Прямий маркетинг (англ. Direct marketing) — це вид просування, який передбачає передачу інформації про продукт, послугу або компанію безпосередньо клієнтові. Таким чином, всю рекламну інформацію цільова аудиторія отримує без посередників і третіх осіб.

До стратегій прямого маркетингу належать email розсилки, друкована та онлайн-реклама, маркетинг на основі баз даних, зовнішня реклама, SMS, телефонні дзвінки та інше. У той час, як інші рекламні методи націлені на інформування потенційних клієнтів про послуги та продукти бренду, прямий маркетинг націлений виключно на мотивацію користувача до прийняття рішень. Такий підхід допомагає досягти результатів завдяки використанню CTA, які спонукають клієнтів до дії.

Приклади CTA в прямому маркетингу:

  • Більше товарів на сайті
  • Відвідати магазин
  • Зателефонувати
  • Підписатися на розсилку
  • Використати промокод

Успіх стратегій прямого маркетингу вимірюють шляхом відстеження досягнення цілей. Зверніть увагу, прямий маркетинг буде більш ефективний, якщо використовувати сегментацію. Крім того, для досягнення успіху важливий вибір відповідного каналу комунікації.

Сьогодні більшість компаній, які використовують прямий маркетинг, уникають нав'язливості і нецільової реклами. Тому, для просування продуктів вони використувують такі сервіси як SendPulse. Покращити ефективність кампаній допомагають інструменти email маркетингу, SMS і web push повідомлень.

Чому прямий маркетинг важливий?

  • Прискорює процес залучення потенційних клієнтів
  • Сприяє ефективному просуванню послуг і продуктів
  • Дозволяє відправляти персоналізований контент
  • Простий в оцінюванні ефективності

Прямий маркетинг важливий для брендів через ряд причин. Основні з них ми привели нижче.

  • Прискорює процес залучення потенційних клієнтів. Кампанії прямого маркетингу дозволяють швидко зв'язатися з цільовою аудиторією і зробити правильну пропозицію в потрібний час.
  • Сприяє ефективному просуванню послуг і продуктів. На відміну від інших стратегій, прямий маркетинг дозволяє створювати цільові кампанії для залучення виключно зацікавлених лідів. Це забезпечує максимальну ефективність при відправці промо-розсилок сегментованій аудиторії.
  • Дозволяє відправляти персоналізований контент. Маркетологи збирають таку інформацію як вік, доходи, поведінкові фактори, щоб відправляти персоналізовані повідомлення. Таким чином, при мінімальних зусиллях бренди виявляють зацікавленість в кожному клієнті.
  • Простий в оцінюванні ефективності. Бренди відстежують успіх кампаній на підставі таких показників як кількість клієнтів, які відгукнулися на рекламу, отриманий дохід і ROI. Більш того, прямий маркетинг дозволяє дізнатися, скільки клієнти готові витратити на певні продукти або послуги.

Переваги прямого маркетингу

  • Таргетована реклама
  • Відносно невеликий бюджет
  • Збільшує продажі існуючим клієнтам і реактивує пасивних
  • Підвищує лояльність клієнтів
  • Допомагає в просуванні нового бізнесу
  • Дозволяє виміряти і оцінити споживчі якості продуктів

Прямий маркетинг має безліч переваг для різних компаній. Ось найкорисніші з них.

Таргетована реклама

Рекламу в прямому маркетингу таргетують на певні групи клієнтів, щоб отримати максимум прибутку. Для цього маркетологи відстежують поведінку клієнтів і пропонують потрібні товари в залежності від інтересів аудиторії.

Відносно невеликий бюджет

Прямий маркетинг орієнтований на конкретні демографічні групи. Це допомагає компаніям пропонувати релевантні товари і послуги і підвищувати продажі при обмеженому бюджеті. Він допомагає запускати ефективні кампанії за невелику суму від вартості основних промо-акцій.

Збільшує продажі існуючим клієнтам і реактивує пасивних

Клієнти більш лояльні до компаній, які піклуються і вибудовують особистісні взаємини. Прямий маркетинг дозволяє збільшити продажі існуючим клієнтам завдяки аналітиці результативності розсилок. Вона допомагає коригувати стратегію.

Також, за допомогою прямого маркетингу реактивують клієнтів, які не взаємодіяли з компанією деякий час. По-перше, це дає можливість дізнатися причини втрати інтересу потенційних покупців, а по-друге, допомагає відновити взаємини. Зібрану інформацію від попередніх клієнтів бренди використовують для підвищення ефективності кампаній і збільшення продажів. Регулярно аналізуйте результативність розсилок і стежте за якістю списку розсилки.

Підвищує лояльність клієнтів

Прямий маркетинг — це відмінний спосіб побудови і підтримки взаємин з клієнтами і потенційними покупцями. Він дозволяє маркетологам персоналізувати рекламні повідомлення та пропозиції, щоб налагодити і зміцнити зв'язок з цільовою аудиторією.

Комбінуйте прямий маркетинг з програмами лояльності. Наприклад, даруйте знижки, відправляйте вітальні повідомлення, розсилайте запрошення на майбутні розпродажі і так далі.

Допомагає в просуванні нового бізнесу

Прямий маркетинг — це чудовий стартова платформа для запуску нового бізнесу. Вона допомагає ефективно взаємодіяти з цільовою аудиторією і збільшує обсяг продажів. Більш того, впровадження інструментів прямого маркетингу дозволяє залучати нових клієнтів і формувати справжніх адвокатів бренду. З таким підходом компанії легко адаптуються і швидко реагують на вимоги ринку.

Нові підприємства можуть використовувати прямий маркетинг для:

  • покращення продажів конкретних продуктів;
  • реалізації товарів, які більше не виробляються;
  • підвищення продажів;
  • утримання клієнтів і підвищення лояльності;
  • відстеження рекламних пропозицій.

Дозволяє виміряти і оцінити споживчі якості продуктів

За допомогою прямого маркетингу можна оцінити попит аудиторії на конкретні товари і послуги. Більш того, він допомагає випробувати нові ринки, оцінити тактику просування, ефективність і результативність продажів. Для поліпшення стратегії маркетологи відстежують і аналізують результати кожної кампанії.

Прямий і непрямий маркетинг

У прямому маркетингу вибудовують особистісні взаємини з кожним клієнтом, в непрямому маркетингу всі повідомлення передають аудиторії через посередників.

Якщо порівнювати ці маркетингові стратегії, то прямий маркетинг допомагає брендам швидше отримувати прибуток. Більш того, якщо кампанія була добре продумана і сприйнята аудиторією, то результати виміряти дуже просто.

Щоб досягти результатів при використанні прийомів непрямого маркетингу, необхідно більше часу. Становлення бренду в Facebook, Twitter або Instagram, використання хештегів і SEO — це довготривалі стратегії. Тому, щоб отримати дохід, компаніям потрібно довго чекати.
Однак, сказати, який з двох видів маркетингу кращий, — не можна. До того ж, в комбінації вони працюють краще.

Види прямого маркетингу

  • Email розсилки
  • Мобільний маркетинг
  • Push повідомлення
  • Месенджер маркетинг

Тепер давайте розглянемо деякі з найбільш популярних методів прямого маркетингу.

Email розсилки

Email маркетинг — це простий, доступний і вимірний спосіб комунікації з клієнтами. Ось кілька прикладів ефективних стратегій: промо-розсилки, інформаційні та тригерні розсилки.

Промо-розсилка

Мобільний маркетинг

Цей вид прямого маркетингу грунтується на розсилці промо-матеріалів користувачам мобільних телефонів. За допомогою мобільного маркетингу бренди розповідають про актуальні пропозиції, розпродажі та інформують покупців про статус замовлення.

SMS розсилка

Push повідомлення

Web push повідомлення — це повідомлення, які відправляються користувачам через браузер. Вони з'являються в кутку екрану мобільного або комп'ютера. Push повідомлення дозволяють маркетологам взаємодіяти з потенційними клієнтами один-на-один. Немає необхідності збирати email адреси або інші персональні дані. А ідентифікують підписників за інформацією, яка зберігається у використовуваному браузері.

Push розсилка

Месенджер маркетинг

За допомогою цього виду прямого маркетингу ви можете створити чат-бота для таких популярних месенджерів як Telegram, Facebook Messenger, WhatsApp. Чат-боти допомагають брендам автоматизувати відповіді на найбільш поширені питання клієнтів, дозволяють зробити замовлення і забронювати стіл в ресторані через чат, а також дізнатися більше про компанію.

Нижче ви бачите чат-бот для Facebook Messenger від Rockets, який дозволяє дізнатися більше про їхні послуги.

Розсилка в Facebook

Чат-бот Кіноман в Telegram допомагає вибрати фільм або серіал за жанром.

Інші види прямого маркетингу

На цьому список не закінчується. Ось ще кілька видів прямого маркетингу, які використовують компанії:

  • Соціальні медіа. Бренди розширюють свою аудиторію через соцмережі. Вони допомагають отримувати миттєвий фідбек від аудиторії у вигляді коментарів і обговорень.
  • Телемаркетинг. Він включає в себе дзвінки потенційним клієнтам з метою продажу певних послуг або продуктів. Цей інструмент допомагає залучати ліди і відстежувати маркетингові кампанії.
  • Прямі продажі. До них належить відправка промо-матеріалів компанії, спрямованих на просування бренду, продуктів і послуг. Наприклад, розсилка каталогів і листів.

Інструменти прямого маркетингу в SendPulse

  • Email маркетинг
  • SMS маркетинг
  • Web push маркетинг
  • Маркетинг в месенджерах

SendPulse має безліч корисних інструментів прямого маркетингу для просування продуктів і послуг.

Email маркетинг

Email сервіс SendPulse дозволяє успішно реалізувати кампанії прямого маркетингу. Він пропонує зручний блоковий конструктор листів для створення професійних шаблонів без знання HTML. За допомогою Automation 360 ви можете створювати кампанії на основі подій. Почніть використовувати інструменти прямого маркетингу безкоштовно відразу після реєстрації в SendPulse.

SMS маркетинг

SMS сервіс дозволяє відправляти рекламні повідомлення на номери 800 мобільних операторів по всьому світу. Ось три головні переваги розсилки SMS кампаній в сервісі SendPulse:

  • Швидка доставка повідомлень в усі країни світу
  • Проста у використанні автоматизація
  • Можливість відправки персоналізованих SMS з використанням особистої інформації про клієнтів.

Web push маркетинг

Вам не потрібно збирати адреси клієнтів, щоб просувати свої товари та послуги через web push повідомлення. Налаштуйте, сегментуйте і персоналізуйте свої розсилки за допомогою сервісу SendPulse.

Маркетинг в месенджерах

За допомогою SendPulse ви можете створити чат-бота для Telegram і Facebook Messenger без знання коду. Чат-бот збирає замовлення клієнтів, дозволяє зареєструватися на вебінар і відповідає на актуальні питання. Ви можете створити три чат-бота безкоштовно і відправляти 10 000 повідомлень щомісяця необмеженій кількості одержувачів.

Стратегії прямого маркетингу

  • Використання карт лояльності
  • Застосування партизанського маркетингу
  • Брендування одягу
  • Видача купонів
  • Рекламні гаджети
  • Використання карт лояльності. Надавайте постійним покупцям членські карти. Клієнти можуть використовувати їх для доступу до знижок, безкоштовних пробних версій і унікальних пропозицій.
  • Застосування партизанського маркетингу. Невеликі компанії з обмеженим бюджетом часто використовують цю тактику. Вона передбачає використання нестандартних, бюджетних рекламних стратегій для досягнення максимальних результатів, наприклад, зовнішні інсталяції, стікери, контекстна реклама і так далі.
  • Брендування одягу. Випускайте брендований одяг з рекламними повідомленнями і даруйте його лояльним клієнтам або співробітникам.
  • Видача купонів. Видавайте купони цільовим клієнтам. Вони можуть використовувати їх як знижку при покупці товарів або послуг.
  • Рекламні гаджети. В рамках цієї стратегії ви можете продавати свої продукти, пропонуючи клієнтам спеціальні гаджети. З їх допомогою потенційні покупці отримають можливість протестувати ваші товари і розповісти про їхню роботу, переваги і т.д.

Як почати використовувати прямий маркетинг

  1. Зареєструйтеся в SendPulse, щоб отримати доступ до інструментів.
  2. Виберіть канал або об'єднайте декілька. Визначте один маркетинговий канал або комбінуйте найбільш підходящі.
  3. Зберіть список розсилки через форму підписки або радка коду для push повідомлень. Введіть адреси потенційних клієнтів або завантажте файл. Створіть мультиканальну форму підписки безкоштовно в SendPulse для поповнення списку розсилки.
  4. Надішліть кампанію. Після того, як ви перевірили всі деталі, сміливо запускайте розсилку.
  5. Аналізуйте результати на підставі статистики. Перевіряйте звіти SendPulse, щоб вимірювати ефективність маркетингових кампаній.

Приклади прямого маркетингу

Нижче ви бачите приклад email розсилки від Hotels.com

Прямий маркетинг через email

А ось приклад промо-повідомлення

Прямий маркетинг через SMS

Zdorobot дозволяє знайти інструкцію до будь-яких ліків, дізнатися значення симптомів, а також записатися до лікаря.

І push повідомлення від Canva на мобільному телефоні

Прямий маркетинг через push повідомлення 

Поради щодо впровадження прямого маркетингу

Нижче ми зібрали кілька порад, які допоможуть підвищити ефективність стратегій прямого маркетингу:

  • Персоналізуйте і сегментуйте контент.
  • Розробіть стратегію “вирощування” лідів.
  • Використовуйте ефективні CTA, які будуть актуальні як для потенційних клієнтів, так і для постійних покупців.
  • Регулярно оновлюйте дані про клієнтів.
  • Випробовуйте різні маркетингові техніки для кращої результативності.

Запустіть кампанію прямого маркетингу в SendPulse, щоб ефективно просувати свої послуги та продукти!

Також шукали з "Прямий маркетинг"

Нове

Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні

Якщо вас цікавить, що таке "✅ Що таке прямий маркетинг: визначення, приклади", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.