Як налаштувати отримання повідомлень щодо нових лідів за допомогою вебхуків

Доступно на платному тарифі

Вебхуки (webhooks) - це HTTP-спосіб швидкого та ефективного повідомлення сервера про зміни в базі даних джерела. Він використовується, щоб запустити подальший ланцюжок обробки отриманої інформації.

У SendPulse можна налаштувати надсилання вебхуків після того, як користувач залишив свої контактні дані у формі попапа. Заявку від користувача на отримання запропонованої в попапі послуги та запис у базі даних про такий контакт також називають лідом (marketing qualified lead). Дані ліда вносяться в CRM SendPulse, у розділ «Контакти», та у відповідну адресну книгу в «Розсилках», якщо вибрано опцію «Зберегти в адресну книгу» під час налаштування попапа.

Також дані можна передати до вашої CRM-системи або Google таблиці, отримати у вигляді email або повідомлення в месенджер — для цього вам знадобиться відправлення веб-хуків та зовнішній сервіс для їх обробки.

У статті розглянемо, як налаштувати відправлення вебхуків, а також яку інформацію стосовно лідів можна передавати в такий спосіб.

Додавання URL-адреси для отримання вебхуків

Щоб отримувати вебхуки, вам знадобиться тільки URL адреса зовнішнього сервісу, на яку будуть надходити повідомлення. Скопіюйте її.

Оберіть проєкт, у якому збираються потрібні вам дані. Перейдіть до «Налаштувань» (Settings) та виберіть розділ «Інтеграції» (Integrations). Натисніть кнопку «+ Додати URL вебхука» (Add webhook URL). Вставте URL адресу вашого сервісу в поле.

Також доступні дві опції розширених налаштувань:

Надіслати дані про створення ліда (Send lead creation data) Будуть передаватися дані з форми попапа і про створення ліда. Якщо обрано лише цю опцію, будуть пересилатися тільки дані про створення нових лідів.
Оновлювати дані про дії ліда (Update lead activity data) Передані дані про дії ліда будуть оновлюватись. Якщо вибрано лише цю опцію, надсилатимуться тільки дані з оновленнями інформації.

Виберіть потрібні опції та натисніть «Зберегти» (Save). У такий спосіб ви можете увімкнути до двох сервісів обробки вебхуків. Згодом їх можна буде замінити або відредагувати підключені опції.

Формат даних, що надсилаються

Коли користувач залишить свої контакти в попапі, дані про нього будуть внесені в CRM-систему та SendPulse відправить на вказану адресу POST-запит рядком у JSON-форматі.

Приклад повідомлення, що надсилається:

email=user%40test.pop.up&name=User+Userovich&gender=0&variables%5B0%5D%5Bid%5D=252999&variables%5B0%5D%5Bname%5D =email&variables%5B0%5D%5Btype%5D=email&variables%5B0%5D%5Btext%5D=user%40test.pop.up&variables%5B1%5D%5Bid%5D=253005&variables%5B1%5D%5Bname%5D=name&variables%5B1%5D%5Btype%5D=string&variables%5B1%5D%5Btext%5D=User +Userovich&variables%5B2%5D%5Bid%5D=253403&variables%5B2%5D%5Bname%5D=company&variables%5B2%5D%5Btype%5D=string&variables%5B2%5D%5Btext%5D=Best+Company+Ever&createdAt=2022-12-15+14%3A57%3A24&actionType=create

Які дані можна передавати за допомогою вебхука

У вебхуку надсилаються основні дані створеного ліда:

email Email адреса, залишена користувачем (якщо залишена)
phone Номер телефону в міжнародному форматі, залишений користувачем (якщо залишений)
name Ім'я ліда. Якщо не вказане користувачем, збігається з номером телефону або ім'ям email адреси
createdAt Дата та час події, що викликала надсилання вебхука
actionType Тип події, що викликала надсилання вебхука. Наприклад, create — створення ліда

Також в об'єкті variables передаються дані про кожну змінну, зібрану із заповнених полів форми попапа: ID у базі даних, ім'я, вміст та тип. Наявність змінних опціональна, їх кількість та імена змінних залежать від кількості полів та їх типів у створеній формі в конструкторі.

Змінні, які можуть бути передані в об'єкті:

Ім'я змінної Опис Тип змінної
email Email адреса, залишена користувачем email
phone Номер телефону в міжнародному форматі phone
name Ім'я користувача string
nickname Нікнейм, ім'я користувача в сервісі string
location Вказане місце розташування string
company Назва компанії string
birthday Дата народження string

Заплановані оновлення

SendPulse постійно розвиває свої сервіси та додає нові можливості інтеграції. Тому незабаром сервіс буде оновлений і з’явиться опція надсилання вебхуків при оновленні сесії ліда. Ви можете налаштувати обробку цих параметрів CRM заздалегідь.

Дані, які будуть передаватися додатково:

referrer Адреса URL, з якої користувач перейшов на ваш сайт
userAgent Рядок, що ідентифікує клієнтський додаток (браузер) користувача
term Позначення типу ресурсу переходу
content Текст, заданий у відповідному тегу сторінки
utmMedium Назва каналу переходу
pages Набір даних останньої відвіданої сторінки
events Остання подія
isActive Повертає значення, чи активний користувач зараз на сайті
    Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як налаштувати отримання повідомлень щодо нових лідів за допомогою вебхуків"

    Оцінка: 4 / 5

    Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні