Алгоритми Instagram досить неохоче просувають нові акаунти, тому деякі підприємці прагнуть покращити власні стартові умови та купити підписників Instagram замість того, щоб набирати їх з нуля.
Проте чи дійсно накрутка підписників допомагає розвивати акаунт або навпаки — гальмує його органічне зростання та шкодить сторінці в довготривалій перспективі? Розповідаємо у цій статті.
Вміст:
Що таке накрутка підписників в Instagram
Накрутка підписників в Інстаграм — штучне збільшення кількості підписників акаунту за допомогою сторонніх сервісів. За допомогою накрутки можна отримати значну кількість фоловерів у короткий проміжок часу. Саме тому її часто використовують, щоб розкрутити акаунти з нуля.
Способи накрутки фоловерів в Інстаграм
Накручувати підписників можна по-різному. Ось кілька розповсюджених методів:
- Боти. Сторонній сервіс автоматизує створення штучних акаунтів в Instagram. При замовленні його послуг боти підписуються на цільову сторінку.
- Підписка зі зламаних або забутих акаунтів. Метод схожий на попередній, але замість штучних акаунтів використовують справжні. Зазвичай це зламані акаунти, до яких сервіс отримав доступ.
- Гівевеї. Так називають спонсорство розіграшів призів, для участі в якому потрібно підписатися на всі акаунти спонсорів. На відміну від попередніх варіантів, тут підписуються реальні люди з власних акаунтів.
- Масфоловінг. Це підписка на інші акаунти з надією підписки у відповідь. Можна робити це вручну з власного акаунта або за допомогою спеціальних сервісів.
Зазвичай для накрутки використовують сторонні платформи. Навіть при поверхневому пошуку ми знайшли десятки українських сайтів, що пропонують купити підписників Інстаграм в Україні як окремо, так і в комплексі з більш консервативними інструментами просування Instagram-акаунтів. На міжнародному ринку їх ще більше.

Як працюють сервіси для накрутки та чому вони здаються привабливими
Чому накрутка підписників здається чудовим вибором для підприємців, які починають вести бізнес в Instagram або створюють сторінку для своєї компанії? Бо сервіси обіцяють багато, швидко і без проблем.
Ось які особливості накрутки підписників зазвичай пропонують платформи:
Низька ціна. В середньому за 1000 накручених підписників підприємець має сплатити від 200 гривень. Це в рази менше, ніж вартість рекламного просування, адже лише за 1000 показів оголошення доведеться викласти від 100 гривень.
Ціна одного реального підписника залежно від ніші буде від 20 до 80 гривень. Тобто, за 1000 справжніх фоловерів доведеться викласти близько від 20 000 до 80 000 гривень. Різниця суттєва, тому багато підприємців хочуть спочатку протестувати дешевші методи.
Швидкий і гарантований результат. Якщо замовник платить за 1000 підписників, то протягом певного часу отримує їх гарантовано. Так, сервіси заздалегідь кажуть про можливість відкату та відписки з часом — зазвичай, через блок частини ботів Інстаграмом, але близько 80% штучних підписників лишаються на акаунті від 4 місяців і більше.
Така поведінка суттєво відрізняється від акаунтів реальних людей, які можуть відписуватися через суб’єктивні фактори.

Якісні акаунти. Досить часто сервіси накрутки підписників навіть обіцяють реальні акаунти з конкретної країни. У власника може скластися враження, що такі акаунти — це потенціальні ліди, яких можна додавати в воронку продажу.
Проте насправді більшість таких акаунтів — добре зроблені боти з аватарами та публікаціями, згенерованими штучним інтелектом, а також невеликий відсоток зламаних сторінок реальних людей. Вони не приносять продажів у будь-якому випадку.
Безпечність. Ось тут сервіси часто вдаються до прямих маніпуляцій. Дійсно, в Довідковому центрі Instagram та офіційному блозі платформи немає прямої заборони накрутки підписників. Тому сервіси пишуть, що ніякого ризику отримати блокування сторінки немає.
Але головна небезпека навіть не в цьому. Якщо ви використовуєте маслайкінг або масфоловінг, сервіс може попросити зайти в акаунт Instagram через адмін-панель або надати прямий доступ до сторінки. Це може призвести до повної втрати акаунта або його блокування через спам.
В результаті маємо, що обіцянки сервісів з накрутки підписників можуть бути чіткими та дуже привабливими, але є дуже багато «але», від яких залежить реальний стан справ.
Чому купити підписників в Instagram — не найкращий варіант
Насправді накрутка підписників Інстаграм має дуже обмежену користь. Але через агресивний маркетинг сервісів, що її продають, у підприємців часто складається враження, що це цілком прийнятний інструмент просування.
На жаль, реальні наслідки накрутки підписників можуть бути зовсім не позитивними. І якщо на ін’єкції ботів до 500 акаунтів Instagram часто не звертає увагу, то більш масштабна накрутка має цілий ряд негативних ефектів, про які сервіси не попереджають.
Ось найбільш розповсюджені проблеми, з якими стикаються власники Instagram-акаунтів після накрутки.
Реальні відвідувачі помічають накручених підписників
Побачити накрутку можна без додаткових інструментів. Користувач заходить на сторінку з 10 000 підписників, переглядає публікації і бачить, що на кожній з них близько 10 лайків та 2-3 коментарі.
В середньому на публікаціях з такою аудиторією має бути по 200-500 лайків, тому відвідувач помічає, що щось не так. Такі маніпуляції сильно б’ють по довірі до сторінки, відлякуючи реальних потенційних підписників. Особливо коли реальних і активних підписників на сторінці вкрай мало.
Але цікаво, що накрутка підписників для популярних акаунтів з мільйонною аудиторією — розповсюджене явище.
Ось акаунт популярного співака Джастіна Бібера. Він має 294 мільйони підписників та в середньому його публікації отримують близько 2 мільйонів лайків, проте деякі з них вистрілюють і за 20 мільйонів.
Проте детальний аналіз його акаунта за допомогою інструмента для аналізу підписників, показує, що 20,83% його підписників — явні боти. Ще 6,2% є дуже підозрілими масфолоферами з понад 1500 підписок, а ще 7,23% є масфоловерами, що можуть бути реальними людьми.

А ось акаунт актора і шоумена Дуейна Джонсона, що відомий під псевдонімом «Скеля». У нього ситуація майже ідентична. З 394 мільйонів фоловерів близько 96 мільйонів — неякісні. При перевірці 17,04% підписок — явні боти і фейки, ще 7,35% — масфоловери-боти. Через це рівень реального залучення вкрай низький — 0,09% при нормі для таких акаунтів близько 2,5%.

Чи заважають мільйони підписників-ботів просувати ці акаунти? Не схоже. Максимум, що загрожує сторінкам, — примусова відписка штучних акаунтів, якщо Instagram вирішить детально перевірити підписників.
Але для невеликих брендів або інфлюенсерів це дійсно має значення. Особливо для мікроблогерів, адже перед тим, як запропонувати співпрацю, бренди детально аналізують їх сторінки. Якщо там є боти, співпраці не буде.
Штучна аудиторія не взаємодіє з контентом
Показники залучення аудиторії максимально важливі для органічних охоплень публікацій. Спочатку пост показують невеликому відсотку підписників і, якщо вони ставлять лайки чи активно його коментують, платформа з кожним кроком розширює аудиторію — саме так публікація стає вірусною.
Але боти не лайкають та не коментують публікації. Якщо в підписниках акаунту їх багато, то в результаті вже на найпершому етапі пост не отримує достатньо реакцій. Платформа вважає його не дуже якісним і зрізає охоплення. Через це навіть справжні підписники можуть не бачити його у стрічці.
Вийти з такої ситуації вкрай складно, адже будь-який новий пост отримуватиме ту саму кількість реакцій та низькі охоплення, навіть якщо профіль дає дійсно хороший контент.
Кількість підписників — не найважливіша метрика
Звісно, користувачі звертають увагу на кількість підписників акаунту. Проте важливість цієї метрики надто переоцінена.
Якщо бізнес-акаунт має менш ніж сто фоловерів, то деяких користувачів це може відлякати — вони можуть подумати, що акаунт фейковий. Проте навіть мінімальне просування контенту допоможе справитися з цією проблемою та отримати початкову аудиторію.
Набагато важливішою метрикою є залученість підписників. Вона складається з різноманітних взаємодій фоловерів з опублікованим контентом.
- Лайки. Кількість реакцій від активних користувачів показує, наскільки сильно публікація подобається аудиторії.
- Коментарі. Дискусії під дописом або повноцінні розгорнуті коментарі сильно покращують органічне просування. Але коментарі з одного слова чи емодзі система не вважає корисними та не враховує.
- Додавання у «Збережене» або створення «Реміксу». Додаткові дії з контентом теж мають значення. Особливо коли «Збережене» час від часу передивляються.
- Репости. Коли аудиторія ділиться контентом не лише всередині соціальної мережі, а й поза нею, це позитивно впливає на алгоритми та запускає процеси органічного просування.
Кількість фоловерів впливає на покази контенту відразу після публікації — спочатку пости бачать переважно підписники. Чим їх більше, тим більші початкові охоплення. Проте без достатніх показників залученості охоплення публікації все одно будуть недостатніми для органічного просування.
Якщо накрутити реальних підписників, це все одно не працює
За допомогою масфоловінгу, маслайкінгу та гівевеїв дійсно можна купити живих підписників Інстаграм. Проте для бізнесу або інфлюенсера вони не принесуть жодної користі. Ось чому:
- Це максимально нелояльні підписники. Вони абсолютно не зацікавлені в контенті, не будуть реагувати на публікації та можуть відписатися в будь-який момент. З погляду органічного просування вони нічим не кращі за ботів.
- Це не ваша цільова аудиторія. Накручені підписники — абсолютно випадкові люди, тому ваші товари та послуги їм не цікаві. Навіть для товарів широкого вжитку результат буде мінімальним та навряд чи окупиться.
Але якщо масфоловінг та маслайкінг в розумних межах дійсно забезпечують приріст хоч і нецільових, але реальних підписників, то гівевеї лише шкодять акаунту.
Через умови розіграшу на сторінку в короткий проміжок часу підписується велика кількість людей. На великих гівевеях з цінними призами це десятки тисяч користувачів. Але після закінчення розіграшу протягом кількох місяців відписується 60-70% з них. Instagram реагує на це гострим зниженням охоплень публікацій, бо вважає, що сторінка стала неякісною. Також можна отримати тіньовий бан за підозрілу активність — це значить, що навіть лояльні підписники протягом деякого часу перестають бачити публікації акаунту в стрічці.
Витрата грошей на інструмент, який шкодить
То тільки на перший погляд здається, що купити підписників в Інстаграм дешевше, ніж використовувати класичні методи просування. Зі стратегічної точки зору надто активне використання накрутки є причиною недоотриманого прибутку, що в рази перевищує будь-яку вигоду. Чому так?
Низька залученість не дає публікаціям отримати достатнє охоплення, через що для отримання реальних клієнтів власнику доводиться вливати значно більше грошей в пряму рекламу.
Крім того, боти значно гальмують органічне зростання сторінки, що погано впливає на приріст реальних фоловерів.
Стратегічно бізнес, що активно накручує штучних підписників в Інстаграм, втрачає набагато більше, ніж отримує від моментального приросту фоловерів.
Що робити замість покупки підписників у Instagram
Накрутка підписників в Інстаграм не заборонена, проте вона входить до так званих «сірих» методів просування. Це значить, що опосередкована користь при неправильному використанні може обернутися серйозними проблемами для сторінки.
Ми в SendPulse радимо або зовсім не накручувати підписників в Instagram, або використовувати цей інструмент максимально дозовано та в комплексі з більш класичними методами просування.
Створювати якісний контент та залучати аудиторію
Найкращий спосіб створити міцний фундамент для органічного просування в Instagram безплатно — стабільно публікувати якісний контент.
SMM-спеціалісти вважають, що найкраще дотримуватися такого графіка постингу:
- 3-5 публікацій в основну стрічку щотижня;
- 1 сторіз щодня;
- 1-3 рілз щодня.
Щоб забезпечити такий графік, потрібна окрема команда для створення контенту, тому менший бізнес може розпочати з 1-2 публікацій щотижня. Головні правила: якісний та цікавий контент та стабільність.
Якщо не публікувати пости чи сторіз більше кількох тижнів, платформа знижує початкові охоплення нових публікацій. Через це сторінка просуватиметься повільніше, а новий контент збиратиме менше реакцій.
Найкращий спосіб, щоб забезпечити стабільні та якісні публікації — створити контент-план. Це документ, в якому прописані всі заплановані публікації для соціальних мереж: теми, рубрики, стиль, дата і час, хештеги, посилання та інше.
Найчастіше контент-план складають на місяць. Варто виділити один-два дні, щоб продумати усі теми — і залишається лише вчасно створювати публікації. Це розв’яже відразу обидві задачі:
- Контент буде якісним, тому що створюється заздалегідь. Навіть більше, під актуальні теми можна готувати хороший відео- та візуальний супровід — він допоможе збільшити охоплення та покращити залучення підписників.
- Пости публікуються стабільно, тому платформа збільшує початкові охоплення публікацій і частіше показує їх на широку аудиторію, що дає непоганий приріст нових підписників.

Формат контент-плану може бути будь-яким. Його головна ціль — впорядкувати постинг. Можна використовувати Google-таблиці, Google-календар, текстові файли, дошку завдань Trello — обирайте будь-який зручний інструмент.
Детально про те, як створити якісний контент-план для Instagram та інших соцмереж, дізнайтеся в цій статті.
Читайте також:
- «Як збільшити охоплення в Інстаграм: 30 способів»;
- «Як правильно написати пост-знайомство в Інстаграм»;
- «Ідеї для Instagram, які оживлять бізнес-сторінку»;
- «Як правильно оформити шапку профілю Інстаграм».
Спілкуватися з підписниками в коментарях до публікацій
Щоб створити відкриту на приязну атмосферу на своїй сторінці Instagram, дуже важливо підтримувати діалог з фоловерами. Відповідайте на цікаві коментарі, влаштовуйте дискусії, діліться цікавинками саме в коментарях.
Активне спілкування з підписниками на початковому етапі розвитку акаунту:
- мотивує аудиторію більше взаємодіяти з публікаціями;
- формує лояльне і активне ком’юніті підписників, які згодом можуть перетворитися у клієнтів та адвокатів бренду;
- покращує довіру до контенту, адже фоловери бачать, що за ним стоїть реальна людина;
- прямо підвищує залученість, що позитивно впливає на ранжування публікацій в загальній стрічці платформи.
Дискусії в коментарях допомагають просуванню акаунта на всіх етапах розвитку сторінки. Проте коли підписників багато і під кожним дописом є сотні коментарів, стає важко обробляти їх самотужки. Потрібно або найняти спеціаліста, або налаштувати чатбот.
За допомогою чатбота від SendPulse ви можете автоматизувати спілкування з аудиторією в коментарях та в особистих повідомленнях: відповідати на розповсюджені питання, надавати інформацію про товари та послуги, дякувати за позитивні відгуки, консультувати та навіть відстежувати оплати.
Запускати таргетовану рекламу
Платне просування — чудовий спосіб швидко збільшити охоплення публікацій та здобути нових реальних підписників. Є багато варіантів, залежно від доступних бюджетів та конкурентності ніші.
Таргетована реклама — це основа. Вона запускається на користувачів з конкретними характеристиками, тому ви можете детально налаштувати, яка аудиторія їх побачить.
Можна просувати вже опубліковані пости або створити нові спеціально для реклами, додавати відео або каруселі картинок — обирайте формат, який найкраще сприймає ваша цільова аудиторія.
Правильна таргетована реклама обійдеться дорожче, ніж покупка штучних користувачів. Але підписуватися будуть реальні люди, які зацікавилися вашим контентом. Далі потрібно вибудовувати їх лояльність якісними публікаціями та привабливими пропозиціями, конвертуючи з читачів у покупці за допомогою воронки продажів.

Колаборації з блогерами — теж ефективний тип реклами продукту чи бренду. У популярних блогерів з мільйонною аудиторією вона коштує недешево: тисячі доларів за один рекламний пост. У мікроблогерів з кількістю підписників від 10 000 ціни більш лояльні — від 100 доларів за інтеграцію, а блогери-початківці часто і взагалі працюють за бартером.
Реклама у блогерів дає змогу досягти відразу кількох цілей:
- Швидко розширити доступну аудиторію. Про бренд, продукт чи сторінку в Instagram дізнається відразу велика кількість людей. Це корисно як для бренд-менеджменту та продажів, так і для загального розвитку Instagram-сторінки.
- Справити позитивне перше враження. 88% аудиторії більше довіряють рекомендаціям інфлюенсерів, на яких підписані, аніж звичайній таргетованій рекламі. Це гарно впливає на прямі продажі.
- Збільшити охоплення публікацій. Навіть коли нова аудиторія просто заходить на сторінку, це позитивно позначається на охопленні публікацій — платформа вважає їх корисними, тому показує їх в стрічці частіше.
Найважче у виборі блогерів для реклами — проаналізувати їх підписників. Якщо запустити рекламу в блогера з нерелевантною для бренду аудиторію, жодних результатів таке просування не дасть.
Читайте докладний гайд, як правильно замовляти рекламу у блогерів та інфлюенсерів.
Запускати спільні активності з іншими акаунтами
Безоплатні колаборації теж можуть принести користь. Але щоб вони спрацювали, потрібно вже мати власну лояльну аудиторію. Адже будь-яка співпраця в такому форматі — це обмін аудиторіями.
Ось які активності можна запускати:
- Гостьові публікації. Пряма реклама іншого акаунту в постах, сторіз або рілз. Найпростіший спосіб колаборації, бо вимагає мінімум зусиль від учасників. Великого приросту аудиторії він не дасть, але спосіб все ж робочий.
- Спільні публікації. Instagram дає змогу публікувати спільні дописи. Автор може відзначити до 6 інших акаунтів — і тоді публікація з’явиться на їх сторінках теж. Водночас усі співавтори будуть зазначені в шапці публікації, тому зацікавлена аудиторія зможе перейти і переглянути їх сторінки.
- Спільні прямі ефіри. Більш просунутий варіант співпраці. Якщо характеристики аудиторій схожі, то спільний ефір на актуальну чи контроверсійну тему здатний провести гарний обмін підписниками.
Колаборації з іншими творцями контенту допомагають урізноманітнити формати публікацій, але варто відстежувати реакцію підписників на такий формат в аналітиці та коментарях.
Залучати аудиторію за допомогою різноманітних активностей
Добре налаштована комунікація з підписниками дає змогу підняти активність на сторінці. А це позитивно впливає на охоплення та органічне просування сторінки.
Залучені підписники частіше лайкають публікації, пишуть більше коментарів та навіть влаштовують дискусії під постами, а ще активно репостять контент та відправляють його друзям та знайомим.
Ось кілька варіантів, як можна стимулювати підписників проявляти активність:
- Робіть контроверсійні публікації. Спірні теми чудово активують дискусії в коментарях — особливо якщо серед вашої аудиторії є прихильники протилежних поглядів. Наприклад, якщо Instagram-блог публікує пост «Чи потрібно карати дитину за непослух», ця тема викличе бурхливі обговорення, незалежно від того, що там написано.
- Влаштовуйте розіграші та конкурси. Призи завжди мотивують аудиторію до дій. А якщо додати цікавий челендж, то у розіграша чи конкурса будуть всі шанси стати вірусним та залучити навіть користувачів, які вперше зайшли на сторінку. Обов’язково створіть під конкурс власний хештег, щоб можна було переглянути результати учасників. Але не варто брати участь у гівевеях. Це спонсорські розіграші з цінними подарунками, де однією з умовою участі є підписка на акаунт спонсора. Це дасть значний приріст фоловерів, але вони максимально пасивні і нелояльні, тому користі не приносять.
- Питайте думку аудиторії. Проста хитрість, але вона дійсно працює. Наприкінці тексту публікації просто спитайте, що про тему обговорення думають підписники. Це активує обговорення в коментарях.

Чим більше лайків та коментарів з’являється під публікаціями, тим більше охоплення матимуть пости та частіше виходитимуть на загальну аудиторію.
Читайте статтю, як правильно налаштувати комунікаційну стратегію з клієнтами.
Налаштувати email маркетинг та чат-боти для залучення реальних підписників
Коли онлайн-магазин в Instagram обробляє 2-3 заявки щодня, ризики помилок мінімальні. Але якщо кожного дня приходить близько 20 запитів, можна легко загубитися і втратити клієнта через банальну недбалість.
Перший контакт з клієнтом радимо робити через чат-бот. 18% потенційних клієнтів чекатимуть відповіді протягом хвилини навіть в неробочий час, а ще 28% — протягом години. Щоб гарантувати контакт з усіма, приєднайте до свого акаунту Instagram чат-бот SendPulse.
Він спеціально розроблений для Instagram Direct. Це елемент комунікації, що не торкається процесів просування та залучення, тому він абсолютно безпечний для будь-яких сторінок. Водночас його функціонал дає змогу надавати потрібну інформацію про товари чи послуги, відповідати на розповсюджені питання і навіть підбирати продукти за запитами.
Чат-бот можна створити та запустити навіть без будь-яких знань програмування. В візуальному інтерфейсі ви налаштовуєте текст повідомлень та формуєте логіку та ланцюжок контакту, а потім запускаєте чат-бот. І це все.

Бот SendPulse можна навіть запрограмувати, щоб він автоматично приймав заявки та оплати. А ще не так давно з’явилася можливість підключити до спілкування штучний інтелект на основі ChatGPT, який формуватиме відповіді на запити самостійно.
Щоб не загубити своїх клієнтів, збирайте їх контакти та додавайте їх в email розсилку, а завершені угоди відмічайте в CRM — так ви зможете не лише гарантувати відсутність помилок, а ще й зберегти зв’язок з покупцями за межами Instagram. А для найкращого розвитку бізнесу можна створити сайт — самостійно і без жодних знань програмування. Це можливо з конструктором сайтів SendPulse.
Підведемо підсумки: накрутка підписників залишається легальним способом розвитку Instagram акаунта. Проте його варто використовувати вкрай дозовано — накрутка має цілий ряд негативних наслідків, які сповільнюють органічне просування сторінки. А якщо додати маccлайкінг та масфоловінг, то це може призвести навіть до повного блокування акаунту.
Краще користуйтеся методиками, які дійсно працюють та розвивають Instagram сторінку. А для того, щоб бізнес працював якнайкраще, створіть якісний лендинг, додайте web push та SMS-розсилки, а також автоматизуйте воронку продажів за допомогою інструментів SendPulse.