Маркетинг в соціальних мережах (Social Media Marketing) — це використання соціальних платформ в якості каналів для просування бренду, збільшення цільової аудиторії, залучення трафіку на сайт і підвищення продажів. Соціальні мережі — це основа SMM.

У цьому вебінарі Володимир Галіка розповідає, як планувати SMM стратегію під час війни та світових криз.

Нижче ви бачите щомісячну кількість користувачів найпопулярніших соціальних мереж.

Соціальна мережа Активні користувачі
Facebook 2.45 млрд
Youtube 2 млрд
Instagram більше 1 млрд
TikTok 800 млн
Twitter 340 млн
Pinterest 322 млн

Чому соціальні мережі так важливі для бізнесу?

Маркетинг в соціальних мережах — це найпростіший спосіб охопити велику аудиторію. В даний час половина населення світу, 3,8 мільярда людей, використовують соціальні мережі. Більш того, це число постійно зростає — з 2019 року кількість користувачів зросла на 9,2%.

Соціальні платформи вкрай необхідні для підвищення впізнаваності бренду. Згідно з даними Hootsuite, 52% онлайн-компаній користувачі знаходять в соціальних мережах. Саме там більшість людей дізнаються про нові бренди.

У 2019 інтернет-користувачі щодня витрачали на соціальні мережі близько 2 годин і 24 хвилин. У 2020 році цей час вже збільшився на 1,4%. Тому, соціальні платформи відкривають великі можливості для залучення цільової аудиторії і побудови тривалих взаємин.

Згідно з даними Oberlo, 54% користувачів шукають товари в соціальних мережах перед покупкою. Це означає, що шлях покупця все частіше починається з Facebook та Instagram. У зв'язку з цим, вплив соціальних мереж на продажі щороку зростає.

Переваги соціальних мереж

  • Підвищення впізнаваності бренду
  • Зростання трафіку
  • Швидке і просте просування контенту
  • Регулярна взаємодія з цільовою аудиторією
  • Дослідження індустрії, ринку і конкурентів

Крім доступу до багатомільйонної аудиторії і тісної взаємодії з клієнтами, SMM має ряд інших переваг.

Підвищення впізнаваності бренду

Згідно зі статистикою, 71% клієнтів, які отримали позитивний досвід взаємодії з брендом в соціальній мережі, рекомендують компанію своїм близьким і друзям. Тому, щоб охопити якомога більше потенційних покупців, важливо створювати акаунти на різних соціальних платформах. Використовуйте ті канали комунікації, де є ваша цільова аудиторія.

Зростання трафіку

Хоча багато соціальних мереж дозволяють брендам продавати свою продукцію без переходів на сайт або лендінг, вони як і раніше вважаються чудовим способом збільшення трафіку. Наприклад, 11% усього мобільного трафіку сайту генерують саме соціальні платформи.

Швидке і просте просування контенту

Якщо ви використовуєте контент-маркетинг для просування свого бізнесу, соціальні мережі допоможуть вам залучати цільову аудиторію. Люди завжди діляться корисною і цікавою інформацією зі своїми друзями в соціальних мережах. Найчастіше користувачі не обмежуються однією платформою, що сприяє зростанню вашої цільової аудиторії.

Маркетинг в соціальних мережах — відмінний спосіб інформувати клієнтів про спеціальні пропозиції. Соціальні мережі допомагають швидко і дешево інформувати цільову аудиторію про акції та розіграші, хоча більшість користувачів вважають за краще отримувати рекламні повідомлення по email. Щоб задовольнити їх потреби, використовуйте SendPulse для відправки email кампаній. За допомогою сервісу ви також можете комбінувати email і SMM.

Регулярна взаємодія з цільовою аудиторією

Оскільки половина населення світу використовує соціальні мережі майже три години в день, SMM — найкращий спосіб взаємодії з аудиторією. Адже бренд вже знаходиться там, де ваші клієнти проводять свій час.

Більш того, соціальні мережі — це ефективний маркетинговий канал для отримання зворотного зв'язку. Ви можете аналізувати відгуки, лайки, репости коментарі та інші метрики. Якщо у ваших клієнтів був поганий досвід покупки, вони швидше за все повідомлять вам про це через соціальні мережі, ніж по email або телефону. Це дозволяє вчасно відреагувати і втримати конкретного клієнта, а також залучити інших.

Дослідження індустрії, ринку і конкурентів

Соціальні мережі дають можливість відслідковувати тренди і діяльність ваших конкурентів. Аналіз останніх новин галузі надихає на нові ідеї щодо створення контенту. Наприклад, ви можете отримати нову тему для обговорення зі своїми підписниками.

А відстежувати діяльність конкурентів корисно для того, щоб покращувати свій продукт і вдосконалювати SMM стратегію.

Цілі SMM

За допомогою SMM ви можете досягати різних цілей — все залежить від вашої маркетингової стратегії. Ось найпопулярніші з них:

  • підвищення рівня зацікавленості;
  • продажі і лідогенерація;
  • утримання клієнтів;
  • збільшення трафіку на сайті;
  • розширення цільової аудиторії;
  • збір відгуків;
  • робота з негативними відгуками;
  • відстеження трендів і конкурентів;
  • підвищення впізнаваності бренду;
  • дослідження попиту споживачів.

Чітко визначте ваші цілі, щоб розробити ефективну стратегію для SMM і створити релевантний контент для цільової аудиторії.

Інструменти SMM

Десять років тому соціальні мережі були невеликою областю маркетингу, тому працювати з ними вручну було легко. Сьогодні просування бренду через соціальні платформи — складний процес, що вимагає використання безлічі додаткових інструментів, за допомогою яких маркетологи вирішують різні завдання:

  • моніторять згадування бренду в соціальних мережах;
  • створюють і планують пости;
  • вибудовують комунікацію з користувачами;
  • аналізують результати.

Більше про корисні інструменті для SMM, їх застосування, ключові функції і ціни ви можете дізнатися в цій статті.

KPI в соціальних мережах

  • показники залученості
  • показники охоплення
  • показники конверсії

KPI або ключові показники ефективності відіграють важливу роль для маркетингу, продажів і SMM. Ці метрики допомагають виміряти результативність маркетингової стратегії.

Аналітика в соціальних мережах вийшла далеко за рамки підрахунку кількості лайків, репостів, коментарів і підписок. Статистика дає доступ до безлічі різних показників і дозволяє проаналізувати, як саме SMM стратегія впливає на продажі і просування компанії.

Наприклад, у вкладці "Статистика" на сторінці Facebook є список розділів, який допомагає відслідковувати позначки "Подобається", "Охоплення", "Перегляди сторінки", "Дії користувачів" і багато іншого. Нижче ви бачите аналітику підписників.

Статистика в Facebook

KPI, в залежності від цілей, які вони допомагають виміряти, умовно можна розділити на три групи: залученість, охоплення і конверсії. Давайте докладніше розглянемо основні метрики для аналізу ефективності просування компанії в соціальних мережах.

Показники залученості

Показники залучення допомагають виміряти кількість користувачів, які взаємодіють з публікаціями компанії. На підставі лайків, репостsd і коментарів ви можете дізнатися інші метрики, щоб отримати більш детальну картину:

  • Середній коефіцієнт залученості (Average engagement rate) показує співвідношення числа реакцій користувачів до кількості підписників. Ви можете розрахувати цей показник як для одного поста, так і для всіх публікацій за певний період.
  • Коефіцієнт поширення або показник зростання (Amplification rate) показує, як часто користувачі роблять репости.
  • Рівень віральності допомагає зрозуміти, який контент стає вірусним.

Подивіться, як розраховують ці метрики залученості.

Показник Формула
Середній коефіцієнт залученості

для однієї публікації:

(Лайки + Коментарі + Репости) / кількість підписників × 100

для публікацій за N період:

((Лайки + Коментарі +Репосты) / кількість публікацій ) / кількість підписників × 100

Коефіцієнт поширення або показник зростання Репости / Підписники× 100
Рівень віральності Репости / Покази × 100

Показники охоплення

Якщо ви вже бачили звіт по статистиці в соціальних мережах, то напевно зустрічали в ньому охоплення. Ця метрика відображає кількість унікальних користувачів, що переглянули публікацію компанії. Ви можете вимірювати охоплення як серед підписників сторінки, так і серед інших користувачів соціальної мережі. Розрізняють декілька видів охоплення:

  • органічне — це охоплення без плати за просування і рекламу;
  • платне — це охоплення, яке передбачає використання реклами;
  • віральне охоплення — унікальні покази, які отримують завдяки репостам.

Тепер, давайте подивимося, які метрики охоплення ви можете використовувати в якості KPI:

  • Охоплення публікації (Post outreach) — показує відсоток людей, які побачили публікацію. Ця метрика допомагає дізнатися, яка кількість підписників і нових користувачів бачить ваші пости.
  • Темп зростання аудиторії (Audience growth rate) — допомагає відслідковувати швидкість росту вашої сторінки на підставі приросту підписників.
  • Частка голосу або Social share of voice (SSoV) — показує відсоток згадувань вашого бренду по співвідношенню до згадувань бренду конкурентів. Показник розраховується на підставі даних за певний проміжок часу.

Подивіться, як правильно розраховувати показники охоплення.

Показник Формула
Охоплення публікації Перегляди публікації / Число підписників× 100
Темп зростання аудиторії Нові підписники/ Загальна кількість підписників × 100
Частка голосу (SSoV) Згадування вашого бренду / Згадування бренду конкурентів × 100

Показники конверсії

Ваш контент може мати гарне органічне охоплення і залученість, проте яку вигоду він принесе вашому бізнесу? Щоб це дізнатися, проаналізуйте такі показники як:

  • Коефіцієнт конверсії (Conversion rate) — метрика, яка показує, скільки людей конвертувалися в клієнтів через вашу публікацію.
  • Переходи або CTR (Click-through rate) — показник, який відображає кількість користувачів, що відреагували на ваш CTA.

Подивіться, як розрахувати ці показники:

Показник Формула
Коефіцієнт конверсії Конверсії / Кліки× 100
Переходи (CTR)  Кількість кліків / Кількість показів × 100

Як побудувати SMM стратегію?

Ефективний маркетинг в соціальних мережах неможливий без добре продуманої SMM стратегії. Нижче ми підготували основні пункти її розробки:

  1. Визначте цілі просування в соціальних мережах. Зробіть SMM частиною загальної маркетингової стратегії компанії. Об'єднайте соціальні мережі з email і іншими каналами комунікації.
  2. Проаналізуйте цільову аудиторію. Розробіть портрет покупця, вивчіть проблеми і бажання клієнтів. Це допоможе вам створювати релевантний контент і пропозиції.
  3. Виберіть ключові соціальні мережі. Не всі соціальні платформи можуть підійти вашому бізнесу. Використовуйте ті, які популярні серед вашої цільової аудиторії.
  4. Визначте мову бренду. Те, як ви взаємодієте з клієнтами, визначає, як вони будуть сприймати ваш бренд.
  5. Розробіть контент-план для SMM. Створіть кілька видів контенту, а саме рекламний, розважальний та інформативний. Збалансуйте публікації різних типів відповідно до інтересів вашої аудиторії.
  6. Встановіть KPI для оцінки успіху. Пам'ятайте, вони повинні бути вимірними і відповідати вашим маркетинговим цілям в соціальних мережах.

Як почати маркетинг в соціальних мережах з SendPulse?

  1. Як створити і використовувати чат-бота в Facebook за допомогою SendPulse?
  2. Як створити і використовувати чат-бота в Telegram за допомогою SendPulse?

Соціальні мережі відмінно підходять для цілодобової взаємодії з підписниками. Більш того, як мінімум половина ваших клієнтів очікують, що компанія буде на зв'язку 24/7. Єдиний спосіб задовольнити цю потребу без залучення додаткових фінансових ресурсів — це інтегрувати чат-ботів в месенджери соціальних мереж.

Чат-ботів успішно використовують в різних сферах бізнесу. Їх створюють санаторії, ресторани, туристичні агентства, готелі, освітні компанії. Залежно від поставлених цілей віртуальні помічники можуть консультувати клієнтів, приймати замовлення, розповідати про бренд і товари, інформувати про акції та оновлення. Чат-боти дозволяють розвантажити службу підтримки, що допомагає компаніям економити до 30% коштів на сервісному обслуговуванні клієнтів.

Чат-боти ідеально підходять для малого бізнесу — вони допомагають почати роботу з одним з найперспективніших каналів, месенджер-маркетингом, і мінімізують витрати на відправку повідомлень. При цьому, вам не потрібно шукати розробників або отримувати додаткові навички. За допомогою візуального конструктора SendPulse ви можете безкоштовно створити чат-ботів для Facebook і Telegram.

Як створити і використовувати чат-бота в Facebook за допомогою SendPulse?

Щомісяця Facebook Messenger використовують 1,3 мільярда чоловік, а до 2021 року кількість користувачів має зрости до 2,4 мільярда. Це другий за популярністю месенджер в світі. Використовуйте його для просування бізнесу вже сьогодні — створіть свого першого чат-бота в Facebook Messenger, щоб автоматизувати комунікацію з клієнтами.
Дотримуйтесь цього покрокового керівництва.

  1. Зареєструйтесь в SendPulse.
  2. Натисніть на вкладку "Чат-боти", виберіть Facebook Messenger і натисніть "Підключити сторінку".
  3. Виберіть сторінку, для якої хочете створити чат-бота, натисніть "Підключити" і підпишіться. Так ви зможете перевіряти ланцюжки повідомлень бота і тексти розсилок перед відправкою клієнтам.

Далі, щоб навчити чат-бота відповідати на запити користувачів відповідно до заздалегідь продуманого сценарію, створіть автоматизований ланцюжок.

  1. Натисніть "Створити новий тригер," виберіть умову для старту — підписка або команда, а потім "Створити ланцюжок".
  2. Натисніть на стартове повідомлення і налаштуйте його в меню справа. Ви можете додати текст, ім'я одержувача, емодзі, картинку, посилання і кнопки. Далі натисніть "Застосувати", щоб зберегти налаштування.
  3. Додайте інші повідомлення. З меню зліва перетягуйте по черзі потрібні функціональні блоки і вибудовуйте ланцюжок. Крім повідомлень ви можете додавати інші ланцюжки, паузи або блок "Дія", щоб за запитом користувача чат-бот підключав менеджера.
  4. Збережіть ланцюжок повідомлень. Як тільки все буде готово, в правому верхньому куті натисніть на кнопку "Зберегти і відправити собі". Після цього перевірте вхідні повідомлення і протестуйте свій чат-бот. Переконайтеся, що в діалогах немає помилок, а кнопки і посилання працюють правильно.

За допомогою чат-бота в Facebook Messenger ви також можете відправляти інформаційні та промо-розсилки. SendPulse дозволяє створити меню чату для підвищення зручності взаємодії з ботом. Щоб докладніше дізнатися про технології розробки чат-бота в Facebook, подивіться вебінар Анни Мельничук, амбасадора SendPulse.

Як створити і використовувати чат-бота в Telegram за допомогою SendPulse?

Щодня Telegram відкривають 400 мільйонів чоловік, що доводить постійне зростання його популярності. Якщо цей месенджер активно використовують ваші клієнти, саме час створити чат-бота.

  1. Відкрийте Telegram, введіть у пошуковому рядку @Botfather і підпишіться на нього. Зверніть увагу, що біля верифікованого аккаунта стоїть галочка. Щоб створити чат-бота, відправте команду / newbot, а потім напишіть ім'я віртуального помічника. У відповідь ви отримаєте посилання на свого бота і токен, який потрібно скопіювати. Ось, як він виглядає.Створіть чат-бота
  2. Перейдіть у ваш акаунт SendPulse, натисніть на вкладку "Чат-боти" і виберіть "Управління ботами". Перед вами з'являться месенджери, для яких ви можете підключити чат-бота. Натисніть на кнопку "Додати бота" в графі Telegram і введіть скопійований раніше токен. Після цього натисніть "Підключити" і підпишіться на свого чат-бота.Підключіть бота
  3. Побудуйте ланцюжок повідомлень. Натисніть "Створити новий тригер", виберіть умову запуску ланцюжка, наприклад, "Підписка" і натисніть "Створити ланцюжок". Далі, почніть вибудовувати свого чат-бота за допомогою функціональних блоків.Ланцюжок повідомлень
  4. Перевірте чат-бота. Коли ланцюжок буде готовий, натисніть в правому верхньому куті «Зберегти і відправити собі". Перевірте бота на наявність помилок і внесіть зміни при необхідності.

Щоб чат-бот став ефективним помічником і допоміг досягти поставлених цілей, подивіться вебінар "Як створити Telegram чат-бота в SendPulse" з покроковим розбором його розробки.

7 порад з SMM для початківців

  1. Створіть контент-план для кожної платформи
  2. Публікуйте регулярно і часто
  3. Використовуйте хештеги для підвищення впізнаваності бренду
  4. Використовуйте візуальні матеріали для підвищення залученості
  5. Експериментуйте з різними форматом контенту
  6. Взаємодійте з вашою аудиторією
  7. Розважайте своїх підписників

Готові взятися за SMM, але не знаєте з чого почати? Ознайомтеся з рекомендаціями для досягнення бажаних результатів.

Створіть контент-план для кожної платформи

Підготуйте контент-план мінімум на місяць вперед. Продумайте різні підходи для кожної соціальної мережі. Ваші контент-плани можуть відрізнятися за частотою публікацій і форматом постів, головне, вони повинні підтримувати залученість аудиторії і закликати її до взаємодії.

Для оптимізації управління акаунтами, використовуйте спеціальні сервіси автопостингу. Вони допоможуть планувати пости і публікувати їх без вашої участі, а ще дозволять в одному місці відстежувати показники всіх соціальних мереж.

Публікуйте регулярно і часто

Основним правилом успішного маркетингу в соціальних мережах є регулярне розміщення публікацій. Це дозволяє підтримувати залученість аудиторії і органічне охоплення. Частота також має значення. Бренди, які публікують новий контент один або два рази на день, залучають вдвічі більше користувачів, ніж бренди, які роблять публікації кілька разів на тиждень.

Щоб підтримувати високу частоту розміщення постів, спробуйте використовувати вже існуючий контент. Наприклад, трансформуйте пости блогу або лендінги в інфографіку або створіть на їх підставі корисні чек-листи.

Використовуйте хештеги для підвищення впізнаваності бренду

При правильному використанні хештеги допомагають вашому контенту з'являтися в результатах пошуку, підвищують впізнаваність бренду і дозволяють створити спільноту бренду. Слідкуйте за популярними хештегами у вашій галузі і переконайтеся, що вони не використовувалися раніше. Проаналізуйте, як хештеги працюють для вашої аудиторії.

Разом із використанням існуючих хештегів спробуйте створити свої власні. Нижче ви бачите приклад компанії з виробництва постільної білизни. Створення власних хештегів дозволяє відстежувати, що ваші підписники і клієнти говорять про вас і ваші продукти.

Хештеги в Instagram

Використовуйте візуальні матеріали для підвищення залученості

Використання зображень та відео в соціальних мережах — це необхідність. Приблизно 80% маркетологів вже застосовують їх. Користувачам подобається цей вид контенту і вони охоче діляться ним з іншими. Наприклад, твіти з зображеннями або іншими візуальними елементами репостять в 1,5 рази частіше, ніж пости без них.

Одним з найбільш привабливих типів візуального контенту є відео. Інтернет-маркетологи використовують для просування відеоконтент. Ви можете створювати відео без бюджету і залучення команди професіоналів. Спробуйте знімати анімовані відеоролики за допомогою безкоштовних сервісів, запишіть свій робочий день на смартфоні або використовуйте контент, створений іншими користувачами.

AhmadTea для підтримки залученості користувачів часто додає ось такі креативні ролики.

Експериментуйте з різними форматом контенту

Кожна соціальна мережа пропонує різні формати контенту. Наприклад, на Facebook ви можете публікувати довгі публікації, середні і короткі текстові замітки, історії та відео 360. Instagram дозволяє публікувати історії, фотографії, а також короткі і довгі відеоролики на IGTV.

Приблизно 62% компаній зазначили, що сторіс в Instagram мотивують підписників писати в дірект. Тим часом, тільки 12,2% брендів використовують IGTV. Спробуйте різні функції і формати контенту, які пропонують вам соціальні мережі, відстежуйте результати і використовуйте ті, які добре працюють для вашої компанії. Наприклад, National Geographic використовує відео 360.

Взаємодійте з вашою аудиторією

Взаємодія з аудиторією є основним завданням маркетингу в соціальних мережах. Регулярно відстежуйте коментарі та обговорення, завжди відповідайте на питання своїх підписників і ніколи не видаляйте негативні відгуки та огляди. Якщо ваш клієнт незадоволений покупкою — зробіть все можливе, щоб змінити враження і поліпшити його поточний і майбутній досвід. Ваша мета — не тільки вибачитися, але і допомогти клієнту вирішити проблему, як це робить інтернет-магазин Цитрус.

Робота з негативними відгуками клієнтів

Розважайте своїх підписників

Пошук веселого та цікавого контенту є основною причиною, через яку люди користуються соціальними мережами. Публікація гумористичних постів може підвищити зацікавленість вашої аудиторії. Однак, будьте обережні, жарти повинні бути смішними, але в той же час ввічливими, релевантними і точно дозованими. Бажано, щоб розважальні пости становили близько 20% публікацій.

Спробуйте різні формати контенту, наприклад, анекдоти, ігри, опитування, вікторини, ребуси.

Подивіться на цей жартівливий ребус від компанії Benya & Zubrik.

Ребус

Приклади SMM

Вчитися у інших — це завжди гарна ідея. Давайте розглянемо декілька прикладів SMM.

Starbucks

У 2017 році Starbucks запустила новий напій фрапучіно "Єдиноріг". Компанія просувала величезну рожеву крижану каву, якавиглядала приголомшливо на фотографіях в Instagram. Хитрість полягала в тому, що фрапучіно "Єдиноріг" був доступний тільки протягом одного тижня.

Користувачі Instagram охоче ділилися своїми фотографіями з хештегом #unicornfrappuccino і продовжують робити це сьогодні. Загальна кількість публікацій перевищила 153 000. Але найголовніше, ця тижнева кампанія дозволила Starbucks підняти глобальні продажі на 3% у другому кварталі 2017 року.

Кампанія unicornfrappuccino

Фільтри для води "Бар'єр"

Звичайно, складно уявити цікавий контент, пов'язаний з фільтрами. Однак, компанія "Бар'єр" довела, що все можливо. Крім постів про фільтри, бренд публікує цікаві замітки про воду, а ще регулярно проводить конкурси з розіграшами призів.

Зверніть увагу, як цікаво і з гумором компанія звертається до підписників. Такий підхід викликає посмішку і допомагає вибудовувати емоційний зв'язок з брендом, а подарунки — це відмінна можливість залучити нових користувачів і підвищити зацікавленість.

Конкурс

Tasty

Цей проект був запущений в Facebook компанією Buzzfeed. Він привернув увагу користувачів завдяки коротким простим відео з рецептами. Апетитні відеоролики зібрали в 2016 році 60 мільйонів лайків і привернули величезну кількість підписників. Проект і сьогодні успішно продовжує свою роботу, завойовуючи серця нових користувачів. Подивіться на кількість лайків та коментарів до цієї публікації.

Сода

Торговий дім "Башхим" здивував десятки тисяч людей, коли створив для "Соди" акаунти в Facebook, Instagram, ВКонтакте і Одноклассниках. У соціальних мережах виробник ділиться цікавими фактами і лайфхаками про соду. Контент включає в себе як зображення, так і короткі відеоролики.

Нижче ви бачите один з постів у ВКонтакте про використання "Соди" для чищення мікрохвильовки. Публікація отримала 895 лайків і 100 репостів.

Видеоінструкція

Однак, це не все, чим "Сода" змогла зацікавити підписників. Кілька років тому в Instagram з'явилися фото продукту на тлі визначних пам'яток різних країн. Пости стали вірусними і швидко розлетілися в інтернеті. Креативний і одночасно корисний контент став ключем до залучення нових клієнтів.

Використовуйте весь потенціал SMM — додайте месенджер-маркетинг в свою стратегію просування компанії. Реєструйтеся в SendPulse, щоб безкоштовно розробити чат-ботів для Telegram і Facebook Messenger. Спілкуйтеся з клієнтами 24/7, генеруйте ліди, відправляйте повідомлення і підвищуйте лояльність.

Ресурси

  1. У статті про рекламу в Facebook ви знайдете покрокове керівництво з використання Facebook Ads Manager.
  2. В цій статті ви дізнаєтеся про обов'язки SMM менеджера.
  3. Ця стаття розповідає про основні завдання та інструменти SMM, а також про створення рекламних кабінетів.

Також шукали з "SMM"
Оцініть, наскільки стаття була корисною "SMM"

Оцінка: 5 / 5

Нове

Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні

Якщо вас цікавить, що таке "SMM: Керівництво", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.