Як створити сценарій ланцюжка для Instagram чат-бота

Конструктор ланцюжків — головний інструмент налаштування вашого бота, який може вітати нових підписників, консультувати, продавати товари та повідомляти менеджера про питання підписника в чат-боті. А також збирати та фільтрувати дані та відправляти їх до вас у систему для подальшої обробки.

Вам достатньо вказати ключові слова, визначити структуру бота та перемістити елементи, налаштовуючи їх один за одним.

Нижче наведено докладний зміст для зручнішої навігації по всіх можливих стартах та елементах ланцюжка, які можна додати.

Вибір старту ланцюжка

За замовчуванням доступні «Вітальна серія», «Згадування в історії», «Стандартна відповідь», «Відписка від бота» та швидкі реакції на історію у вигляді емодзі. Також ви можете створювати свої тригери.

Виберіть ваш бот. Перейдіть на вкладку «Структура бота» та виберіть тип запуску для редагування.

Вітальна серія

Відправляється відразу після підписки на ваш чат-бот після того, як користувач напише вашій бізнес-сторінці в директ.

Користувач може бути підписником вашого Instagram чат-бота, але не бути підписником профілю вашого бізнес-аккаунта в Instagram. Ви можете використовувати елемент «Фільтр», щоб перевірити статус підписки на профіль.

Такий ланцюжок знайомить підписника з вашим чат-ботом, в ньому ви можете розповісти про свій бот і його можливості — чим чат-бот буде корисним, яку інформацію може дати, як часто надсилатиме розсилки та якого змісту.

Згадування в історії

Запускається, коли користувач у своїй історії в Instagram згадав обліковий запис вашого бізнесу, для якого налаштований чат-бот.

Щоб ланцюжок запустився, обліковий запис користувача, який робить згадку, повинен бути публічним, а його історія повинна бути відкрита для всіх.

За допомогою такого ланцюжка ви можете оперативно реагувати на всі згадки сервісу, налагоджуючи спілкування з клієнтами.

Рекомендуємо змінювати вміст повідомлення, залежно від контексту самої публікації та ніші вашого бізнесу, щоб надсилати користувачам релевантну інформацію.

Користувач, який згадав вас в історії, стає підписником чат-бота.

Також ви можете виставити інтервал запуску ланцюжка від 1 хвилини до 24 годин — тоді бот повторно не запускатиметься при введенні тієї ж команди. Щоб виставити інтервал, натисніть «Редагувати тригер» та виберіть час.

Коментар до публікації

Запускається, коли користувач залишив коментар під публікацією вашого облікового запису Instagram.

За допомогою такого ланцюжка ви можете відповідати користувачам на популярні питання щодо вашої події, яку ви презентуєте. Наприклад, про ціну або склад товару, що продається, терміни доставки або посилання на реєстрацію.

Рекомендуємо змінювати вміст повідомлення, залежно від контексту самої публікації та ніші вашого бізнесу, щоб надсилати користувачам релевантну інформацію.

За замовчуванням тригер вимкнено. Щоб його увімкнути, переведіть тумблер у активне положення.

Також ви можете створити та налаштувати свій тригер на коментар від користувача, щоб запускати ланцюжок тільки при отриманні певного слова-тригера або коментаря до певної публікації.

Для цього натисніть «Створити новий тригер» та виберіть тип тригера «Коментар до публікації».

Далі виберіть, чи відповідати на коментарі будь-якої чи певної публікації.

Для опції «Для вибраної публікації» виберіть публікацію зі списку.

Введіть команду, за якою запуститься ланцюжок, з одного або кількох слів.

Також ви можете встановити інтервал запуску ланцюжка від 1 хвилини до 24 годин — тоді бот не буде повторно запускатися при введенні тієї ж команди.

Натисніть «Додати».

Щоб змінити налаштування тригера: вибрати нову публікацію, додати команду або виставити новий інтервал запуску ланцюжка натисніть «Редагувати тригер».

Коли користувач залишає коментар до публікації, він додається до списку підписників чат-бота, але ви не можете надіслати йому розсилку або повідомлення. Розсилку або повідомлення можна надіслати після того, як користувач напише чат-боту в особисті повідомлення.

Коментар у прямому ефірі

Запускається, коли глядач надіслав коментар під час прямого ефіру вашого облікового запису Instagram, до якого підключений чат-бот.

За допомогою такого ланцюжка ви можете відповідати користувачам на популярні питання щодо вашої поточної події, яку ви презентуєте. Наприклад, про ціну або склад товару, що продається.

Рекомендуємо змінювати вміст повідомлення залежно від ніші вашого бізнесу, щоб надсилати користувачам релевантну інформацію.

За замовчуванням тригер вимкнено. Щоб увімкнути спрацювання тригера, переведіть тумблер у активне положення.

Також ви можете створити та налаштувати свій тригер на коментар від користувача, щоб запускати ланцюжок тільки при отриманні певного слова-тригера або коментаря.

Для цього натисніть «Створити новий тригер» та виберіть тип тригера «Коментар у прямому ефірі».

Введіть команду , за якою запуститься ланцюжок, з одного або кількох слів.

Також ви можете встановити інтервал запуску ланцюжка від 1 хвилини до 24 годин — тоді бот не буде повторно запускатися при введенні тієї ж команди.

Натисніть «Додати».

Також можна змінити налаштування тригера: додати команду або виставити новий інтервал запуску ланцюжка. Для цього натисніть «Редагувати тригер».

Коли новий користувач надсилає коментар під час прямого ефіру, він додається до списку підписників чат-бота, але ви не можете надіслати йому розсилку або повідомлення. Розсилку або повідомлення можна надіслати після того, як користувач напише чат-боту в особисті повідомлення.

Реакції емодзі

Запускається після отримання реакції з емодзі на історію вашого облікового запису Instagram.

За допомогою такого ланцюжка ви можете запропонувати клієнту знижку, відвідати магазин або пробне заняття, надіслати адресу вашого місця розташування, поставити запитання та залучити до діалогу, скинути посилання на корисний матеріал.

Рекомендуємо змінювати вміст повідомлення залежно від контексту самої історії та ніші вашого бізнесу, щоб надсилати користувачам релевантну інформацію.

Стандартна відповідь

Запускається у відповідь на запитання підписників поза рамками сценаріїв чат-бота, а також під час надсилання боту зображення. Тут ви можете додати повідомлення з текстом, що менеджер підключиться протягом робочого дня та відповість на запитання.

Можете встановити інтервал запуску ланцюжка від 1 хвилини до 24 годин — тоді бот не буде повторно запускатися при введенні тієї ж команди.

Відписка від бота

Ланцюжок із повідомленням, який запуститься після команд /stop або /unsubscribe.

Тригерна

Ви можете створювати свої слова — тригери, на які бот реагуватиме і запускатиме ланцюжок.

Натисніть кнопку «Створити новий тригер». Напишіть команду зі слова або кількох слів. Наприклад, «Замовлення», «Квитки», «Ціна», «Тариф», «Доставка», «Умови доставки».

Також ви можете вибрати час, протягом якого забороняється повторний виклик.

Читайте докладніше: «Як керувати тригерами ланцюжків чат-бота».

Якщо користувач введе частину вашої команди, бот запропонує йому відповідь у вигляді кнопки з назвою вашого тригера, після натискання на неї запуститься ланцюжок.

Щоб вимкнути цю функцію, перейдіть в налаштування чат-бота та виберіть опцію «Вимикати підказки бота при неточній відповідності повідомлення».

Конструювання ланцюжка

Важливо продумати архітектуру та логіку свого чат-бота, щоб користувач легко знайшов відповіді на свої запитання або успішно оформив своє замовлення, надавши потрібну інформацію.

Сформулюйте завдання робота, розбийте його функції на розділи, розпишіть взаємозв'язки блоків і потім приступайте до створення сценарію чат-бота в конструкторі, додаючи елементи один за одним. Ви також можете використовувати сервіси X-Mind, Miro або Coggle для створення попередньої карти шляху клієнта

Старт

Ви можете вибрати першим елементом, з якого запускається ланцюжок, такі блоки: «Повідомлення», «Фільтр», «Випадковий вибір», «Запит API» або «Дія».

Наприклад, через блок "Фільтр" і "Запит API" можна перевірити дані передплатника, і персоналізувати спілкування, запустивши ланцюжок тільки тим користувачам, у яких є запитання або розгалужити ланцюжок і відправити різні повідомлення. А за допомогою блоку «Випадковий вибір» ви можете урізноманітнити автовідповіді бота або створити A/B тест.

Щоб зробити блок стартовим елементом, з'єднайте потрібний елемент із блоком «Старт».

Щоб переглянути, який тригер запускає ланцюжок, натисніть на блок «Старт».

Елемент «Повідомлення»

За допомогою елемента «Повідомлення» ви можете створити повідомлення будь-якого типу та додати до нього різні блоки: текст, відео, галерею, кнопки або запитати дані користувача тощо.

Елемент «Повідомлення» можна вставляти і в інші місця ланцюжка. Наприклад, в останньому блоці ланцюжка ви можете подякувати користувачеві, підтвердити замовлення і надіслати інформацію із зібраними змінними, щоб уточнити правильність введенних данних.

Текст

Введіть текст повідомлення в текстовому блоці. Ви можете додати до 512 символів та вставити змінні для персоналізації інформації та емодзі.

Для цього натисніть {} у верхньому правому куті текстового поля та виберіть потрібну змінну зі списку. Кожен підписник отримає повідомлення зі значенням змінної з його контакту.

Ви можете додати такі змінні.

Користувальницькі змінні у контактів Ви можете передавати їх під час підписки, задавати та змінювати вручну в «Аудиторії» та автоматично в ланцюжку через елементи «Дія — встановити змінну», «Введення даних» та «Запит API».
Системні змінні бота Можна вставити текст останнього повідомлення підписника за допомогою last_message і додати ID підписника за допомогою contact_id.
Глобальні змінні бота Ви можете створити свої змінні в налаштуваннях бота і використовувати повідомлення із заздалегідь заданими значеннями, спільними для всіх підписників. Стандартно доступні змінні $bot_name, $bot_id та $current_date (поточна дата).

Кнопка

Щоб з'єднати елемент «Повідомлення» з іншими елементами, додайте кнопку або елемент введення даних. Це один з головних елементів комунікації користувача з ботом – завдяки кнопці підписник залучається та задає напрямок подальшому сценарію бота.

Ви можете додати три кнопки в одному елементі «Повідомлення».

Щоб додати кнопку, натисніть «Додати кнопку». Виберіть тип кнопки: «Продовжити ланцюжок», «Посилання» або «Оплата». 

Введіть текст для вашої кнопки — зверніть увагу, що є обмеження до 20 символів. Ви можете додати емодзі до тексту кнопки.

Текст на кнопці повинен бути зрозумілим — важливо, щоб користувач розумів, що станеться після натискання кнопки і що він вибирає. Слідкуйте, щоб наступний блок відповідав тексту кнопки, щоб не порушилася логіка.

Для кнопки типу «Посилання» можна також прикріпити посилання на сторонній ресурс. Посилання може містити до 512 символів.

Щоб користувач міг продовжити ланцюжок натискання на кнопку з посиланням, в налаштуваннях чат-бота у вкладці «Загальні» вам потрібно активувати опцію «Відстеження посилань».

Рекомендуємо додавати кнопку «Повернутись назад» і «Повернутись у головне меню» після всієї інформації, щоб користувач міг змінити свій вибір і піти іншою гілкою. Таким чином, логіка вашого бота не застрягне на одному повідомленні.

Картинка

Урізноманітнюйте інформацію вашого повідомлення візуальним контентом, який буде узгоджений із текстом.

Для цього натисніть «Додати» та виберіть елемент «Картинка». Перетягніть або завантажте файл із зображенням. Ви можете додати картинку у форматах JPG та PNG, та розміром до 5MB.

Щоб завантажити зображення за посиланням, оберіть «URL зображення» у випадаючому меню та вкажіть посилання на картинку в полі.

Також можна вказати динамічний шлях до зображення. Наприклад, за допомогою елемента «Запит API» або з події A360, запуску ланцюжка по API ви можете передавати картинку товару і використовувати цю змінну в наступному повідомленні, відображаючи клієнту дані про замовлення.

Для цього виберіть змінну або вкажіть JSON path у полі та передавайте у значенні змінної шлях до зображення. Таким чином, кожен клієнт отримає зображення на своє замовлення.

Картка

Формат каруселі дозволяє відображати до 10 карток. В одну картку можна додати зображення, в заголовок — до 80 символів, в опис — до 80 символів і 3 кнопки з посиланням на інший ланцюжок, зовнішнє джерело або форму оплати.

Щоб додати більше карток, натисніть + праворуч.

Сервіс дозволяє додавати до десяти карток в один елемент. Для перемикання між картками натискайте стрілки вліво та вправо. Щоб видалити картку, натисніть на відповідну іконку.

Медіафайли: «Аудіо» та «Відео»

Доступно на тарифі Pro і вище, а також на час безплатного семиденного пробного періоду

Ви також можете додавати аудіо- та відеоповідомлення в ланцюжки, які програватимуться безпосередньо в месенджері. Максимальний розмір файлу для завантаження — 20 МБ.

Підтримувані формати:

 • Аудіофайлів: AAC, WAV, MP4, M4A;
 • Відеофайлів: MP4, AVI, MOV, WEBM.

Таким чином, наприклад, ви можете прикріплювати відео лекції та голосові консультації прямо в боті без відправки вашого підписника на сторонні ресурси.

Введення даних підписника

Ви можете збирати відповіді від підписників та записувати їх у змінні для подальшого використання. Підписник може ввести довільне значення, а ви налаштовуєте валідацію для цього значення — рядок (для текстових значень), число, дата, телефон, емейл, посилання, регулярний вираз та зображення чи документ.

Активуйте функцію «Чекати відповідь підписника». Виберіть тип валідації, введіть повідомлення при неправильному введенні даних та віберіть змінну, в яку зберігати дані.

Отримані електронна адреса, номер телефону та інші дані користувача зберігаються в автоматично створеній адресній книзі Email сервісу.

Введіть час очікування відповіді.

Під повідомленням також можна створювати кнопки швидкої відповіді, щоб користувач не вводив свої значення, а вибрав з існуючих.

Для цього натисніть «Швидкі відповіді» у вікні «Введення даних» та введіть значення.

Відмінність від звичайної кнопки: кнопки швидкої відповіді – елемент бота, який записує значення вибраної кнопки змінну. У той час як натискання на певні звичайні кнопки користувач переходить на інший елемент вашого ланцюжка за сценарієм або переходить на зовнішній ресурс, який ви вказали.

Після надсилання наступного повідомлення (від користувача чи бота) швидкі відповіді пропадають.

Швидкі відповіді

Також ви можете додати інший тип кнопок — «Швидкі відповіді» (передвстановлені відповіді-підказки для користувачів чат-бота). На відміну від функції «Введення даних», «Швидкі відповіді» не зберігають інформацію про користувача, але ви можете їх використовувати, щоб, наприклад, розширити допустиму кількість кнопок і прив'язати кожну з них до наступного елемента та розділити гілки сценарію.

Крім того, такі кнопки можна використовувати як додаткове меню, яке допоможе покращити навігацію чат-бота.

Щоб додати кнопки швидкої відповіді, натисніть «Швидкі відповіді» на панелі редагування блоку «Повідомлення» та введіть назву кнопки до 20 символів.

Ви можете додати до 10 кнопок та використати в тексті емодзі.

Такі кнопки показуються користувачеві під полем введення тексту. Можна приховати кнопки та відобразити назад, натиснувши у полі введення тексту на відповідний значок, розташований праворуч.

Ви можете комбінувати «Швидкі відповіді» та звичайні кнопки, але користувач отримає додаткове повідомлення з емодзі.

Після надсилання наступного повідомлення швидкі відповіді пропадають. Для швидкого виклику повідомлення з цими кнопками рекомендуємо створити для нього тригер та ланцюжок по ньому. Потім помістити ланцюжок в меню, яке завжди відображається користувачеві та розкривається при натисканні значка «/».

Переміщення елементів

За замовчуванням кожен елемент, що додається, в блоці стає в кінець. Наведіть на елемент, який потрібно перемістити, і ви зможете перемістити його вниз або вгору.

Продовження ланцюжка

З'єднати наступний елемент після блоку «Повідомлення» можна за допомогою кнопок всіх типів або функції «Введення даних». Також ви можете продовжити ланцюжок, не чекаючи відповіді користувача. Рекомендуємо використовувати разом з блоком «Пауза», щоб перевіряти, чи підписник з ланцюжком взаємодіяв, і відправляти повідомлення через певний час.

При плануванні сценарію ланцюжка зверніть увагу, що ви не можете одночасно продовжити ланцюжок за допомогою конектора «Продовжити» та використовувати швидку відповідь.

З'єднання елементів

Натисніть на синій кружок у блоці та протягніть лінію від одного елемента до іншого елемента, щоб зв'язати їх.

Натисніть на лінію двічі, щоб з'явилися кнопки з видаленням зв'язку.

Неприв'язаний блок ланцюжка світиться жовтим, нагадуючи користувачеві, що його необхідно підв'язати.

Блок із незаповненими полями підсвічуватиметься червоним. Наприклад, ви вибрали кнопку, але не назвали її, вибрали посилання, але не вказали її. Поки ви не заповните поля, ви не зможете вийти з елемента чи конструктора зі збереженням.

Ви можете з'єднати нескінченну кількість блоків через блоки, де передбачено взаємодію з користувачем, і до 100 блоків через кнопку «Продовжити».

Елемент «Ланцюжок»

Ви можете полегшити структуру вашого робота, перекинувши читача на інший ланцюжок.

Після вибору дії «Ланцюжок» виберіть зі списку створений раніше ланцюжок.

На блоці «Серія» гілка закінчується. Після цього блоку ви не зможете продовжувати редагувати ланцюжок, додаючи інші елементи.

Елемент «Дія»

Елемент «Дія» видно лише вам. Виберіть на панелі ліворуч елемент та перетягніть його після відстежуваного блоку.

Потім виберіть, яку саме дію зробити:

Відкрити чат (Open the chat) Відкриває чат із передплатником у розділі «Діалоги»
Відписати від бота (Unsubscribe from the bot) Відключає передплатника від отримання масових та автоматичних розсилок бота
Додати чи видалити тег (Add / Remove tags) Додає тег передплатнику, видаляє доданий тег
Встановити змінну (Add variable) Встановлює значення змінної, яка надається або оновиться для передплатника; також можна створити нову змінну
Відправити вебхук (Send webhook) Надсилає POST запит із даними підписника на вашу URL
Створити угоду (Create deal) Створює угоду в CRM під час виконання певної дії, наприклад, натискання кнопки «Купити»
Оповістити мене (Notify me) Надсилає повідомлення до системного бота або групи Telegram, де чат-бот доданий адміністратором

Елемент «Фільтр»

Сегментуйте клієнтів за їхніми персональними даними та отриманням попередніх повідомлень. Виберіть на панелі зліва елемент і перетягніть його після блоку, з якого розпочнеться розгалуження сценаріїв.

Потім виберіть саму умову. Ви можете комбінувати умови, додаючи оператори кожному або будь-якому, або додавати незалежні додаткові умови.

Читайте детальніше: «Як використовувати елемент «Фільтр» у конструкторі ланцюжків».

Після додавання умов додайте до кожного з варіантів виконання умови (зелена точка) або не виконання умови (червона точка) на наступні елементи ланцюжка.

Елемент «Запит API»

Доступно на тарифі Pro і вище, а також на час безплатного семиденного пробного періоду

Виконайте запит на сторонній сервер, щоб створити об'єкти або отримати інформацію. Отримуйте дані та використовуйте їх далі в боті.

Отримані дані можна записати в змінну або додавати до наступного повідомлення у вигляді JSONPath.

Виберіть на панелі зліва елемент «Запит API» і перетягніть його після блоку, з якого розпочнеться розгалуження сценаріїв. Виберіть тип запиту та введіть URL-адресу, на яку надішлеться запит.

Після перевірки запиту та отримання успішної відповіді налаштуйте відповідність. Якщо потрібно зберегти значення з відповіді на змінну, виберіть ключ із отриманого запиту та змінну, в яку зберігати. Якщо потрібно використати отримане значення один раз без збереження в змінну, скопіюйте {{$['somekey']['nestedkey']}} та використовуйте у наступному елементі повідомлення.

Читайте докладніше: «Як надсилати та отримувати дані із зовнішніх джерел».

Елемент «Пауза»

Це період, протягом якого підписнику не надсилаються автоматичні повідомлення. Пауза може бути встановлена у хвилинах, годинах або днях.

Ви можете вибрати паузу в проміжку, використовуючи опцію «Період часу», або до певного часу, використовуючи опцію «До часу».

Виберіть «Період часу» і встановіть паузу між відправкою елементів ланцюжка від 1 хвилини до 24 годин. Використовуйте її в ланцюжку, наприклад, для прогрівання клієнта. Через вказаний час надішлеться наступне повідомлення.

Instagram дозволяє надсилати наступне повідомлення після взаємодії з користувачем лише протягом 24 годин.

При виборі паузи між блоками в 1 день і більше можна встановити час — о котрій годині відправляти повідомлення. Наступним днем вважається прохід годинникової стрілки через 00:00 за часовим поясом, виставленим у налаштуваннях особистого кабінету.

Також ви можете вибрати "До часу" і встановити затримку до певного часу. Наприклад, можна використовувати цю опцію для позначення робочого часу або часу дії акції.

Також за допомогою елемента «Пауза» можна задавати умову виконання наступного елемента ланцюжка: відправляти завжди або при неактивності підписника.

Елемент «Випадковий вибір»

Налаштуйте рандомну відправку елементів чат-бота, розгалужуючи його сценарій, щоб влаштовувати квізи, турніри та A/B тестування.

Перетягніть елемент «Випадковий вибір» на робочу область та з'єднайте його з елементом, від якого починається розгалуження сценарію.

Читайте також: «Як використовувати елемент «Випадковий вибір»».

Збереження та запуск ланцюжка

Після додавання всіх блоків та перевірки зв'язків між ними збережіть ланцюжок перед виходом. Для цього праворуч зверху натисніть кнопку «Зберегти та надіслати собі», щоб протестувати ланцюжок і перевірити, чи все працює коректно.

Потім можете вибирати «Зберегти та вийти».

Аналіз результатів

Ви можете переглянути загальну кількість надісланих та прочитаних повідомлень та переходів у ланцюжку та окремо для кожного повідомлення у вкладці «Структура бота».

Ви також можете відстежувати статистику натискань на кнопки в ланцюжку повідомлення. Натисніть на цифру на кнопці, щоб подивитися, хто натискав на кнопку.

  Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як створити сценарій ланцюжка для Instagram чат-бота"

  Оцінка: 4 / 5

  Назад

  Перелік можливих проблем при підключенні Instagram чат-бота та способи їх розв’язання

  Далі

  Як створити вітальне меню для Instagram чат-бот

  Спробуйте бота для розсилок в Facebook Messenger безкоштовно