Як передати інформацію з певної клітинки Google Sheets до чат-боту

Доступно на платному тарифі, а також на час безплатного семиденного пробного періоду

Сервіс Integromat змінив адресу сайту, дизайн і назву на Make. Можливості інтеграцій залишилися такими ж, але дизайн може відрізнятися від скриншотів, наведених у статті.

Ви можете інтегрувати чат-боти SendPulse з іншими сервісами для запиту інформації через Make. У цій статті ми розглянемо, як переглянути інформацію (числову або текстову) з певної клітинки в Google Sheets

За допомогою такого сценарію ви можете перевіряти залишки товару на складі, кількість вільних квартир, ціни в залежності від курсу та промокоду та видавати користувачеві актуальну інформацію.

У статті розглядається інтеграція з таблицями Google за допомогою Make, але ви також можете отримувати дані з таблиць безпосередньо, використовуючи лише інструменти Google Sheets API та SendPulse. Читайте у статті: «Як отримати дані з таблиці Google у чат-ботах».

Як почати роботу

Увійдіть до свого облікового запису в Make, натисніть«+ Create a new scenario», щоб розпочати створення сценарію.

Ви можете відразу вибрати, які сервіси підключити (в цьому випадку це Webhooks і Google Sheets), використовуючи пошук або знаходити додавати їх безпосередньо в самому конструкторі. Натисніть «Continue» у верхньому правому кутку.

Як створити вебхук

Натисніть на блок з питанням по центру екрана і виберіть блок «Webhooks» — це буде стартовий блок, який запустить ланцюжок.

Вам необхідно створити сам вебхук, на який будуть надсилатися дані з вашого ланцюжка в чат-боті. Зі списку виберіть блок «Custom webhook».

Натисніть «Add», щоб створити новий вебхук.

Введіть ім'я для вебхука і натисніть Save.

Ваш вебхук створено. Скопіюйте посилання — його потрібно вставити в ланцюжок вашого чат-бота.

Тепер Make чекає на перший отриманий вебхук, щоб визначити структуру даних, з якими йому потрібно буде працювати.

Увійдіть до особистого кабінету SendPulse. Виберіть потрібного вам бота і відкрийте режим редагування створеного ланцюжка.

Додайте та розмістіть блок «Запит API» відразу за блоком, після якого потрібно відправляти вебхук. Виберіть тип запиту GET і введіть URL, скопійовану з Make.

Ви можете побудувати сценарій, запитуючи значення з певного клітинки самі — для цього додайте цей осередок до параметра у вигляді cell = B2.

Також ви можете запитувати значення з комірки, яку запитав користувач і ви записали це значення через «Введення даних користувача» — для цього додайте цю комірку до параметра у вигляді cell = {{cell}}.

Натисніть «Перевірити запит», щоб запит відправився до Make і розпізнав отримані дані.

Коли Make отримає вебхук, у блоці Webhooks ви побачите повідомлення «Successfully determined»

Тепер можна додавати інші блоки.

Як отримати інформацію з Google таблиці

Натистніть на «Add another module» біля блоку «Webhooks» і виберіть «Google Sheets» module.

Виберіть дію «Get a cell».

Підключіть свій Google Account, виберіть таблицю та аркуш.

Позначте, які осередки таблиці читатимете. Це може бути статичний осередок (наприклад,B2) або осередок, який можна передати з чат-бота (наприклад,cell).

Якщо у вас немає змінної виду 3.cell (де 3 — це номер блоку в Make, в якому ви отримали цю змінну з чат-бота), натисніть Run once в нижньому лівому кутку і запустіть ланцюжок в чат-боті в якому ви налаштували вебхук. Після першого проходження ланцюжка змінна з'явиться в Make.

Натисніть«OK».

Як передати запис з Google таблиці в чат-бот

Натисніть на «Add another module» поряд з блоком таблиць. Виберіть «Webhooks»> «Webhook response».

У полі «Body» виберіть значення, яке повертається з попереднього блоку «Get a Cell», і запишіть його в змінну val — це значення буде повертатися в чат-бот:

{"val":" 4.Value"}

Натисніть «Ок» для збереження параметрів.

Поверніться в редагування ланцюжка вашого чат-бота в SendPulse до блоку з вебхуком.

Ви можете записати отримане значення змінну, щоб використовувати фільтр і додавати його у повідомлення, як змінну. Або ви можете відобразити дані користувачу один раз без запису, використовуючи запис виду {{$['variable']}}.Читайте докладніше «Використання даних у вигляді виразу JSON Path».

Додайте та розмістіть блок «Повідомлення» відразу за блоком «Запит API» і додайте до нього змінну або вираз JSON path.

Збереження та запуск

Перед збереженням та виходом необхідно перевірити, чи коректно все працює.

Натисніть Run once і запустіть ланцюжок, в якому ви налаштували вебхук. Якщо ви все налаштували правильно, під блоками Webhook і Google Sheets відобразяться зелені галочки.

Ви також можете натиснути на цифру над блоком, щоб переглянути отриману інформацію, яка передаватиметься до наступного блоку.

Щоб активувати сценарій, переведіть тумблер у положення «ON».

Як переглянути історію роботи сценарію

Перейдіть до потрібного сценарію. Вам буде доступна діаграма всіх блоків з історією виконання блоків.

Клацніть по потрібному блоку, щоб переглянути інформацію щодо нього. Вам буде доступна вся інформація щодо блоку: які значення набув і передав далі.

Якщо якийсь із блоків не виконався, він підсвітиться червоним і при натисканні відобразиться причина помилки та підказка, як її виправити. Зверніть увагу, що до усунення помилки весь сценарій може призупинитись і не виконуватись; операції ставатимуть у чергу.

Якщо виникнуть питання щодо налаштування або збоїв сценарію, зверніться до служби підтримки Make.

    Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як передати інформацію з певної клітинки Google Sheets до чат-боту"

    Оцінка: 4 / 5

    Спробуйте бота для розсилок в Facebook Messenger безкоштовно