Вебінар — це онлайн-семінар, який дозволяє учасникам отримувати знання та нові навички з будь-якої точки світу, використовуючи інтернет. Він спрямований на просування конкретних товарів і послуг, підвищення впізнаваності бренду, та навчання цільової аудиторії. Проведення вебінарів допомагає брендам продемонструвати свій досвід у певній галузі, залучити потенційних клієнтів та показати експертність у певній індустрії.

У цій статті ви дізнаєтеся, для чого використовують вебінари, їх переваги та формати. Ми також розповімо, як організовувати, проводити та просувати вебінари.

Для чого використовують вебінари?

За даними Content Marketing Institute, 58% маркетологів використовують вебінари для просування своїх продуктів і послуг. Перш за все, вебінари допомагають аудиторії знайти відповіді на свої питання та розібратися в певних темах. Допомагаючи потенційним клієнтам знайти рішення їхніх проблем, ви таким чином можете просувати свій продукт. Безкоштовні вебінари дають можливість спілкуватися з великою цільовою аудиторією та ознайомлювати цих людей з вашим продуктом.

Ваша компанія може надати безкоштовні тренінги та навчання і таким чином розповсюдити інформацію про ваш продукт. Чим більше людей знають про вашу пропозицію та її цінність, тим більше потенційних клієнтів ви матимете. Вебінари — чудовий спосіб для лідогенерації та вирощування лідів.

Коли ви проводите тренінги та семінари, ви можете показати свою експертність та авторитет у певній ніші. Якщо глядачі оцінять корисність ваших знань та навичок у певній індустрії, вони будуть більше довіряти вашій компанії та співпрацювати з нею.

Давайте розглянемо переваги вебінарів.

Переваги вебінарів

У цьому розділі дізнаємося, чому вебінари такі популярні. Чотири фактори доводять, що вебінари можуть бути важливою частиною маркетингової стратегії для деяких компаній. Ось вони:

 • Вебінари привертають увагу глядачів. На відміну від реклами, вебінари мають не нав’язливий характер. Люди охоче беруть участь у вебінарах, щоб отримати знання. За даними MakeSocialMediaSell, 40% учасників залишаються на вебінарі до кінця. Це дозволяє вам не поспішати і просувати ваш продукт як рішення проблем цільової аудиторії.
 • Вебінари допоможуть вам швидко розігріти потенційних клієнтів. Ліди, які беруть участь у вебінарах, є кваліфікованими, оскільки вони цікавляться темою та мають щонайменше загальне поняття про неї. Таким чином, вони можуть мати проблеми, які ви допомагаєте вирішити за допомогою вашого продукту. Можливо, вони перебувають на етапі усвідомлення проблеми, хочуть дізнатися про неї більше та знайти швидке рішення. Якщо ви запропонуєте ефективне рішення, вони запам’ятають ваш бренд і можливо здійснять покупку пізніше.
 • Вебінари приносять конверсії. Проводячи вебінар, ви можете продемонструвати свій досвід і довести, наскільки корисними є ваш продукт чи послуга. Деякі люди будуть готові замовляти у вас відразу після вебінару, особливо якщо їм потрібно швидко вирішити нагальні питання.
 • Вебінари залучають потенційних клієнтів. Ви можете використовувати вебінари як лід-магніт для залучення нових підписників і потенційних клієнтів. Для цього вам потрібно розмістити лід-магніт на своєму сайті та розповісти людям про тему, якою ви збираєтеся поділитися.

Зараз, коли ви знаєте про важливість та переваги вебінарів, давайте розглянемо, які формати вебінарів ви можете використати задля успіху вашого бізнесу.

Формати вебінарів

Вебінари можуть відрізнятися залежно від мети, якої ви хочете досягти, та головної теми. У цьому розділі детально розглянемо формати, які ви можете використати для вашого бізнесу. Тож давайте дізнаємося більше про кожен з них.

 • Онлайн-івент або конференція. Перший вид вебінару спрямований на покращення впізнаваності вашого бренду та привернення уваги певної цільової аудиторії. Онлайн-конференція допомагає зв’язатися з необхідними потенційними клієнтами та ознайомити їх з вашим продуктом. Якщо вам вдасться провести успішний івент, ви можете легко завоювати довіру певних сегментів вашої аудиторії та показати свій авторитет в індустрії. Цікава та пізнавальна конференція допомагає позиціонувати ваш бренд як експерта у своїй галузі. Для того, щоб досягти успіху під час конференції, вам необхідно мати чітке розуміння людей яких ви можете побачити в ролі ваших спікерів. Запросіть дійсно знаючих людей, які можуть надати цікаву експертну інформацію для учасників конференції.
 • Вебінар з експертами. Цей тип вебінару допомагає збудувати довіру до бренду, лідерство та співпрацю з потенційними клієнтами. На вебінарі присутні представники різних компаній та експерти, які діляться своїми знаннями у галузі та навчають учасників чомусь новому. Беручи участь у такому заході, представники вашого бренду можуть з найкращого боку продемонструвати вашу компанію та завоювати довіру. Це є чудовою можливістю показати вашу експертизу та продукт. Для того, щоб організувати такий івент, вам не потрібно готувати презентацію чи список питань та відповідей на них. Вам необхідно запросити декількох експертів в цій індустрії, які будуть виступати спікерами. Вони вестимуть інтерактивний діалог з учасниками та ділитимуться досвідом з ними. Наприклад, якщо ви проводите вебінар з онлайн маркетингу, запросіть вже досвідчених маркетологів з декількох компаній та лідерів думок. Вони точно знають, що варто і не варто робити для просування бренду онлайн.
 • Q&A вебінар. Такий вебінар передбачає взаємодію з аудиторією і допомагає підвищити її залучення, оскільки спікери відповідають на запитання глядачів. Якщо присутні на конференції мають питання, вони можуть вільно їх задавати комусь з експертів присутніх на івенті. Такий вебінар зазвичай має модератора, який допомагає задати питання по черзі та отримати необхідні відповіді. Все відбувається в реальному часі, тому учасники завжди можуть щось додати або перепитати. Наприклад, під час вебінарів для вчителів, присутні слухають матеріал та задають питання для підвищення кваліфікації та їхньої професійності. Освітній проект «На Урок» надає безкоштовний доступ до різноманітних вебінарів для вчителів.
 • Демо продукту. Демо продукту фокусується на демонстрації вашого продукту. Під час такої онлайн-конференції ви можете поспілкуватися на певні теми та допомогти потенційним клієнтам у певних питаннях. Це час для того, щоб не просто розказати про ваш продукт, а детально показати все на практиці. Наприклад, якщо потенційний клієнт має певні питання, вимоги та бажання, він завжди може запланувати демонстрацію продукту з одним із спеціалістів компанії, який дасть відповіді на всі запитання та надасть всю необхідну інформацію. Так робить Zoom. Клієнти можуть відвідати офіційний сайт та записатися на безкоштовне демо.
 • Онлайн-тренінг. Цей формат дає вам можливість зосередити всю увагу на вашому продукті та його особливостях. Ви можете проводити такі вебінари для того, щоб навчити нових клієнтів користуватися вашим продуктом та отримувати від нього максимум користі. Завдяки онлайн тренінгам ви утримуєте клієнтів, які не розібралися з вашим продуктом чи сервісом, а також генеруєте нових потенційних клієнтів. Українська компанія онлайн-освіти EdEra надає доступ до безкоштовних курсів про освіту, культуру, підприємництво. Якщо студенти зацікавлені в глибшому вивченні тем, вони можуть придбати платні курси також.

Давайте тепер дізнаємося, як організувати та провести вебінар для вашої компанії.

Як організувати і провести вебінар?

У цьому розділі покроково пояснимо, як організувати та провести вебінар для вашого бізнесу та досягнути головних цілей компанії. Давайте дізнаємося, як це правильно зробити.

1. Оберіть популярну тему

Перш за все, вам потрібно зосередитися на виборі теми для вашого вебінару. Необхідно обрати тему, актуальну як для вашої цільової аудиторії так і індустрії. Наприклад, якщо ви продаєте послуги, які допомагають створювати онлайн-курси, ви можете запропонувати гід зі створення такого курсу. Для того, щоб знайти релевантну тему, подумайте про проблеми індустрії, обговоріть тенденції галузі та вивчіть запити потенційних клієнтів.

2. Виберіть платформу для проведення вебінару

Оскільки під час онлайн-конференції всі аспекти такі як звук, якість зображення та інші проблеми викликають невдоволення у потенційних клієнтів, вам треба обрати правильну платформу. На даний час вже є дуже багато сервісів, які допомагають вам проводити вебінари. Головне — обрати той сервіс, який ідеально підходить під ваші вимоги. Пам’ятайте, що будь-які технічні проблеми, пов’язані з проведенням вебінару, можуть вплинути на продажі, відгуки та оцінки серед учасників.

При виборі платформи обов’язково звертайте увагу на вартість та ціноутворення. Вам потрібно дізнатися, на яких умовах ви отримуєте доступ до сервісу, які послуги вже включені в ціну та протягом якого періоду ви можете користуватися платформою. Перевірте, чи має платформа тестовий доступ, щоб дізнатися, які можливості надає сервіс. Зверніть увагу на кількість спікерів, число учасників, якість відеотрансляції, можливість запису вебінару, інтерфейс та наявність мобільної версії.

MyOwnConference

Ця платформа ідеально підходить для проведення вебінарів, веб-семінарів та веб-конференцій у браузері. Вона має email розсилку запрошень, розсилку запрошень в Telegram, запис події у якості HD і Full HD, автовебінари та віртуальний чат, зручне планування вебінарів, режим відеоконференції та багато іншого. Платформа має безлімітний безкоштовний тариф (10 спікерів та 2000 учасників), вартість платного тарифу залежить від кількості обраних місць.

Zoom Webinar

Zoom Webinar підходить компаніям, які проводять вебінари для великої аудиторії. Головними перевагами сервісу є функція супроводу заходів, щоб спланувати вебінар та відрепетирувати виступ, можливість запросити до 10, 000 учасників та зібрати зворотний зв’язку після проведення вебінару. Платформа легко інтегрується з YouTube та Facebook Live, а також із популярними сервісами та CRM. Zoom Webinar має простий інтерфейс із великою кількістю налаштувань та систему аналітики із можливістю отримати звіти у форматі CSV. Мінімальний тариф коштує $79 на місяць і надає можливість запрошувати до 500 учасників.

Demio

Сервіс обирають підприємці, тренери та маркетологи. Він має сучасний інтерфейс, налаштування форми реєстрації та брендований кабінет. Demio дає можливість завантажити роздатковий матеріал та налаштувати опитування. Ви можете обирати ролі усім учасникам заходу та транслювати вебінар на веб-сайті. Є доступним збір статистики та планування вебінарів. Тестовий період триває 14 днів, після його завершення необхідно буде придбати платний тариф, який коштує $34 на місяць.

3. Визначте цілі вебінару

Далі вам необхідно визначитися з головними цілями вашого вебінару та чого ви хочете досягти. Деякі компанії проводять конференції для просування продукту та підвищення продажів, деякі — щоб генерувати нових лідів або ж для підвищення впізнаваності бренду. Подумайте, що з цього є для вас найголовнішим, бо цілі визначають формат вебінару.

Якщо ви хочете надати цінну інформацію, навчати та залучати аудиторію, організуйте онлайн-конференцію або вебінар з експертами. Q&A вебінар підійте щоб підвищити впізнаваність бренду та активність аудиторії. За допомогою демо продукту, ви можете показати аудиторії, яку цінність несе ваш продукт та розповісти про всі його переваги.

4. Знайдіть спікерів

Коли ви вже визначилися з темою та цілями, час попрацювати над пошуком спікерів. Спікером може бути експерт, який має досвід та навички в обраній галузі: спеціаліст з вашої компанії, експерт галузі або впізнавана в цій індустрії людина. Переконайтеся, що цей спеціаліст підходить під ваші вимоги та формат вебінару.

5. Створіть лендінг

Лендінг — це веб-сторінка, яка заохочує потенційних клієнтів взяти участь у вебінарі. Вони потрапляють на лендінг з реклами, сповіщень на екранах девайсів, розсилки на пошту або в месенджерах. Він виступає інструментом для того, щоб стимулювати зацікавлених людей взяти участь у вебінарі.

Ваш лендінг має бути універсальним (користувачі мають легко заходити на цю веб-сторінкуm де все легко доступно та читається). Оскільки заголовок вашого вебінару відіграє важливу роль у приверненні уваги потенційних учасників, вам потрібно добре попрацювати над його створенням. Заголовок передає головну тему вашого вебінару та заохочує учасників підписатися. Переконайтеся, що заголовок стислий і зрозумілий. Потенційні глядачі повинні відразу зрозуміти про що піде розмова на вебінарі.

Лендінг має підходити під стиль та тон вашої компанії. Таким чином, ви відповідатимете принципам стилю бренду.

SendPulse дозволяє вам створювати якісні лендінги швидко і без знання коду. Сервіс допомагає створювати сайти, лендінги або інтернет-магазини за допомогою зручного інтуїтивного конструктора безкоштовно. Ви можете додати мультиканальні форми підписки та налаштувати прийом оплат.

6. Запишіть вебінар

Для того, щоб зрозуміти, що ви робите правильно, а що варто змінити, рекомендуємо робити запис вебінару. Це допоможе вам визначити недоліки та попрацювати з ними перед проведенням наступної конференції. Ви також можете побачити реакцію людей на певні проблеми, які виникали під час онлайн-івенту.

Зараз давайте розглянемо канали, завдяки яким ви можете просувати ваш вебінар.

Як просувати вебінар?

Зараз просування вебінару не є проблемою, оскільки існує безліч каналів, щоб це зробити та донести повідомлення до цільової аудиторії. Однак, необхідно правильно обрати саме ті канали, якими найчастіше користуються ваші потенційні клієнти. В цьому розділі ми зібрали наефективніші методи для просування вебінару.

 1. Надсилайте email розсилки. Зараз майже кожна людина має поштову скриньку, тож не дивно що ми обрали цей канал як один із найкращих для просування вашого онлайн-івенту. Однак, щоб привернути увагу, email повинен мати цікаву тему листа. Скористайтеся SendPulse, щоб безкоштовно створити email розсилку без спеціальних навичок та знання коду.
 2. Скористайтеся платною рекламою в соціальних мережах. Згідно з Forbes, кількість користувачів соціальних мереж у 2023 році складає 4,9 мільярда людей по всьому світу. У середньому, людина щодня проводить у соціальних мережах близько 145 хвилин. Це вказує на те, що соцмережі вже стали однією зі складових життя кожної людини. Саме тому, реклама на платформах таких як Instagram, Facebook та Twitter є дуже актуальною та ефективною для просування вашого вебінару. Таргетинг допоможе вам направити рекламне повідомлення на людей, які цікавляться цією темою та готові відвідати вебінар. Таким чином, ви зможете розширити цільову аудиторію та зібрати більше учасників вебінару.
 3. Співпрацюйте з лідерами думок в необхідній індустрії. Інфлюенсери відіграють важливу роль у просуванні брендів, продуктів та івентів. Зробіть аналіз лідерів думок, які мають вплив у вашій індустрії та знайдіть тих, хто дійсно має довіру людей. Обирайте людей, думку яких аудиторія слухає та реагує на їх рекламу. Не потрібно концентруватися на дороговартісних інфлюенсерах. Краще працюйте з тими лідерами думок, у яких активна та прихильна аудиторія. Хороша реклама зможе заохотити підписників взяти участь у вашому вебінарі.
 4. Запустіть рекламу про вебінар на YouTube. Можна знайти свою аудиторію для вебінару і на платформах таких як YouTube. Короткі відео між головними роликами або ж банери під головним екраном дозволяють вашому івенту стати більш помітним для людей, які можуть бути зацікавлені. Налаштуйте рекламу так, щоб вона транслювалась людям, які мають певні інтереси та вікову категорію, знаходяться в певній локації та відповідають вашому портрету ідеального клієнта.
 5. Записуйте історії про івент. Активно ведіть сторінку в соціальних мережах, якщо саме там знаходиться ваша цільова аудиторія. Ваші підписники таким чином дізнаються про ваш вебінар і зможуть рекомендувати його друзям та родичам. Постійно анонсуйте захід в історіях, щоб переконатися, що ваші потенційні учасники точно побачили ваш банер.
 6. Додавайте дописи про ваш вебінар. Якщо ви користуєтеся Facebook, Instagram та Twitter, обовязково додавайте дописи. Анонсуйте свою подію та привертайте увагу як своїх підписників так і людей, що можуть бути зацікавлені.
 7. Створюйте рілси. Рілси — це короткі змістовні відео, які дуже любить Instagram і просуває їх органічно. Для того, щоб анонсувати вебінар, вам не потрібно платити за рекламу якщо вам вдасться створити цікавий рілс. Подумайте над ідеєю вашого рілса та як він має виглядати, щоб привернути увагу глядача. Якщо ви створите щось цікаве, Instagram зробить все за вас. Правильні люди будуть переглядати ваш рілс та дізнаватися про ваш івент.
 8. Відправляйте SMS. Якщо у вас вже є контактні дані ваших потенційних учасників, варто подумати про відправку SMS. Таким чином, ви точно будете знати, що потенційний глядач отримав повідомлення про вебінар та знає, коли він відбудеться. Для того, щоб надійно відправити SMS вашим контактам, рекомендуємо скористатися SendPulse. Завдяки сервісу можете відправляти SMS в будь-яку точку світу.
 9. Відправте розсилку в Viber. Бренди активно використовують розсилки в месенджерах. Viber один із них. Ви можете швидко відправити анонс про вебінар, додати кнопку і зображення. Таким чином, повідомлення відразу приверне увагу потенційного учасника та заохотить його прочитати. SendPulse дає вам можливість відправляти рекламні повідомлення у Viber та інформувати про ваші онлайн-конференції.

Тепер, коли ви вже знаєте, що таке вебінар та які формати існують, можете успішно використовувати цей маркетинговий прийом для досягнення головних бізнес-цілей компанії. Зареєструйтеся в SendPulse, щоб ефективно просувати ваш продукт за допомогою чат-ботів, Viber, SMS та email розсилок.

Оцініть, наскільки стаття була корисною "Вебінар"

Оцінка: 4 / 5 (0)

Нове

Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні

Якщо вас цікавить, що таке "Вебінар", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.