Як передавати дані з бота до Google сервісів

Доступно на платному тарифі

Сервіс Integromat змінив адресу сайту, дизайн і назву на Make. Можливості інтеграцій залишилися такими ж, але дизайн може відрізнятися від скриншотів, наведених у статті.

Передавайте дані, зібрані в ланцюжках чат-бота Telegram, Facebook Messenger за допомогою вебхука, в інші програми, щоб ними керувати. Розглянемо, як фільтрувати отримані дані клієнта залежно від змінних. Ви дізнаєтеся, як зберігати дані в Google таблиці, створювати подію в Google календарі, створювати CSV файл і зберігати його на Google диск і як відправляти собі email повідомлення після будь-якого виконаного блоку.

У статті розглядається інтеграція з таблицями Google за допомогою Make, але ви також можете отримувати дані з таблиць безпосередньо, використовуючи лише інструменти Google Sheets API та SendPulse. Читайте у статті: «Як отримати дані з таблиці Google у чат-ботах».

Як розпочати роботу

Для реалізації завдань з передачі даних в інші сервіси ми робитимемо зв'язку SendPulse з сервісом, який підтримує обробку вхідних вебхуків та подальшу роботу з даними з вебхука.

Нижче описано спосіб зв'язування SendPulse та Make. Ми обрали цей сервіс, тому що він включає найбільшу кількість додатків і сервісів з розряду CRM, CMS, поштові сервіси, календарі, вкладення, карти, списки. Він дозволяє фільтрувати та редагувати дані. На безкоштовному тарифі можна відправляти до 1 000 різних операцій, а також він включає потрібні нам вебхуки.

Увійдіть у свій обліковий запис Make, натисніть «Create a new scenario», щоб почати створювати сценарій.

Ви можете відразу вибрати, які послуги підключити, використовуючи пошук, або знаходити та додавати їх безпосередньо в самому конструкторі. Натисніть «Continue» у верхньому правому куті.

Натисніть на блок із питанням по центру екрана і виберіть блок Webhooks — це буде стартовий блок, який запустить ланцюжок.

Вам необхідно створити сам вебхук, на який будуть надсилатися дані з вашого ланцюжка по чат-боту. З розкривного списку виберіть блок «Custom webhook».

Натисніть «Add», щоб створити новий вебхук

Введіть ім'я для вебхука та натисніть «Save».

Ваш вебхук створено. Скопіюйте посилання - його потрібно вставити в ланцюжок вашого чат-бота.

Тепер Make чекає на перший отриманий вебхук, щоб визначити структуру даних, з якими йому потрібно буде працювати.

Увійдіть до особистого кабінету SendPulse. Виберіть потрібний вам бот, відкрийте режим редагування створеного ланцюжка.

Ви можете налаштувати надсилання запиту через блок «Дія: відправити вебхук» (у такому разі передані дані генеруються автоматично) або через «Запит API» і створити свій формат запиту зі змінними.

Через блок «Дія: надіслати вебхук

Додайте та розмістіть блок «Дія» (Action) відразу за блоком, після якого потрібно відправляти вебхук. Введіть назву вебхука та URL, скопійовану з Make.

На нашому прикладі нижче показано можливий ланцюжок запису до ветеринарної клініки. Подією у ній є підтвердження заповнених даних.

Через блок «Запит API»

Додайте та розмістіть блок «Запит API» (API request) відразу за блоком, після якого потрібно відправляти вебхук. Виберіть тип запиту «POST» і введіть URL-адресу, скопійовану з Make.

Додати тіло вашого кастомного запиту в JSON. У запиті можете використовувати змінні вашого чат-бота.

Збережіть ланцюжок, відправте собі тест у месенджер і пройдіться по ланцюжку до першого вебхука, щоб він вирушив до Make.

Коли Make отримає вебхук, у своєму обліковому записі Make ви побачите повідомлення «Successfully determined».

Тепер можна додавати інші блоки.

Як додати запис до таблиці Google

Натисніть на «Add another module» біля блоку «Webhooks».

Виберіть «Google Sheets».

Виберіть «Add a Row».

Щоб авторизуватися та підключити свій обліковий запис Google, натисніть «Add».

Виберіть, який обліковий запис підключити та дозволити доступ до облікового запису Google для читання та запису даних.

Виберіть документ і аркуш, у який потрібно записати дані.

Позначте, які змінні до яких осередків таблиці додавати. Крім змінних, ви також можете додавати свій текст, коригувати його та задавати умови.

Натисніть «Ок», щоб зберегти параметри.

Збереження та запуск

Перед збереженням та виходом необхідно перевірити, чи коректно все працює. Натисніть «Run once» і запустіть ланцюжок у якому ви налаштували вебхук. Якщо ви все налаштували правильно, під блоками Webhook і Google Sheet відобразяться зелені галочки.

А в нашій Google таблиці з'явився рядок із даними, які заповнювали.

Тепер можна зберігати ланцюжок. Натисніть іконку панелі керування знизу, щоб зберегти.

Щоб активувати сценарій, переведіть тумблер у положення «ON».

Виберіть частоту спрацювання сценарію. Для нашого випадку виберемо спрацьовування щоразу, як отримуємо вебхук — «Immediately».

Додаткові можливості

У Make також доступні різні інструменти для автоматизації процесів. Розглянемо додаткові функції та блоки.

Як додати фільтр даних змінних

Make дозволяє фільтрувати всі дані. Ви можете додати фільтр по всіх змінних, які отримуєте по вебхуку та розподіляти дані по різних таблицях.

Щоб розподіляти дані, вам знадобиться інструмент Router. Ви знайдете його на панелі інструментів знизу. Виберіть цей інструмент і з'єднайте його з блоком Webhooks.

Після блоку «Router» додайте блоки з таблицею Google згідно з інструкцією вище. Тепер натисніть на лінію між «Router» та таблицею для встановлення фільтра.

Введіть назву фільтра, потім виберіть змінну, за значенням якої будуть фільтруватися дані, та оператор умови.

Введіть значення змінної, до якої будуть застосовуватись умови.

Ви можете додати кілька умов, поєднуючи їх операторами «і» та «або». У нашому прикладі ми фільтруємо з питань, з якими звернувся клієнт, щоб додати його до таблиці відповідного ветлікаря.

Також прикладом може бути фільтр вже за певним лікарем, якщо ви в ланцюжку налаштували додавання цієї змінної. Можна також встановити фільтр по породі, за певною електронною адресою, якщо потрібно відстежити конкретного клієнта.

Як додати подію до календаря Google

Так само як додати запис до таблиці, ви можете додати подію до календаря. Наприклад, клієнт записався на кілька і вам потрібно додати запис цієї дати.

Додайте блок «Google Calendar». Виберіть дію «Create an event». Введіть назву події — можете додавати змінні до неї.

При заповненні дати події важливо додати функцію форматування дати, щоб запис відпрацював. У полях «Start date» та «End date» перейдіть на вкладку «Date and time», виберіть функцію «formatDate».

Потім виберіть змінну, яка відповідає за потрібну дату, і перемістіть її всередину дужок, як показано на скріншоті.

Натисніть «Ок» і сценарій запису події у календар готовий.

Як надіслати повідомлення з даними на пошту

Ви можете додати блок «Email», щоб відправити собі лист після будь-якої події. Наприклад, кожного разу, коли додається новий запис до Google таблиці, певна кількість рядків або певна змінна.

Виберіть блок «Email» та дію «Send an email» слідом за блоком, після якого потрібно надіслати листа.

Заповніть потрібні поля: кому надіслати листа, з якою темою та шаблоном повідомлення. Ви також можете використовувати змінні для додавання тексту повідомлення.

Також ви можете додавати вкладення в лист, натиснувши на «Attachments» та вибравши файл, який був збережений раніше у ланцюжку.

Як переглянути історію роботи сценарію

Перейдіть до потрібного сценарію. Вам буде доступна діаграма всіх блоків з історією виконання блоків. Клацніть по потрібному блоку, щоб переглянути інформацію щодо нього.

Вам буде доступна вся інформація щодо блоку: які значення набув і передав далі.

Якщо якийсь із блоків не виконався, він підсвітиться червоним і при натисканні відобразиться причина помилки та підказка, як її виправити. Зверніть увагу, що до усунення помилки весь сценарій може призупинитись і не виконуватись; операції ставатимуть у чергу.

Якщо виникнуть питання щодо налаштування або збоїв сценарію, зверніться до служби підтримки Make.

На цьому можливості сервісу не закінчуються, ви можете вигадати ще більше різноманітних зв'язок і способів передачі та використання інформації за допомогою вебхуків.

Налаштовуйте інтеграцію, якщо плануєте створювати робота по запису до ветеринара, запис до майстра в салон краси. Якщо вам потрібно залишити відгук про подію в Google документи, записати номер телефону, щоб передати в документ відділу продажів, замовити страви в службу доставки, щоб можна було планувати закупівлю.

Додати webhook

    Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як передавати дані з бота до Google сервісів"

    Оцінка: 4 / 5

    Спробуйте бота для розсилок в Facebook Messenger безкоштовно