Як працювати з елементами сайту

Ви можете створювати багатосторінкові сайти з різними секціями, колонками та віджетами у блоковому конструкторі сайту SendPulse. Розглянемо, з яких елементів складається сайт, як їх додавати, переміщувати та редагувати.

Ознайомлення з елементами сайту

Ви можете використовувати такі елементи для створення сайту: блок (Block), секція (Section), колонка (Column) та віджет (Widget). Блоки, секції та колонки підходять для розподілу контенту на вашому сайті, а віджети використовуються для додавання функціональних елементів.

Блок

Блок — це елемент, до якого можна додавати всі інші елементи, об'єднані в одному стилі. Використовуйте його, щоб систематизувати контент за типом призначення. Наприклад, в одному блоці ви можете розмістити меню, а в іншому — інформацію про можливості компанії.

Щоб додати новий блок, наведіть на верхню або нижню межу блоку та натисніть «+ (Додати блок)» (Add block).

У налаштуваннях блоку ви можете встановити йому ID — він використовується для швидкого переходу до блоку при створенні якоря. Ви також можете змінити назву блоку, але не забудьте змінити його ID у всіх посиланнях, які використовуються для переходу до цього блоку.

Секція

Секція надає можливість розміщувати новий ряд стовпчиків в одному блоці. Щоб додати секцію, наведіть на нижню лінію під колонками або верхню над колонками та натисніть «+ (Додати секцію)» (Add section).

За допомогою цього елементу ви можете лише додавати новий ряд колонок у блоці, але не налаштовувати зовнішній вигляд, копіювати або видаляти. Потрібно працювати з кожною колонкою окремо.

Колонка

Колонка дозволяє розміщувати віджети по вертикалі. Ви можете додати до 6 колонок в один ряд у кожній секції.

Щоб додати колонку, наведіть на ліву або праву межу елемента та натисніть «+ (Додати колонку)». (Add column)

Віджет

Віджети – це функціональні елементи сайту, призначені для додавання інформації та взаємодії з відвідувачами.

Наприклад, за допомогою віджетів «Текст» (Text), «Кнопка» (Button) та «Картинка» (Picture) ви можете скласти секцію про можливості сервісу, використовуючи «Форму» (Form) або «Чат-ботів» (Chatbot), зібрати підписників завдяки «Форма» (Form), відповісти на часті запитання користувачів з «FAQ», а за допомогою віджету «Оплати» (Payment) створити інтернет-магазин.

Докладніше про можливості віджетів у статті «Додавання елементів».

Щоб додати віджет, натисніть всередині стовпчика на піктограму «+» (Додати віджет) (Add widget) і виберіть віджет з панелі.

Ви можете додавати необмежену кількість віджетів до однієї колонки.

Переміщення елементів сайту

Ви можете перетягувати віджет усередині однієї колонки по вертикалі, переміщувати його в іншу колонку при розміщенні по горизонталі, а також перетягувати його в секцію (на інший ряд по вертикалі) або блок.

Щоб перемістити елемент, наведіть на нього у верхньому правому куті, затисніть відповідну іконку і перемістіть в потрібне місце.

Колонки можна переміщати по горизонталі в ряд або в іншу секцію або блок по вертикалі.

Блоки можна переміщати по вертикалі вгору або вниз.

Копіювання елементів сайту

Після того як ви встановили стиль потрібного вам блоку, секції або колонки з віджетів, ви можете скопіювати цей елемент та використовувати надалі як шаблон.

Щоб створити копію елемента, наведіть на три точки у верхньому правому куті та виберіть «Копіювати» (Copy). Поряд із поточним елементом додасться новий елемент, який ви зможете переміщати на сторінці.

Ви можете копіювати всі елементи сайту з усім вмістом та налаштуваннями — блок, секції, колонки та віджети.

Копіювання блоків

Після того як ви встановили стиль потрібного вам блоку, ви можете скопіювати цей елемент, зберегти до бібліотеки та використовувати надалі як шаблон.

На поточну сторінку

Щоб створити копію елемента, наведіть на три точки у верхньому правому куті та виберіть «Копіювати» (Duplicate).

На інші сторінки сайту

Щоб скопіювати створений блок на іншу сторінку сайту, наведіть на блок, натисніть три точки у верхньому правому куті та виберіть «Копіювати на сторінку» (Copy to page) та оберіть назву потрібної сторінки у модальному вікні.

В бібліотеку блоків

Ви можете зберегти часто використовуваний блок до бібліотеки та додавати його на поточній чи інших сторінках сайту. Для цього наведіть на блок, натисніть три точки у верхньому правому куті та виберіть «Зберегти в галерею» (Save to gallery).

Після того як ви побачите підказку про успішне збереження блоку на екрані, блок можна буде знайти в боковій панелі. Для цього натисніть «Додати блок» в потрібному місці сайту та оберіть збережений блок в розділі «Збережене» (Saved).

Видалення елементів сайту

Ви можете видаляти додані елементи сайту. Щоб видалити блок, секцію або колонку, наведіть на елемент у верхньому правому куті та виберіть «Видалити» (Delete/Remove).

Щоб видалити віджет, наведіть на елемент у верхньому лівому куті та виберіть «Видалити» (Delete/Remove).

    Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як працювати з елементами сайту"

    Оцінка: 4 / 5

    Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні