Як запросити вільні клітинки в Google Sheets через Make

Доступно на платному тарифі, а також на час безплатного семиденного пробного періоду

Ви можете інтегрувати SendPulse чат-боти з іншими сервісами для запиту інформації через Make. У цій статті ми розберемося, як подивитися клітинки в Google Sheets. Це дозволить вам налаштувати сценарій, в якому ви зможете надсилати користувачеві інформацію про те, які час та день вільні для запису.

У статті наведено приклад інтеграції Google Sheets з SendPulse через Make, де замість Google Sheets ви можете вибрати будь-який інший сервіс, доступний у Make. Дизайн сервісу може відрізнятися від скріншотів, наведених у статті.

Також SendPulse випустив пряму інтеграцію з Google Sheets. Докладніше.

Як розпочати роботу

Увійдіть у свій обліковий запис Make, натисніть Create a new scenario, щоб почати створювати сценарій.

Ви можете відразу вибрати, які сервіси підключити (в цьому випадку, це Webhooks і Google Sheets), використовуючи пошук або знаходити та додавати їх безпосередньо в конструкторі. Натисніть Continue у верхньому правому кутку.

Як створити вебхук

Натисніть на блок з питанням по центру екрана і виберіть блок Webhooks — це буде стартовий блок, який запустить ланцюжок.

Вам необхідно створити сам вебхук, який прийматиме дані з вашого ланцюжка чат-бота. Зі списку виберіть блок Custom webhook.

Натисніть Add, щоб створити новий вебхук.

Введіть ім'я для вебхука і натисніть Save.

Ваш вебхук створено. Скопіюйте посилання — його потрібно вставити в ланцюжок вашого чат-бота.

Тепер Make чекає на перший отриманий вебхук, щоб визначити структуру даних, з якими йому потрібно буде працювати.

Увійдіть до особистого кабінету SendPulse. Виберіть потрібного вам бота і відкрийте режим редагування створеного ланцюжка.

Додати та розмістити блок Повідомлення (Message). Додайте кнопки для кожного значення, що передається до Make (в цьому випадку, дні тижня).

Ви можете від кожного дня тижня відправляти окремий запит або додати до блоку повідомлення Введення даних (User data entry) і записувати відповідь з днем тижня в змінну, а потім цю змінну передавати в блоці Запит API (API request).

Додайте та розмістіть блок Запит API відразу за блоком, після якого потрібно відправляти вебхук. Виберіть тип запиту POST та введіть URL-адресу, скопійовану з Make.

Ви можете надсилати персоналізовані значення, наприклад, день тижня - для цього додайте параметри у вигляді "day": "Понеділок" у тіло запиту.

Приклад запиту зі змінною:

Натисніть Перевірити запит (Test request), щоб запит відправився до Make і розпізнав отримані дані.

Коли Make отримає вебхук, у блоці Webhooks ви побачите повідомлення «Successfully determined».

Тепер можна додавати інші блоки.

Як отримати інформацію з Google таблиці

Натисніть на знак питання або Add another module біля блоку Webhooks і виберіть Google Sheets з дією Search Rows.

Підключіть свій Google Account, виберіть таблицю та аркуш. У Table contains headers виберіть No. У Column range вкажіть A-ZZ.

Задайте фільтр, за яким потрібно вибрати рядок (наприклад, за днем тижня), та натисніть OK. У першому полі виберіть колонку з таблиці Google, у другому полі змінну з переданим днем.

Якщо у вас немає змінної вигляду 1. day (де 1 — це номер блоку в Make, в якому ви отримали цю змінну з чат-бота), натисніть Run once в нижньому лівому кутку і запустіть ланцюжок в чат-боті в якому ви налаштували вебхук. Після першого проходження ланцюжка змінна з'явиться в Make.

Приклад таблиці за днями тижня:

Ви можете також запитувати інформацію про дати і вибирати різні сторінки одного документа Google.

Як надіслати записи з Google таблиці до чат-боту

Натисніть на питання або Add another module поруч із блоком таблиці. Виберіть Webhooks > Webhook response.

У полі Body введіть значення, які будуть повертатися в чат-бот, і запишіть їх у форматі JSON.

 

У цьому прикладі у змінну message записуватиметься наявність вільних клітинок у Google Sheets. Для цього потрібно задати функцію if у форматі if(3.B; "8:00 зайнято", "8:00 вільно,"), де 3.B — значення в клітинці В, отримане з попереднього блоку Search Rows. Якщо клітинка не порожня, вебхук поверне "8:00 зайнято", інакше — "8:00 вільно".

Приклад тіла запиту (до форматування ви можете додавати свій текст, функції та змінні для іншого відображення тексту):

{"message": "{{2.`0`}}: {{if(2.`1`; "8:00 зайнято,"; "8:00 вільно,")}} {{if(2.`2`; "9:00 зайнято,"; "9:00 вільно,")}} {{if(2.`3`; "10:00 зайнято,"; "10:00 вільно,")}} {{if(2.`4`; "11:00 зайнято,"; "11:00 вільно,")}} {{if(2.`5`; "12:00 зайнято,"; "12:00 вільно,")}} {{if(2.`6`; "13:00 зайнято,"; "13:00 вільно,")}} {{if(2.`7`; "14:00 зайнято,"; "14:00 вільно,")}} {{if(2.`8`; "15:00 зайнято,"; "15:00 вільно,")}} {{if(2.`9`; "16:00 зайнято,"; "16:00 вільно,")}} {{if(2.`10`; "17:00 зайнято"; "17:00 вільно")}}"}

Натисніть OK, щоб зберегти параметри.

Поверніться до редагування ланцюжка вашого чат-бота в SendPulse до блоку з веб-хуком.

Ви можете записати отримане значення змінну, щоб використовувати фільтр і додавати його до повідомлення, як змінну. Або ви можете відобразити дані користувачу один раз без запису, використовуючи запис виду {{$['змінна']}}. Читайте докладніше у статті Використання даних у вигляді виразу JSON Path.

Додайте блок Повідомлення (Message) з відповіддю з вебхука. Ви можете додавати текст, змінні підписника або виводити лише одну відповідь.

Повторіть попередні дії в ланцюжку чат-бота для інших днів тижня.

Збереження та запуск

Перед збереженням та виходом необхідно перевірити, чи все коректно працює. Натисніть Run once і запустіть ланцюжок в якому ви налаштували вебхук. Якщо ви все налаштували правильно, під блоками Webhook і Google Sheets відобразяться зелені галочки.

Щоб активувати сценарій, переведіть тумблер у положення ON.

Як переглянути історію роботи сценарію

Перейдіть до потрібного вам сценарію. У списку Last runs або History натисніть Details для потрібної операції. Вам відкриється діаграма всіх блоків з історією виконання блоків.

Клацніть на потрібний блок, щоб переглянути інформацію. Вам буде доступна вся інформація: які значення отримав і передав далі.

Якщо якийсь із блоків не виконався, він підсвічується червоним і при натисканні відобразиться причина помилки та підказка, як її виправити. Зверніть увагу, що до усунення помилки весь сценарій може призупинитись і не виконуватись; операції ставатимуть у чергу.

Якщо виникнуть питання щодо налаштування або збоїв сценарію, зверніться до служби підтримки Make.

    Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як запросити вільні клітинки в Google Sheets через Make"

    Оцінка: 4 / 5 (4)

    Назад

    Як передавати дані з бота до Google сервісів

    Далі

    Як надіслати контакти з Google Sheets в адресну книгу SendPulse та надіслати повідомлення через бота

    Популярне в нашому блозі

    Створіть власного чат-бота