ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) — це чат-бот на базі штучного інтелекту (ШІ), створеного компанією OpenAI. Він уміє відповідати на запитання, знаходити помилки, заперечувати невірні пропозиції, генерувати тексти, відхиляти недоречні запити, шукати ключові слова за заданою тематикою, знаходити помилки в коді та виконувати інші завдання.

Дивіться відео, щоб дізнатися, як підключити GPT-3 до чат-боту в SendPulse і давати автоматизовані відповіді на запитання користувачів.

У цій статті ми розглянемо вартість ChatGPT, пояснимо, як він працює та де його можна використовувати. Ми також розглянемо переваги, обмеження та приклади використання ChatGPT і покажемо вам чотири моделі ШІ. Насамкінець, ми продемонструємо, як підключити GPT-3 до вашого чат-бота в SendPulse.

Чи безкоштовний СhatGPT?

За офіційною інформацією, представленою на сайті OpenAI, використання ChatGPT буде безкоштовним протягом усього дослідницького періоду. Однак його тривалість ніде не вказується. За час «initial research preview» компанія хоче не тільки надати всім бажаючим можливість випробувати нову версію мовної моделі, але й зібрати відгуки користувачів задля її вдосконалення.

Тому вже на етапі дослідження OpenAI враховує зворотний зв'язок і здійснює зміни. Так 17 січня 2023 року у своєму акаунті в Twitter компанія оголосила про важливі оновлення.

ChatGPT""

Більше того, щоб стимулювати зацікавлену аудиторію до відгуків та виявлення різного роду помилок у роботі ChatGPT, було оголошено винагороду у розмірі $500. Відповідно до ChatGPT Feedback Contest: Official Rules, щоб взяти участь у конкурсі та поборотися за приз, потрібно надіслати свій коментар у період з 1 по 31 січня 2023 року. При цьому переможця визначать не рандомно, а шляхом оцінювання відгуків на підставі певних критеріїв. Такий підхід дозволить краще зрозуміти ризики та протиріччя у роботі мовної моделі, а також знайти нові ідеї покращення ChatGPT.

Читайте далі, щоб дізнатися, що ж являє собою цей чат-бот зі штучним інтелектом.

ЧатGPT-3

GPT-3 — це модель машинного навчання нейронної мережі, випущена у травні 2020 року. Вона здатна використовувати дані з інтернету для створення будь-яких текстів. GPT-3 може відповідати на запитання, генерувати пости для соціальних мереж на різну тематику, створювати статті для блогу, писати контент-план, робити переклади, редагувати тексти, писати код і знаходити в ньому помилки, переказувати фільми, складати вірші та багато іншого. Поява цієї моделі викликала справжній фурор, оскільки взаємодія з нею максимально наближена до діалогу з живою людиною. Погляньмо, як працює ChatGPT.

Пізніше ми розповімо вам, як використовувати цю модель за допомогою SendPulse, але спочатку пояснимо, як працює ChatGPT.

Як працює ChatGPT?

ChatGPT — це чат-бот, який навчений на величезних масивах даних, тому здатний самостійно аналізувати отримані запити від користувачів та відповідати на них. Він заснований на технології трансформера, що дозволяє йому запам'ятовувати та використовувати попередні вхідні дані. Саме тому ChatGPT може генерувати тексти, що нагадують природний діалог. Більше того, він працює без заздалегідь прописаного сценарію та контролю з боку людини.

ChatGPT дозволяє вивести бізнес на новий рівень і зараз саме час дізнатися, де можна використовувати цей чат-бот.

Де можна використовувати ChatGPT?

За допомогою ChatGPT ви можете генерувати контент для своїх email розсилок та соціальних мереж, створювати цікаві та релевантні статті для блогу будь-якої тематики з мінімальними витратами часу та сил. Цей чат-бот дозволяє значно прискорити процес наповнення сторінок сайту, створення карток товарів, підготовки публікацій для Instagram, пошуку ідей для промо-кампаній тощо.

ChatGPT допомагає покращити якість комунікації з клієнтами та підвищити їхній рівень задоволеності від взаємодії з брендом завдяки наданню релевантних, персоналізованих та максимально живих відповідей. Чат-бот дозволяє одночасно взаємодіяти з сотнями користувачів, консультувати їх, відповідати на поширені питання, і закривати угоди.

ChatGPT можна успішно використовувати в різних сферах бізнесу: туризм, інфобізнес, індустрія краси, ecommerce, SMM, eLearning та багато інших.

У наступному розділі ви дізнаєтесь, які переваги має ChatGPT.

Переваги ChatGPT для онлайн-бізнесу

Є багато сфер, у яких ChatGPT може допомогти брендам. По-перше, це величезна система підтримки для вашого існуючого чат-бота, який відповідає на поширені запитання користувачів. Його навчальна база даних дозволяє автоматично відповідати навіть на непередбачувані запити. Водночас відповіді природні.

ChatGPT дозволяє відповідати на поширені запитання та навчати клієнтів, як користуватися вашим продуктом чи послугою. Ви можете підключити свою базу знань або сайт, щоб зробити його джерелом інформації для свого чат-бота. Коли клієнти задають запитання з бази знань, вони отримують точні та актуальні відповіді. Таким чином ви можете навчити користувачів виконувати конкретні дії з вашим продуктом і допомогти вирішити проблеми. Ви можете бути впевнені, що ваші споживачі отримають всю інформацію про компанію, коли це необхідно.

ChatGPT може служити перекладачем. Компанії, які продають свою продукцію в кількох країнах, можуть використовувати модель для надання якісних відповідей кількома мовами. Це також може допомогти з різними завданнями, пов’язаними з перекладом. ChatGPT спеціалізується на переписуванні тексту.

Технологія забезпечує персоналізовану взаємодію. ChatGPT використовує попередню історію спілкування з конкретним клієнтом, щоб забезпечити точні відповіді та відповідні рекомендації. Він може надсилати споживачам персоналізовані пропозиції, акції та знижки, які можуть їх зацікавити. В результаті покращуються взаємини з брендом.

За допомогою ChatGPT потенційні клієнти отримують миттєві відповіді на свої запитання 24/7. Оскільки користувачам не потрібно чекати представників служби підтримки, вони можуть швидко вирішити свої проблеми та знайти рішення.

Однак, незважаючи на таку величезну кількість можливостей та переваг ChatGPT має деякі недоліки, про які ви дізнаєтесь далі.

Обмеження ChatGPT

Перший недолік ChatGPT полягає в тому, що він може генерувати неправильні, безглузді та навіть не об'єктивні відповіді. Це пов'язано з тим, що чат-бот не має єдиного джерела правди і свої тексти він створює виключно на підставі наявних даних у своїй базі.

Другий недолік пов'язаний з тим, що ChatGPT поки не здатний ставити уточнюючі питання користувачам, тому часто просто вгадує, про що йдеться. Через це він може бути надто багатослівним, часто повторювати деякі слова та фрази, давати недоречні відповіді.

Третє обмеження пов'язане з тим, що знання ChatGPT про світ обмежені 2021 роком. Тобто він знає, яка сьогодні дата, але нічого не може сказати про події після 2021 року.

Тим не менш, він чутливий до змін запиту та здатний змінювати свої відповіді. Наприклад, після того, як кілька разів було переформульовано питання про покупку Twitter Ілоном Маском, ChatGPT повідомив, що він не мав цієї інформації.

Тепер, коли ви знаєте про переваги та обмеження ChatGPT, саме час ознайомитися з його моделями та визначити ту, яка підійде для вирішення ваших бізнес-завдань найбільше.

Моделі ШІ

Існує чотири основних типи моделей Al. Ми детально розглянемо кожну з них, щоб ви могли вибрати найбільш підходящу для свого бізнесу.

  • Davinci. Модель аналізує складні наміри, причинно-наслідкові проблеми, підсумовування, пояснення та генерацію коду. Davinci — це складна і повільна модель, яка вимагає великих витрат від користувачів. Оскільки модель працює з великими обсягами даних, вона вважається повільною порівняно з трьома іншими моделями. Щоб працювати з тими ж завданнями, що й Curie, Babbage і Ada, цій моделі потрібно менше підказок. Ми рекомендуємо використовувати Davinci для глибокого аналізу контексту та створення складнішого тексту чи коду. За допомогою цієї моделі ChatGPT ви можете вирішувати логічні задачі.
  • Curie. Модель є ідеальним рішенням для завдань перекладу, комплексної класифікації, аналізу тональності тексту та конспектування. Це дає змогу реагувати на набір тексту, аналізувати йогоі надавати ключові моменти. Розгляньте можливість використання Curie для запитань і відповідей у своїх чат-ботах. Модель дозволяє вставляти запитання та джерела інформації для чат-бота, щоб знайти відповіді для користувачів.
  • Babbage. Виконує прості завдання, проте краще розуміє закономірності у тексті, які надалі використовує як зразок для генерації іншого тексту. Babbage здатна ранжувати дані та присвоювати категорії. Модель розуміє текстові структури для створення простих сюжетів і заголовків.
  • Ada. Ця модель спеціалізується на розборі тексту, простій класифікації, виправленні адреси та ключових слів. Ada вважається найшвидшою і найдешевшою моделлю з усіх.

Тепер, коли ви знаєте моделі, перейдемо до інтеграції GPT-3 з вашим чат-ботом у SendPulse.

Як підключити GPT-3 до чат-бота SendPulse?

У цьому розділі ми покажемо вам, як підключити GPT-3 до вашого чат-бота SendPulse і надавати більш точні та актуальні відповіді. Це допоможе вашим потенційним клієнтам і клієнтам виконати багато завдань.

Щоб підключити GPT-3 до свого чат-боту в SendPulse, перейдіть на сайт OpenAI, клікніть на кнопку «Get started» посередині екрана або «Sign up» у правому кутку та заповніть форму для створення облікового запису.

Після завершення реєстрації перейдіть до свого облікового запису. Для цього натисніть кнопку «Personal» праворуч вгорі та виберіть «Manage account».

На сторінці, що відкрилася, в меню праворуч клацніть «API Keys», натисніть «Create new secret key» і скопіюйте згенерований код.

Увійдіть у свій обліковий запис SendPulse, щоб налаштувати інтеграцію. Виберіть бота, якого ви хочете підключити, і перейдіть до «Bot settings» > Integrations. Натисніть «Enable» біля OpenAI (GPT-3).

Введіть ключ, створений за допомогою OpenAI.

Виберіть найбільш підходящу модель штучного інтелекту для надання відповідей бота на основі варіанту використання. Доступні чотири моделі: Davinci, Curie, Babbage і Ada.

Далі додайте підказку до бота. Надайте свої підказки у довільній формі в полі «Bot instructions».

Вставте кількість токенів у поле «Maximum number of tokens in response».

Після того, як ви натиснете «Save» перевірте свій чат-бот. Ви можете знайти повну покрокову інструкцію із підключення GPT до чат-бота SendPulse у нашій базі знань.

Тепер, коли ви знаєте, як інтегрувати чат-бот SendPulse з GPT-3, настав час обговорити, де ви можете застосувати ці навички та знання.

Приклади використання ChatGPT

Ми розглянемо різні сценарії, коли можна застосувати ChatGPT. Давайте розглянемо кожну з них окремо, щоб дізнатися, як використовувати різні моделі для свого бізнесу.

Оптимізація тексту

ChatGPT служить інструментом оптимізації тексту. Якщо вам потрібно визначити ключові слова, перевірити текст або оптимізувати його відповідно до принципів SEO, подумайте про використання цієї моделі.

Після того, як ви додасте підказки до моделі Ada, бот дозволить вам отримувати оптимізовані тексти і надасть вам відповідні ключові слова. Тож ви можете легко покращити контент, щоб він відповідав вимогам SEO.

Нижче ви можете побачити приклад моделі Ada з 1024 токенами.

Розшифровка коду

Якщо у вас є академія програмування, ваші студенти можуть використовувати бота для розшифровки необхідного коду. Вони можуть отримати відповіді на свої запитання щодо коду або створити його за допомогою природної мови. Розгляньте можливість використання моделі Davinci із 700 токенів для роботи з дешифруванням коду. Ця модель може пояснити код і його частини. Крім того, ви можете змінити тон бота, щоб отримувати відповіді простою мовою.

Питання та відповіді з енциклопедії

Бот може надавати користувачам факти, які можна швидко знайти в інтернеті. Отже, ви можете створити бота, який буде служити людям як енциклопедія, де вони зможуть вводити потрібне речення, щоб дізнатися історію, факти про відомих особистостей, математичні формули тощо. Модель Davinci дозволить вам створити енциклопедію запитань і відповідей для ваших користувачів. Нижче ви можете побачити, як виглядає такий бот.

Вітаємо, тепер ви знаєте багато фактів про нещодавно розроблену технологію. За допомогою SendPulse ви можете отримати різноманітні переваги, інтегрувавши GPT-3 з вашим чат-ботом у SendPulse.

Оцініть, наскільки стаття була корисною "ChatGPT"

Оцінка: 5 / 5

Нове

Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні

Якщо вас цікавить, що таке "Що таке ChatGPT? — Керівництво", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.