Як надіслати контакти з Google Sheets в адресну книгу SendPulse та надіслати повідомлення через бота

Доступно на платному тарифі, а також на час безплатного семиденного пробного періоду

Сервіс Integromat змінив адресу сайту, дизайн і назву на Make. Можливості інтеграцій залишилися такими ж, але дизайн може відрізнятися від скриншотів, наведених у статті.

Ви можете інтегрувати чат-боти SendPulse з іншими сервісами для запиту інформації через Make. У цій статті ми розберемося, як передавати контакти з Google Sheets та надсилати повідомлення підписникам у месенджери через чат-бот.

За допомогою такого сценарію ви можете перевіряти персональну інформацію клієнта або видавати її користувачеві. Ідентифікувати користувача (для якого дані записані на одному рядку та одна з колонок ідентифікуюча) ви можете за будь-якими даними, які є у вашому чат-боті та Google sheets – ID підписника, контактні дані та інше.

У статті розглядається інтеграція з таблицями Google за допомогою Make, але ви також можете отримувати дані з таблиць безпосередньо, використовуючи лише інструменти Google Sheets API та SendPulse. Читайте у статті: «Як отримати дані з таблиці Google у чат-ботах».

Як почати роботу

Увійдіть до свого облікового запису в Make, натисніть «+Create a new scenario», щоб розпочати створення сценарію.

Ви можете відразу вибрати, які сервіси підключити (в цьому випадку це SendPulse та Google Sheets), використовуючи пошук, або знаходити та додавати їх безпосередньо у самому конструкторі. Натисніть «Continue» у верхньому правому кутку.

Як отримати інформацію з Google таблиці

Натисніть на блок з питанням по центру екрана і виберіть блок «Google Sheets» — це буде стартовий блок, який запустить ланцюжок.

Виберіть тригер «Watch Rows».

Підключіть свій Google Account, виберіть таблицю, аркуш та стовпчики, які потрібно буде переносити.

Як передати запис з таблиці Google в адресну книгу SendPulse

Натисніть на «Add another module» біля блоку «Google Sheets». Виберіть «SendPulse».

Виберіть дію «Create/Update Contact».

Натисніть «Add», підключіть свій обліковий запис SendPulse використовуючи логін і пароль.

Виберіть адресну книгу, до якої потрібно записувати контакти.

Виберіть електронну адресу та телефон з клітинок отриманих в попередньому блоці с таблицями, які будуть додані до адресної книги.

Додатково ви можете додати змінні користувача.

Для того, щоб користувацькі змінні відобразилися в блоці, вам необхідно їх створити в адресній книзі.

Натисніть «OK».

Ви також можете встановлювати фільтри, щоб передавати лише ті контакти, які мають певні змінні. Щоб додати фільтр, натисніть на лінію між Google Sheets і SendPulse і виставте умову.

Ви також можете додавати додаткові блоки та надсилати інші API запити за допомогою блоку SendPulse, налаштовуючи сценарій під вирішення своїх завдань.

Як налаштувати ланцюжок в Automation 360

Перейдіть до розділу «Авторозсилки», натисніть «Створити авторозсилку». Виберіть умову запуску авторозсилки «Додавання підписника» (Add subscriber) та виберіть адресну книгу, до якої будуть додаватися контакти з Make.

Ви можете додати додатково фільтри, щоб надсилати повідомлення, залежно від наявності значення в цілому або певного значення змінної контакту.

Додайте блок «Messenger». Виберіть, коли виконувати дію, робота, яку потрібно запустити, і сама дія: надіслати повідомлення або запустити ланцюжок.

Зверніть увагу, що одержувач має бути підписаний на чат-бота, з якого ви надсилаєте йому повідомлення, а також мати email або номер телефону в «Аудиторії» вашого чат-бота.

CНатисніть «Застосувати» та «Зберегти та запустити».

Збереження та запуск

Перед збереженням та виходом необхідно перевірити, чи коректно все працює.

Натисніть Run once і додайте контакт до підключеної Google таблиці. Якщо ви все налаштували правильно, під блоками Google Sheets і SendPulse відобразяться зелені галочки.

Ви також можете натиснути на цифру над блоком, щоб переглянути отриману інформацію, яка передаватиметься до наступного блоку.

Щоб активувати сценарій, переведіть тумблер у положення «ON».

Як переглянути історію роботи сценарію

Перейдіть до потрібного сценарію. Вам буде доступна діаграма всіх блоків з історією виконання блоків.

Клацніть по потрібному блоку, щоб переглянути інформацію щодо нього. Вам буде доступна вся інформація щодо блоку: які значення набув і передав далі.

Якщо якийсь із блоків не виконався, він підсвічується червоним і при натисканні відобразиться причина помилки та підказка, як її виправити. Зверніть увагу, що до усунення помилки весь сценарій може призупинитись і не виконуватись; операції ставатимуть у чергу.

Якщо виникнуть питання щодо налаштування або збоїв сценарію, зверніться до служби підтримки Make.

  Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як надіслати контакти з Google Sheets в адресну книгу SendPulse та надіслати повідомлення через бота"

  Оцінка: 4 / 5

  Назад

  Як запросити вільні клітинки в Google Sheets

  Далі

  Як створити чат-бота із системою бронювання у Google Sheets

  Популярне в нашому блозі

  Спробуйте бота для розсилок в Facebook Messenger безкоштовно