Чат-бот — це програма, яка імітує справжню розмову з користувачем. За допомогою чат-ботів можна спілкуватися текстовими та аудіо повідомленнями на сайті, в месенджері, мобільному додатку або по телефону.

Чат-боти використовують машинне навчання для створення сценаріїв спілкування. Завдяки постійній взаємодії з людьми вони вчаться наслідувати справжню розмову і реагують на усні та письмові запити, щоб допомогти знайти відповідь. Оскільки чат-боти використовують штучний інтелект, вони розуміють мову, а не просто команди. Варто відзначити, що крім чат-ботів, створених за допомогою штучного інтелекту, існують і такі, що функціонують на основі запрограмованих сценаріїв із множинним вибором, наприклад, варіант А призводить до варіанту В.

У цьому вебінарі Анна Мельничук, амбасадор SendPulse, розповіла про функції чат-бота, а також про те, кому він буде корисний, поділилася готовими прикладами ланцюжків автовідповідей для ресторанів, зоомагазинів, і показала, як його створити в SendPulse.

Чому чат-боти так важливі для бізнесу?

 • Забезпечують сервісне обслуговування клієнтів 24/7
 • Допомагають охопити більше клієнтів

Результати дослідження State of Chatbots 2018 року показали, що чат-боти мають ряд переваг, а саме:

 • Забезпечують сервісне обслуговування 24/7. 64% респондентів опитування повідомили, що цілодобовий сервіс є однією з переваг використання чат-ботів. З їх допомогою компанії можуть відповідати на питання клієнтів незалежно від часу доби, а це підвищує якість обслуговування і впливає на успішність бізнесу.
 • Допомагають охопити більше клієнтів. Згідно з дослідженням, 69% користувачів обирають чат-ботів, а не додаток для взаємодії з брендом. Тому, якщо компанія хоче передавати інформацію про свої продукти і послуги великій аудиторії, використання цього каналу має економічний сенс.

Переваги чат-ботів

 • Ефективна взаємодія з клієнтами
 • Економність
 • Відстеження доставлюваності контенту і даних про користувачів
 • Генерація та кваліфікація лідів
 • Легкість в експлуатації

Нижче наведені основні вигоди, які отримує компанія від використання чат-ботів:

 • Ефективна взаємодія з клієнтами. Чат-боти допомагають залучити як потенційних покупців, так і клієнтів, що веде до збільшення продажів. На відміну від компаній, що використовують традиційні методи обслуговування, чат-боти не перевантажують аудиторію інформацією, а кожен раз надають тільки ті дані, які відповідають запитам користувачів. Тому, клієнти регулярно отримують виключно релевантну інформацію. Такий підхід допомагає довше підтримувати зацікавленість аудиторії завдяки автоматизованому ланцюжку повідомлень.
 • Економність. Власникам бізнесу необхідно платити співробітникам за сервісне обслуговування клієнтів. А зі збільшенням компанії ростуть і витрати. Чат-боти — це одноразова інвестиція, яка допомагає брендам скоротити витрати на персонал. Компанії можуть легко інтегрувати чат-ботів, щоб відповідати на прості запитання потенційних покупців і передавати складніші менеджерам з обслуговування.
 • Відстеження доставлюваності контенту і даних про споживачів. Чат-боти збирають відгуки клієнтів, які допомагають брендам поліпшити свої послуги і оптимізувати сторінки з низьким рівнем конверсії. Більш того, на підставі виконаних клієнтом дій можна сегментувати аудиторію.
 • Генерація та кваліфікація лідів. Чат-боти отримують інформацію про користувачів, яка дозволяє персоналізувати розсилку повідомлень клієнтам на різних етапах воронки продажів. Боти можуть ставити релевантні запитання, генерувати ліди, переконувати потенційних покупців. Крім того, вони допомагають компаніям знаходити некваліфіковані ліди за допомогою ключових показників результативності. Такий підхід позбавляє від взаємодії із незацікавленими лідами, які просто забирають час.
 • Легкість в експлуатації. Чат-боти допомагають компаніям якісно обслуговувати клієнтів на декількох мовах. Це дозволяє розширювати діяльність бренду на нових ринках.

Як працюють чат-боти

Чат-боти в основному використовують штучний інтелект для спілкування з користувачами, тому надають релевантний контент і актуальні пропозиції. Вони функціонують на основі набору інструкцій або використовують машинне навчання. Функціонал чат-бота, який працює на основі інструкцій, досить обмежений. Найчастіше він призначений для відповіді на фіксовані питання. Таким чином, якщо людина ставить запитання не так, як передбачено програмою, бот не зможе відповісти.

Рівень інтелекту бота залежить виключно від того, як він запрограмований. Чат-бот на основі машинного навчання працює краще, адже він розуміє не тільки команди, а й мову. Тому, щоб отримати релевантні відповіді, користувачеві не потрібно вводити точні слова. Крім того, бот вчиться на взаємодіях з клієнтами і може легко вирішувати схожі ситуації, коли вони виникають. Кожен такий діалог покращує інтелект бота.

Крім чат-бота на основі штучного інтелекту, є ще один, який буде корисний маркетологам без технічних навичок. Він — простіший, тому з ним може працювати будь-який ентузіаст і новачок. Цей чат-бот робить масові розсилки. Бренди використовують таких ботів для розширення можливостей email маркетингу і web push стратегій. Кампанії в Facebook дозволяють збільшити охоплення аудиторії, підвищити продажі і поліпшити якість обслуговування клієнтів. З сервісом SendPulse ви можете почати використовувати чат-бота без знань коду.

Читайте далі, щоб дізнатися, як зробити перші кроки в месенджер-маркетингу.

Як створити чат-бота в SendPulse

 1. Як створити чат-бота для Instagram
 2. Як створити чат-бота для Facebook Messenger?
 3. Як створити чат-бота для Telegram?

Як створити чат-бота для Instagram?

Легко, інтуїтивно та без знання коду. У SendPulse є все для ефективної роботи з чатами в Instagram: візуальний конструктор бота, віджети підписки, фільтри для відправки розсилок, збереження даних користувачів для сегментації, інтеграція з chatGPT, відправка файлів, зображень, аудіо, відео, емодзи. Ви можете створювати ланцюжки для чат-бота, відповідати користувачам автоматично на їхні згадування вашого бренду в історіях, приймати оплату, просувати чат-бота в Instagram Direct за допомогою реклами та багато іншого.

Крок 1: Зв'яжіть сторінку у Facebook з бізнес-акаунтом у Instagram

Для того, щоб створити чат-бота для Instagram, вам потрібно перевести особистий обліковий запис на бізнес-акаунт, мати сторінку компанії у Facebook, особистий профіль у Facebook та додатковий особистий обліковий запис у Instagram. Докладніше про це читайте тут.

Зв'язати сторінку та обліковий запис можна трьома способами на ваш вибір.

 1. Підключити Instagram через Facebook (Класична версія сторінок).
 2. Підключити Facebook через Instagram.
 3. Підключити Instagram через Facebook (Нова версія сторінок).

Ми покажемо, як це зробити, на прикладі першого способу.

На сторінці вашої компанії у Facebook перейдіть до «Налаштування» (Settings) на панелі керування.

Далі натисніть «Підключити обліковий запис» у вкладці «Instagram». (Connect account)

Щоб дозволити доступ до повідомлень із Instagram, натисніть «Продовжити». (Continue)

Увійдіть до вашого облікового запису.

Ви побачите інформацію про доданий Instagram-аккаунт.

Крок 2: Підключіть бота в SendPulse

Перейдіть до розділу «Чат-боти» (Chatbots) у вашому обліковому записі SendPulse і натисніть кнопку «Підключити канали». (Connect)

Перевірте пункти за списком чек-листа, позначте галочкою "Я виконав попередні пункти" (I completed the previous steps) та натисніть "Продовжити через Facebook" (Continue with Facebook).

Увійдіть до Facebook-акаунту, пов'язаного з вашим Instagram бізнес-акаунтом.

Виберіть бізнес-акаунт Instagram, для якого хочете створити бота, та пов'язану сторінку компанії у Facebook.

Надайте SendPulse дозволи та натисніть «Готово» (Done). Для коректності підключення та роботи бота виберіть усі пункти.

Крок 3: Додайте власника до створеного бота

Для того щоб тестувати свій чат-бот, потрібно додати другий обліковий запис у Instagram власником бота.

Залогіньтесь у свій особистий Instagram-акаунт і відскануйте QR код або перейдіть за посиланням на ваш бізнес-аккаунт в Instagram.

Натисніть «Повідомлення» (Message) в директ профілю, введіть цифри та надішліть повідомлення.

Якщо все зроблено правильно, ви отримаєте вітальний ланцюжок.

З більш детальною інструкцією ви можете ознайомитись у нашій Базі Знань.

Як створити чат-бота для Facebook Messenger?

Facebook Messenger — це другий за популярністю додаток в світі і перший в Америці, що робить його найкращим для впровадження бота. Щоб створити чат-бота, дотримуйтесь інструкції.

Крок 1: Створіть акаунт у SendPulse і перейдіть у вкладку "Чат-боти"

Зареєструйтесь в SendPulse або увійдіть у свій аккаунт і натисніть на вкладку «Чат-боти».

Вкладка чат-ботів

Натисніть "Увійти через Facebook», щоб підключити сторінку. Зробіть це один раз і далі ваш профіль буде відображатися автоматично. Виберіть сторінку, для якої хочете створити чат-бота, і переходьте до налаштувань.

Крок 2: Відправте тестове повідомлення

Підпишіться на власний чат-бот і відправляйте собі тестові повідомлення, щоб перевірити їх перед розсилкою. Коли користувач підпишеться через віджет, чат-бот автоматично відправить йому перше повідомлення.

Як створити чат-бота для Telegram?

Разом із SendPulse — легко. Вам не потрібно знати код або мати будь-які технічні навички. Ви можете створити три чат-бота і відправляти 10 000 повідомлень щомісяця необмеженій кількості підписників безкоштовно. Слідуйте інструкції.

Крок 1. Створіть бота за допомогою @BotFather

Увійдіть у ваш аккаунт в Telegram. Введіть @BotFather в поле пошуку і виберіть офіційного бота. Поруч з ним стоїть синя позначка. Натисніть "Розпочати", щоб його активувати.

Після цього, створіть ім'я і нікнейм для вашого бота.

Крок 2. Підключіть бота до вашого профілю в SendPulse

Скопіюйте значення токена і додайте його в ваш аккаунт.

Після того, як ви будете перенаправлені в додаток "Telegram", натисніть "Запустити", і ви автоматично будете підписані на свого бота. Дотримуйтесь більш детальної інструкції.

Підключення чат-бота в SendPulse

Приклади чат-ботів

Нижче ви бачите чат-бот агентства Rockets.

Чат-бот

А це чат-бот VC.ru, який пропонує підписникам три кнопки на вибір за найпопулярнішими запитами користувачів.

Чат-бот

Чат-бот Zdorobot допомагає знайти інструкцію до будь-якого препарату, проаналізувати симптоми, записатися на прийом до лікаря.

Чат-бот Woman Hub пропонує цілодобову технічну підтримку.

Чат-бот

Рекомендації по створенню чат-ботів

 1. Зробіть чат-бота більш людяним
 2. Робіть паузи між повідомленнями, щоб користувачі встигали їх читати
 3. Правильно використовуйте кнопки і швидкі відповіді
 4. Використовуйте тактовні швидкі відповіді, щоб сказати “Ні”
 5. Дозвольте користувачеві повторно взаємодіяти з ботом в кінці розмови

Ось кілька простих рекомендацій для створення, тестування і використання чат-ботів:

 1. Зробіть чат-бота більш людяним. Те, як люди сприймуть його, вплине на їх спілкування. Дайте чат-боту ім'я і поставте логотип — це допоможе користувачеві легше вступити в розмову.
 2. Робіть паузи між повідомленнями, щоб користувачі встигали їх читати. Занадто короткий час очікування або його відсутність дратує. Тому, встановіть паузи в залежності від обсягу повідомлення та збільшуйте його з кожним додатковим повідомленням.
 3. Правильно використовуйте кнопки і швидкі відповіді. Швидкі відповіді надаються користувачеві, щоб полегшити перебіг діалогу, і зазвичай зникають після використання. Кнопки надсилають в якості відповіді бота і використовують для навігації. Після використання вони не зникають.
 4. Використовуйте тактовні швидкі відповіді, щоб сказати “Ні”. Створюйте ввічливі заперечні відповіді, які клієнти зможуть використовувати і не відчувати незручність.
 5. Дозвольте користувачеві повторно взаємодіяти з ботом в кінці розмови. Створіть відповідь, яка дозволить клієнтам повторно використати бота.

Підключити чат-бота

Також шукали з "Чат-бот"
Оцініть, наскільки стаття була корисною "Чат-бот"

Оцінка: 5 / 5

Нове

Спробуйте бота для розсилок в Facebook Messenger безкоштовно

Якщо вас цікавить, що таке "✅ Що таке чат-бот: визначення, приклади, відео", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.