Як використовувати елемент «Фільтр» у конструкторі ланцюжків чат-бота

Використовуйте фільтр та сегментуйте свою аудиторію за інтересами, статусом клієнта та іншими персональними даними. Це дасть змогу вам взаємодіяти з контактом залежно від даних: відправляти більш таргетовані повідомлення, відправляти вебхуки у свою систему, відкривати чат із менеджером, надавати або оновлювати змінні та теги, починати інші ланцюжки.

З конструктором ланцюжків чат-бота SendPulse для Telegram та Facebook ви можете додавати елемент «Фільтр» із відстеженням даних клієнтів за значеннями в його змінних, тегах та участі в створених та надісланих розсилках.

Додати елемент «Фільтр

Перетягніть елемент «Фільтр» (Filter) на робочу область, з’єднайте його з елементом, з якого починається розгалуження сценарію.

Виберіть умову перевірки

Значення змінної

Порівняння зі своїм значенням змінної

Виберіть змінну та оператор умови, що відстежуються. Ви можете обрати користувацьку змінну або глобальну змінну.

Залежно від типу змінної можна вибирати:

  • тип «рядок» (String), «email», «телефон» (phone) містить (contains) / не містить (does not contain) / дорівнює (equals) / не дорівнює (doesn't equal) / починається з (starts with) / закінчується на (ends with) / порожньо (empty) / не порожньо (not empty);
  • тип «дата» (data) дорівнює (equals) / не дорівнює (doesn't equal) / між (between) / після (is after) / до (to);
  • тип «число» (number) дорівнює (equals) / не дорівнює (doesn't equal) / більше (more than) / менше (less) / порожньо (empty) / не порожньо (not empty).

У третьому полі введіть / виберіть значення або частину значення змінної, що відстежується.

Наприклад, користувач записався до вас на зустріч, візит чи захід на певну дату, на яку потрібно відправити певну інформацію чи дані себе в систему. Виберіть змінну та діапазон відстежуваних дат.

Або навпаки, у вас бракує контактних даних щодо клієнта чи іншої потрібної інформації. Тоді ви можете перевірити на наявність і повторно запитати дані користувача.

Порівняння зі значенням іншої змінної

Доступно на тарифі Pro і вище

Також ви можете порівнювати значення з іншими змінними (всіх типів) і фільтрувати їх за динамічними даними. Активуйте «Вставка змінних» та виберіть змінну з аудиторії вашого чат-бота.

Наприклад, якщо ви від користувача отримали одну адресу доставки, а вам потрібно розподілити доставку районами міста, ви можете порівняти змінну адресу з районом доставки та розгалузити сценарій ланцюжка. Або можете порівняти кількість потрібних позицій товару з тим, скільки залишилося на складі.

Значення змінної, з яким йде порівняння, має бути заповнене раніше змінної в аудиторії робота і бути порожнім.

Наявність тега

За допомогою фільтра ви можете перевірити, заданий чи не заданий вибраний тег.

Наприклад, ви надали тег підписнику, коли він натиснув на кнопку з потрібним вам сайтом. Ви можете відстежити, переходив він за посиланням чи ні, і поцікавитися, чи сподобався йому варіант, чи купив він продукт або ж дати додаткові дані.

Також за допомогою тегів зручно ділити аудиторію за перевагами, інтересами та статусами у вашій системі, автоматизуючи процес цільового спілкування з ними.

Брав участь у ланцюжку

За допомогою фільтра ви можете перевірити, чи брав участь або не брав участь підписник у вибраному ланцюжку.

Наприклад, користувач вводить ключові слова, не прописані для ланцюжка з необхідною інформацією. Ви можете допомогти та направити за потрібним сценарієм.

Отримував розсилку

За допомогою фільтра ви можете перевірити, чи отримував або не отримував підписник вибрану розсилку.

Наприклад, ви вже надсилали групі своїх підписників розсилку з корисною інформацією, але новий клієнт її не отримував. Ви можете це перевірити та надіслати йому наступним блоком «Повідомлення» (Message) цю саму інформацію.

Час спрацьовування

За допомогою цього фільтра можна розгалужувати сценарії ланцюжка, залежно від часу доби, коли користувач дійшов до цього блоку.

Наприклад, ви можете встановити робочий час, коли менеджер може відповісти на персональне запитання або встановити інтервал дії акції з доставки, або додаткової порції їжі.

Якщо ви встановлюєте інтервал у нічний час, вам потрібно використовувати комбінований фільтр із періодами до й після «00:00», як на прикладі вище.

Використовується часовий пояс із налаштувань вашого облікового запису.

Дата спрацювання

Доступно на тарифі Pro і вище

Порівняння зі статичним значенням

За допомогою цього фільтра можна розгалужувати сценарії ланцюжка, залежно від дати, коли користувач дійшов до цього блоку.

Наприклад, ви можете вказати дати конференції, щоб під час конференції видавати інформацію про конкретні доповіді та місце проведення.

Порівняння з динамічним значенням

Також можна порівнювати значення з іншими системними змінними за датою і фільтрувати дані за динамічними даними. Активуйте «Вставка змінних» та виберіть змінну — «Дата підписки» або «Дата спрацьовування».

Ви можете активувати «Додати відхилення значення» та вибрати період відстеження «+» або «-» від вибраної дати.

День тижня

За допомогою цього фільтра можна розгалужувати сценарії ланцюжка, залежно від дня тижня, коли користувач дійшов до цього блоку.

Наприклад, ви можете встановити дні тижня, коли діє акція та знижки на деякі категорії товарів.

Дата підписки

Доступно на тарифі Pro і вище

За допомогою цього фільтра ви можете перевірити, коли користувач підписався на ваш чат-бот.

Наприклад, ви можете використовувати цей фільтр, щоб дізнатися, які розсилки користувач уже отримував, і розгалужувати сценарій, залежно від відправленої інформації.

Чат відкритий

За допомогою цього фільтра можна перевірити статус чату з підписником — закритий або відкритий.

Наприклад, якщо підписник вже листується з менеджером, вам не потрібно додатково відкривати чат.

Вхідних повідомлень

Доступно на тарифі Pro і вище

За допомогою цього фільтра можна перевірити кількість вхідних повідомлень від підписника.

Непрочитаних повідомлень

Доступно на тарифі Pro і вище

За допомогою цього фільтра можна перевірити кількість непрочитаних повідомлень від підписника.

Остання активність

За допомогою цього фільтра ви можете перевірити дату останньої активності вашого підписника, коли він взаємодіяв із ботом.

Кількість підписників у Instagram

Доступно на тарифі Pro і вище

За допомогою цього фільтра ви можете перевірити кількість підписників у Instagram у підписника вашого чат-бота.

Підписка на профіль в Instagram

У чат-ботах Instagram ви можете перевірити статус підписки в профілі Instagram: чи підписаний користувач на ваш бізнес-акаунт або ви на його профіль.

Користувач може бути підписником вашого Instagram чат-бота, але не бути підписником профілю вашого бізнес-акаунту в Instagram.

Учасник каналу або групи Telegram

У чат-ботах Telegram ви можете перевірити, чи підписник є учасником групи або каналу, де ваш чат-бот доданий адміністратором.

Виконання оплати

За допомогою цього фільтра можна перевірити статус оплати за вказаний товар. Виберіть умову «Сплатити» (Paid) або «Не сплатити» (Not paid) і в наступному полі виберіть товар.

Оплата за товар перевіряється з усіх ланцюжків цього чат-бота. Щоб вибрати товар, вам потрібно отримати першу оплату. Ви можете надіслати собі ланцюжок та провести тестовий платіж.

Наприклад, якщо користувач сплатив товар, ви можете надіслати йому таке повідомлення з інформацією про отримання та використання товару. Якщо користувач не сплатив за товар, ви можете йому нагадати про товар або перепитати його побажання.

Виберіть додаткові умови

Ви також можете комбінувати умови, додавати між ними зв’язки, з’єднуючи оператором «кожному» (any) або «будь-якому» (all). Натисніть «Додати умову» (Add list segmentation criteria) та виберіть умову та оператор.

Альтернативна умова

Якщо попередня умова НЕ виконалася, фільтр перевірить наступну. Натисніть «Додати додаткову умову» (Add new condition) і виберіть умову.

Якщо дані клієнта не відповідають жодній із заданих умов, клієнт пройде гілкою сценарію «НІ» (NO).

Додайте наступні блоки

Додайте до кожного з варіантів виконання умови (зелена точка) або не виконання умови (червона точка) наступних елементів ланцюжка.

Продовжуйте формувати ланцюжок, потім натисніть «Зберегти» (Save) або «Зберегти та відправити собі» (Send to yourself), щоб протестувати створений сценарій. Не забувайте давати клієнту можливість повернутися до попереднього блоку або головного меню, щоб не загубитися. Або додайте меню для месенджера.

Фільтрування клієнтів та їхніх даних допомагає піклуватися про них, захищає від надсилання нерелевантного контенту і зрештою приносить більше схвального відгуку.

    Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як використовувати елемент «Фільтр» у конструкторі ланцюжків чат-бота"

    Оцінка: 4 / 5

    Спробуйте бота для розсилок в Facebook Messenger безкоштовно