку та збільшення кількості потенційних клієнтів вам необхідно оптимізувати його згідно з актуальними вимогами пошукових систем.

Пошукова оптимізація слугує ефективним інструментом для привернення уваги до вашого сайту, збільшення органічного трафіку, підвищення авторитету бренду на ринку. SEO допомагає охопити більшу кількість потенційних клієнтів, просувати ваш контент, спонукати потенційних клієнтів до покупки, і надає вам конкурентну перевагу. Окрім того, SEO — це ефективний спосіб для того, щоб зайняти топові позиції в результатах пошукових систем. Таким чином, ваш сайт стає більш помітним для покупців. Зазвичай, користувачі клікають на сайти, які знаходяться найвище у результатах Google.

Тепер, коли ви знаєте, як SEO допомагає вашому бізнесу, давайте дізнаємося, як працює ця стратегія.

Як працює SEO?

Для того, щоб створити сайт, який з’являтиметься у топ-результатах пошукових систем, потрібно приділити увагу контенту. Він має бути оптимізований згідно з актуальними алгоритмами Google. Ваші статті на сайті мають бути унікальними, цікавими та корисними.

Для того щоб дізнатися, які слова використовувати, варто провести аналіз ключових слів. Зазвичай бренди використовують такі інструменти як Moz Keyword Research, Ahrefs та Google Keyword Planner.

Лінкбілдер шукатиме необхідні сайти та ставитиме посилання на вашу компанію. Що варто пам'ятати — це те, що якість сайту та його рейтинг впливають і на вашу репутацію. Тож поставтеся серйозно до вибору платформ для розміщення посилань. Переконайтеся, що вони також мають пряме відношення до вашого бізнесу.

Оптимізація сайту вимагає великих зусиль від вашої команди, але результати того варті. Давайте розглянемо, які види SEO існують та як ви можете їх використовувати.

Види SEO

Існує три основні види SEO, на які вам варто звернути увагу під час покращення видимості вашого сайту для пошукових систем. У цьому розділі ми розгянемо кожен з них у деталях, щоб ви могли пізніше використати ці знання для вашого бізнесу.

Є три основні типи SEO: on-page, off-page та технічне.

On-page SEO

On-page SEO — це все, що ви розміщуєте на своєму сайті. Весь контент, який ви додаєте, впливає на позиції вашого сайту у результатах пошуку. За допомогою SEO тактик можна оптимізувати контент, щоб він подобався відвідувачам сайту та відповідав вимогам алгоритмів. Варто пам'ятати, що хоча алгоритми постійно змінюються та удосконалюються, Google і досі звертає увагу на використання ключових слів. Однак, зараз важлива не їх кількість, а якість. Ключові слова повинні органічно вписуватися у ваш контент.

Алгоритми Google сканують та аналізують контент на наявність в ньому ключових слів, які містяться у запиті користувача. Сайт потрапляє в топ результатів пошуку статті, які містять оригінальні зображення, довгі ключові слова, якісний контент, беклінки та внутрішні посилання.

Off-Page SEO

Off-Page SEO — це все, що пов’язано з процесами, які відбуваються за межами вашого сайту. Зазвичай, мова йде про беклінки, брендований пошук та активність в соціальних мережах, відгуки та локальне SEO. Беклінк (англ. backlink) — це зворотне посилання, яке веде на ваш сайт з інших сайтів. Беклінки є інструментом лінкбілдингу, призначений для нарощування кількості посилань, яку враховують пошукові системи в ранжуванні сайтів. Для вимірювання цього показника в Google відстежують такий параметр як page rank (PR). Чим більша і якісніша кількість посилань, тим вищими будуть позиції вашого сайту в пошуковій видачі. Тому беклінки вкрай важливі для ефективного SEO.

Окрім очевидних переваг просування сайту в інтернеті, зворотні посилання допомагають у збільшенні цільової аудиторії, залученні нових клієнтів та підвищенні відвідуваності сайту. Off-page SEO не передбачає оптимізацію контенту на вашому сайті.

Контент маркетинг також є важливою off-page SEO стратегією. Якщо ви публікуєте якісний та цікавий контент, ви можете отримати беклінки та привернути увагу ЗМІ. Більш того, якщо ви розповсюджуєте свій контент по різноманітним каналам.

Локальне SEO — це процес оптимізації онлайн-присутності з метою підвищення локального трафіку та обізнаності про бренд. Прикладом такої стратегії є Google Business Profile, який допомагає вплинути на позиції сайту в результатах пошуку Google.

Відгуки відносяться до off-page SEO, тому що допомогають користувачам дізнатися, наскільки вони можуть довіряти бізнесу. Тому компаніям варто звертати увагу на цей елемент у Google.

Технічне SEO

Технічне SEO передбачає пошук та аналіз вашої веб-сторінки. Компанії правильно використовують мета-теги Title та Description, оптимізують швидкість завантаження сайту, URL-адресу сторінок, піклуються про підтримку мобільних девайсів та видаляють неактивні посилання. Всі ці дії допомагають брендам підвищити рейтинг у результатах пошуку.

Тепер, коли ви знаєте про види SEO, на які варто звернути увагу, час дізнатися, як провести SEO-аналіз вашого сайту. У наступному розділі поговоримо про це детальніше.

Як провести SEO-аналіз сайту?

  • Проведіть аналіз сайту на виявлення помилок
  • Створіть ЛЗУ
  • Налаштуйте https-протокол
  • Зверніть увагу на зображення
  • Оптимізуйте код сайту
  • Переконайтеся, що сторінки вашого сайту швидко завантажуються

Перед тим, як перейти до оптимізації сайту, кожна компанія повинна виконати детальний аудит. У цьому розділі ми розповімо, як провести SEO-аналіз сайту.

Проведіть аналіз сайту на виявлення помилок

Перш за все, вам необхідно просканувати ваш сайт на наявність помилок. Це допоможе з'ясувати, на чому саме вам потрібно сконцентрувати увагу. Є безліч сервісів, які допоможуть вам просканувати сайт вашої компанії, наприклад, Netpeak Spider, Screaming Frog та Xenu. Однак, зверніть увагу, що окрім сторінок сайту, вам також варто перевірити елементи скриптів, зображень та стилів.

Однією з головних проблем на сайті, які впливають на SEO, є повільна швидкість роботи сайту. Низька швидкість завантаження веб-сторінок на сайті значно впливає на досвід користувача та доступність матеріалів на вашому сайті. Користувач не буде зупинятися на вашому сайті, якщо необхідна інформація дуже довго завантажується. Це впливає на позиції вашого сайту в пошуковій видачі. Щоб уникнути подібного розвитку подій, потрібно перевірити швидкість роботи. Рекомендуємо скористатися Google PageSpeed Insights.

Окрім швидкості існують й інші проблеми. Вони включають погані відгуки в Google, неправильний код підтвердження Google Business, дубльований контент, застарілий контент, картинки з помилкою. Також важливо, щоб вашим сайтом можна було зручно користуватися з мобільних девайсів.

Створіть ЛЗУ

ЛЗУ (людино-зрозумілий УРЛ) — URL-адреси, які коротко передають зміст сторінки. З їх допомогою користувач розуміє, про що йдеться на сторінці. Щоб нести максимальну користь для користувачів, ваші URL-адреси повинні мати логічну структуру, стислу назву та органічне входження ключових запитів.

Переконайтеся, що ваша URL-адреса не містить круглі або квадратні дужки. Це небезпечні символи, які не належать до URL-адрес. Те саме правило стосується спеціальних символів, таких як кома, двокрапка, крапка з комою.

Ваша адреса має бути максимально короткою та стислою. Тому вам потрібно прибрати всю зайву інформацію. Довгі URL-адреси можуть налякати відвідувачів вашого сайту, а також вони можуть виглядати обрізаними в результатах пошуку. Упростіть свій URL до мінімальної інформації, але переконайтеся, що він містить ключове слово.

Ваша адреса має бути читабельною. Ваш відвідувач має розуміти, про що стаття, прочитавши ваш URL. Всі слова в адресі мають бути написані з маленької букви. Це необхідно для уникнення потенційного дублювання контенту.

Налаштуйте https-протокол

Https-протокол — це безпечна комбінація протоколів передачі гіпертексту. Він несе у собі набір правил, які визначають, як інформація передається у мережу та як взаємодіють веб-браузери, сервери та проксі-сервери. За допомогою https ви гарантуєте безпечне з’єднання між сервером та браузером. Таким чином ви захищаєте важливу інформацію від потенційного витоку. Цей протокол допомагає забезпечити двосторонню безпеку даних. Більш того, він дає можливість користувачам виконувати безпечні транзакції електронної торгівлі.

Зверніть увагу на зображення

Зображення впливають на досвід користувача, зокрема на швидкість завантаження веб-сторінок вашого сайту. Після того, як ви знайдете необхідне зображення, вам потрібно оптимізувати його перед тим як додавати на сайт. Перш за все, оберіть правильне ім’я для вашого файлу. Google повинен розуміти, що зображення демонструє. Наступним кроком буде формат зображення. Формат, який ви оберете, залежить від типу зображення та як ви хочете його використовувати. JPEG ідеально підійде для більших картинок та ілюстрацій. Використовуйте PNG, якщо ви хочете зберегти якість зображення після стиснення.

Швидкість завантаження зображення також відіграє важливу роль для SEO. Чим швидший сайт, тим більша ймовірність того, що користувач залишиться на сайті. Великі зображення значно уповільнюють завантаження веб-сторінки, особливо коли зображення розміром 2500 × 1500 пікселів відображається з розміром 250 × 150 пікселів.

Якщо розмір зображення досить великий, варто зменшити його. Існує багато безкоштовних сервісів, щоб це зробити. Якщо ви використовуєте WordPress, цей крок буде виконано автоматично.

Оптимізуйте код сайту

Для того, щоб пошукові системи могли швидше сканувати сторінки вашого сайту, необхідно працювати над оптимізацією коду. Перенесіть скрипти з коду сторінки у зовнішній файл. Це необхідно у разі великого їх обсягу у коді сторінки. Таким чином ви зможете покращити швидкість сканування сторінок сайту пошуковими системами. Також необхідно винести CSS-елементи у зовнішній файл. Наступним кроком є усунення неінформативних елементів з коду.

Переконайтеся, що сторінки вашого сайту швидко завантажуються

Зробити це можна за допомогою таких інструментів як GTmetrix та PageSpeed Tools. Почніть з вимірювання швидкості завантаження вашого сайту, а потім приступайте до виявлення проблем, які спричиняють уповільнення швидкості (багато великих зображень, застарілий код, проблеми з роботою сервера, велика кількість плагінів та інші). Проведіть аналіз та виявіть всі проблеми. Винесіть всі виявлені проблеми в один файл. Потім передайте список фахівцю, щоб він зміг виправити всі проблеми та оптимізувати швидкість завантаження сторінок вашого сайту.

Час дізнатися, як оптимізувати ваш сайт. У наступному розділі ми поділимося з вами корисним чек-листом.

SEO-оптимізація сайту

Будь-які дії щодо оптимізації сайту повинні мати свою ціль. Це може бути генерація нових лідів, збільшення кількості конверсій та покращення прибутку компанії. У цьому розділі ми детально розповімо, як самостійно провести оптимізацію вашого сайту та досягнути вище перерахованих цілей. Тож давайте починати.

  • Налаштуйте Google Search Console і Bing Webmaster Tools. Google Search Console — це інструмент, який дає можливість відстежувати та вирішувати проблеми з продуктивністю вашого сайту в результатах пошуку Google. Bing Webmaster Tools дозволяє робити те саме тільки в Bing. З цими інструментами ви можете ідентифікувати проблеми з URL-адресами, наприклад, перенаправлення, проблеми зі скануванням. Bing Webmaster Tools обробляє дані та надає інформацію про URL-адреси, зокрема кількість кліків, показів, зворотних посилань тощо.
  • Користуйтеся Google Analytics. Це безкоштовний інструмент, який допомагає проаналізувати трафік та його джерела. З його допомогою ви можете ідентифікувати сторінки, які приносять вам найбільший трафік, відслідкувати кількість переглядів сторінок та час проведений відвідувачами на вашому сайті.
  • Установіть SEO плагін. Установіть плагін якщо ви користуєтеся WordPress. З його допомогою ви зможете легко оптимізувати ваш сайт для пошукових систем. Плагін допоможе з технічними аспектами SEO (реалізація robots.txt та XML-карт сайту).
  • Створіть файл Robots.txt. Цей файл вказує пошуковим системам на сторінки та файли, які вони повинні або не повинні сканувати. Robots.txt координує, як веб-сканери отримують доступ до вашого сайту, індексують його та показують ваш контент користувачам.

Тепер, коли ви вже ближче ознайомилися з процесом SEO-оптимізації, час дізнатися про ключові показники ефективності в SEO. Вони допоможуть вам визначити, наскільки успішними є ваші зусилля у цій сфері.

Ключові показники ефективності в SEO

У цьому розділі ми детально розглянемо кожну з метрик, які демонструють успішність ваших зусиль з оптимізації сайту. Почнемо з органічного трафіку.

Органічний трафік

Одним із найважливіших показників ефективності SEO є органічний трафік. Він показує зміни, які принесла вам SEO-оптимізація. Якщо показники трафіку підвищилися, це означає, що і показники конверсій та прибутку можуть стати вищими. Чим більший органічний трафік, тим більша вірогідність генерації нових клієнтів. Якщо ж після оптимізації ви не помічаєте жодних змін у трафіку, потрібно проаналізувати, що йде не так. Рекомендуємо скористатися Google Analytics для відслідковування трафіку.

Авторитет (рейтинг) домену

Moz, Ahrefs та SEMrush дають кожному сайту оцінку, яка називається авторитет домену (рейтинг домену). Цей показник розраховується на основі беклінків та авторитету доменів, які посилаються на ваш сайт. Оцінка може бути за шкалою від 0 до 100.

Оцінка on-page оптимізації

Цей показник базується на якості елементів, які містяться на сторінках вашого сайту. Ці елементи впливають як на досвід користувачів з вашим сайтом так і на пошукові системи. Ви можете скористатися інструментами Ahrefs Site Audit, щоб проаналізувати сторінку та оцінити, наскільки добре вона оптимізована під запит користувачів та пошукових систем. Платформа аналізує безліч факторів: щільність ключових слів, метаопис, ключові слова в заголовках та підзаголовках, URL, назва сторінки та інші.

Читабельність тексту

Читабельність тексту впливає на позицію, яку займає ваш сайт у результатах пошуку. Релевантність та читабельність статей забезпечує позитивний досвід з вашим контентом та сайтом. Якісний, інформативний та читабельний контент завжди матиме перевагу в Google. В інтернеті ви можете знайти інструменти для оцінки якості контенту. Наприклад, Yoast оцінює читабельність кожної сторінки вашого сайту. Clearscope аналізує контент на релевантність.

Використовуйте короткі речення та зрозумілі абзаци. Розкривайте по одній ідеї в кожному абзаці, щоб читачу було легше зрозуміти та запам’ятати важливі факти. Рекомендуємо не використовувати речення із двома і більш підрядними та присудками. Чим менше дієприкметникових та дієприслівникових оборотів у реченні, тим краще для зрозумілості вашого контенту. Використовуйте короткі та прості слова, щоб не змушувати читачів шукати їх значення або додумувати за контекстом.

Заголовки мають містити до 70 символів (в середньому 7 слів), речення – до 130 символів (не більше 2 рядків), а абзаци – до 5-6 рядків. Для кращої читабельності рекомендуємо використовувати списки, таблиці та інфографіку. Якщо у тексті ви використовуєте цитати, важливі фрази та висновки і хочете звернути увагу читача на цю інформацію, варто виділяти ці фрази жирним або курсивом.

Тепер ви знаєте про всі важливі фактори та процеси, які приводять до успішної оптимізації. Сподіваємося, ця стаття послугує вам гідом для втілення ефективної самостійної SEO-оптимизації.

Також шукали з "Пошукова оптимізація (SEO)"
Оцініть, наскільки стаття була корисною "Пошукова оптимізація (SEO)"

Оцінка: 4 / 5 (0)

Нове

Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні

Якщо вас цікавить, що таке "Що таке пошукова оптимізація: визначення", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.