Email сегментація — це поділ списку розсилки на групи на підставі подібностей з метою відправки релевантного контенту та пропозицій.

Сегментація — це комплекс інструментів, які роблять email кампанії ефективнішими. Ось основні причини, з яких потрібно сегментувати базу підписників:

 • підтримувати чистоту бази даних та списку розсилки;
 • створити основу для побудови довготривалих відносин;
 • щоб персоналізувати контент та пропозиції для великої кількості підписників одночасно.

Давайте докладніше розглянемо, чому сегментація така важлива для email стратегії.

Переваги email сегментації

Нижче ви ознайомитеся з важливими перевагами використання сегментації в email маркетингу.

 • Допомагає дізнатися більше про клієнтів завдяки обробці їх персональних даних. Сегментація списку розсилки прояснює цілі маркетингових кампаній та підвищує релевантність контенту. Вона допомагає реактивувати пасивних підписників, підвищити лояльність, а також створювати релевантні пропозиції на підставі потреб та інтересів певних груп клієнтів.
 • Мотивує підтримувати чистоту email бази. Перш ніж налаштувати сегментацію, вам потрібно провести валідацію email адрес і позбутися адрес пасивних підписників. Якщо в базі даних зростає кількість адрес незацікавлених користувачів, то статистика розсилок, як і репутація відправника, буде знижуватися.
 • Покращує результативність email маркетингу. Сегментація списку розсилки допомагає створювати пропозиції на підставі особистих даних користувача, його інтересів, проблем та іншої інформації. Релевантність листів зростає, а разом з нею і залучення аудиторії, open rate і коефіцієнт переходів. Таким чином сегментація підвищує ефективність електронних кампаній.
 • Підвищує email репутацію. Репутація відправника залежить не тільки від протоколів автентифікації, але й від таких факторів, як відкриття листів, скарги на спам, клікабельність. Сегментація допомагає відсіяти не зацікавлених підписників і створювати якісні та персоналізовані розсилки для цільової аудиторії. Це підвищує залучення користувачів, покращує статистику та мінімізує кількість скарг на спам.
 • Закладає основу побудови ефективної комунікації. Email сегментація дарує підписникам позитивний досвід взаємодії із брендом. Це допомагає вибудовувати особисті стосунки з кожним клієнтом та зміцнювати емоційний зв'язок.

Тепер, коли ви знаєте про переваги сегментації для вашого бізнесу, ми покажемо, як її реалізувати в нашому сервісі.

Інструменти SendPulse для сегментації

 • Форми підписки з додатковими полями
 • Сегментація email кампаній
 • Поведінкова сегментація
 • Готові сегменти

Нижче ми розглянемо, які інструменти можна використовувати для сегментації підписників протягом усього шляху взаємодії.

Форми підписки з додатковими полями

Створення списку розсилки передує сегментації. Нових підписників зазвичай збирають на сайті або у блозі. Якщо відвідувачі хочуть отримувати email розсилки від конкретної компанії, вони мають заповнити форму підписки.

У SendPulse ви можете створити власну унікальну форму підписки або скористатися готовим шаблоном. З їхньою допомогою можна збирати особисту інформацію підписників для майбутньої сегментації. Наприклад, на першому етапі ви можете дізнатися ім’я, стать, email адресу, як показано на скріншоті.

Сегментація email розсилок

SendPulse пропонує зручні інструменти для сегментації списків розсилки. З ними процес сегментації стає набагато простішим. Можна надіслати різний контент по всіх сегментах. Наприклад, поділившись даними для змінної «Стать», чоловіки та жінки отримуватимуть листи із різними пропозиціями. Ви також пожете сегментувати за email адресою, тегами, змінними, діями з розсилками, рейтингом та статистикою.

Дотримуйтесь інструкції, щоб створити розсилку з використанням сегментації.

Поведінкова сегментація

Вона базується на діях користувачів. Наприклад, якщо підписники відкрили лист, але не перейшли за посиланням, можливо, контент не відповідав їхнім очікуванням або заклик до дії був слабким. Підготуйте для цієї групи людей іншу розсилку, яка мотивує їх до взаємодії.

Для цього створіть новий сегмент, як показано на скріншоті нижче, та виберіть потрібну дію користувача. Наприклад, перехід за посиланням.

Готові сегменти

У формах підписки можна встановлювати різні змінні, такі як вік, стать, країна проживання та інші. За допомогою готових сегментів змінні будуть перенесені з форми підписки не тільки до потрібного списку розсилки, але й у відповідні сегменти. Так, нові підписники будуть сегментовані автоматично.

Готові сегменти ґрунтуються на активності клієнтів. Перший сегмент — це нові користувачі, які були додані менше ніж 30 днів тому. Другий сегмент — активні підписники, які відкрили щонайменше один лист із п'яти отриманих за останні три місяці. Третій сегмент — неактивні адресати, які не відкрили жодного листа із п'яти отриманих за останні три місяці.

В наступному розділі ми поділимося з вами порадами, які дозволять вам отримати якнайбільше користі від сегментації.

Рекомендації щодо email сегментації

Слідуючи порадам нижче, ви зможете підвищити залученість підписників та відправляти розсилки, на які користувачі дійсно чекають.

 1. З'ясуйте, який тип сегментації вам підходить. Після того, як ви зібрали аудиторію, подумайте, як краще сегментувати її. Тут все залежить від вашого бізнесу. Наприклад, якщо ви продаєте здорову їжу, то розділіть аудиторію на такі групи, як вегани, вегетаріанці, спортсмени, сироїди і так далі.
 2. Створіть опитування чи вікторину. Повідомте аудиторії, що ви створили тест або опитування, щоб поліпшити якість і рівень персоналізації розсилок. Багато підписників будуть раді допомогти. До того ж, це чудовий шанс зміцнити емоційний зв'язок із аудиторією.
 3. Розділіть аудиторію на основі етапів життєвого циклу. Стадія життєвого циклу залежить від етапу у воронці продажів, на якому знаходиться зараз користувач. Щоб крок за кроком просувати користувачів до мети, розробляйте для них різний контент і пропозиції. Наприклад, потенційному покупцю ви можете запропонувати ознакомитися з вашими кейсами, протестувати сервіс безплатно або поділитися знижкою на перше замовлення. Натомість, постійному покупцю ви можете надсилати розсилки із товарами, які можуть їх зацікавати, спираючись на їхню історію покупок, нараховувати бали за замовлення та дарувати промокоди.
 4. Створюйте сегменти для різних портретів покупців. Для більш ефективної взаємодії з цільовою аудиторією продумайте детальні портрети покупців. А потім розділіть підписників на групи залежно від їхніх уподобань, способу життя, звичок та переконань. Можна в ігровій формі запропонувати клієнтам самостійно вибрати, на який з кількох портретів вони найбільше схожі.
 5. Сегментуйте за демографічними даними. Завдяки email сегментації за географічним принципом ви можете надсилати різні листи людям із різних країн. Крім того, цей тип сегментації дозволяє робити розсилки в потрібний час, ґрунтуючись на часовому поясі підписників.
 6. Групуйте клієнтів на основі вартості покупок. Цей підхід базується на сумах, які споживачі витратили на товари та послуги бренду. Розділіть активну частину своєї аудиторії на VIP клієнтів, любителів розпродажів, постійних покупців. Подумайте, який контент є найкращим для кожного клієнта і підготуйте відповідні листи.
 7. Сегментуйте клієнтів на основі купівельної активності. Розділіть ваші активні контакти на постійних покупців та тих, хто купив один раз. Далі ви зможете відправляти їх різні пропозиції.
 8. Підтримуйте інтерес у лояльних клієнтів та заохочуйте їх знижками на товари, схожі на ті, які привернули їхню увагу раніше. Підтримуйте чистоту бази даних. Не всі клієнти з нетерпінням чекають на подальшу комунікацію з брендом. За даними HubSpot Academy, зацікавленість підписників у листах компанії щорічно зменшується на 22.5%. Це природний процес, тому важливо регулярно очищати список розсилки від адрес пасивних підписників. Таким чином, ви зможете підтримувати високу репутацію відправника.

Тепер ви знаєте, чому варто сегментувати розсилки і знаєте, як це правильно зробити. Реєструйтеся в SendPulse і ми допоможемо вам відправляти релевантні email розсилки безкоштовно!

Також шукали з "Email сегментація"
Оцініть, наскільки стаття була корисною "Email сегментація"

Оцінка: 4 / 5

Нове

Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні

Якщо вас цікавить, що таке "Що таке email сегментація: визначення", вам може бути цікавий наш сервіс розсилок.