Елемент Кнопка в чат-ботах
Використовується як один з головних елементів комунікації користувача з ботом. За допомогою кнопки ви можете залучити підписників та задати напрям подальшому сценарію бота.
Додайте кнопку
В елементі Повідомлення натисніть Додати кнопку (Add button).
Ви можете додавати кнопку у Повідомлення під елементами Текст, Картинка, Карусель, Файл, Аудіо, Відео.
Введіть текст для вашої кнопки. Ви можете ввести до 20 символів та додати емодзі.
Текст на кнопці повинен бути зрозумілим — важливо, щоб користувач розумів, що станеться після натискання кнопки та що він вибирає. Слідкуйте, щоб наступний блок відповідав тексту кнопки, якого він буде прив'язаний, щоб не порушилася логіка.
Виберіть тип кнопки
Продовжити ланцюжок
Використовуйте тип Продовжити ланцюжок, щоб розділити ланцюжки бота на гілки залежно від вибору користувача.
Щоб запамʼятовувати вибір користувача та надалі сегментувати аудиторію, додавайте після блоку з кнопкою дії Встановити змінну або Призначити тег.
Також рекомендуємо додавати кнопки «Повернутись назад» і «Повернутись у головне меню» після всієї інформації, щоб користувач міг змінити свій вибір і піти іншою гілкою. Так логіка вашого бота не застрягне на одному повідомленні.
Посилання
Підтримується в усіх каналах бота крім WhatsApp.
Для кнопки типу Посилання (URL) можна прикріпити посилання на сторонній ресурс. Посилання може містити до 512 символів. Ви також можете додати змінну у посилання та передавати дані користувачів як параметри.
Підтримується тільки протокол HTTPS. Якщо ви вставите посилання у форматі HTTP, Telegram бот не відправить повідомлення.
Щоб користувач міг продовжити ланцюжок після натискання на кнопку з посиланням, в налаштуваннях чат-бота у вкладці Загальні активуйте опцію Трекінг посилань.
Також для кнопки типу Посилання (URL) у Telegram можна додати посилання на вебдодаток, наприклад, на односторінковий інтернет-магазин. Активуйте опцію Відкрити у спливаючому Web-App вікні (Open in web app pop-up), щоб за посиланням відкривався попап для переходу в додаток.
Наприклад, ви можете створити інтернет-магазин із товарами, кошиком, формою для збору контактних даних і прив'язати посилання до кнопки в Telegram. Користувач може натиснути кнопку, а потім оформити свою покупку в окремому вікні.
На самій сторінці можна додати JS-код від Telegram, який працює з даними месенджера і передає інформацію про підписника.
Оплата
Кнопка з типом Оплата приймає платежі від користувачів. Введіть дані по товару, підключіть платіжну систему та налаштуйте збереження в CRM.
Також ви можете продовжити ланцюжок у разі успішної оплати або через додаткові елементи налаштувати гілку ланцюжка для тих, хто не сплатив.
Докладніше: Як приймати платежі в чат-ботах.
Після вибору типу кнопки та її налаштування натисніть Додати. Ви можете додавати декілька кнопок.
Залежно від можливостей каналу бота, у різних каналах ви можете додавати різну кількість кнопок: у Telegram — 13 кнопок, для всіх інших — 3. Щоб розширити можливість вибору за допомогою кнопок, можете додати елемент Швидкі відповіді.
Виклик вбудованого пошуку
Для типу кнопки Виклик вбудованого пошуку (Launch inline search) вам необхідно спочатку створити вбудований пошук в налаштуваннях бота, а потім додати його з випадного списку.
Після того, як користувач натисне кнопку в повідомленні — йому буде показано меню вбудованого пошуку.
Читайте докладніше: Як налаштувати вбудований пошук.
Оновлено: 21.06.2024
або