Як створити чат-бот у Telegram

Чат-бот — це автоматизований багатофункціональний помічник, який може збирати та показувати інформацію підписникам за їхнім запитом згідно зі заздалегідь підготовленим сценарієм.

Дотримуйтесь покрокової інструкції, щоб створити свого першого чат-бота для Telegram месенджера або підключити існуючий до сервісу SendPulse для подальшого налаштування.

Якщо у вас вже створений бот, переходьте одразу до третього розділлу.

Навіщо потрібен чат-бот Telegram

Найчастіше чат-боти використовуються для автоматизації обслуговування клієнтів. Боти можуть швидко та ефективно відповідати на запитання та запити клієнтів 24/7, автоматично збирати зворотний зв'язок від клієнтів після покупки чи обслуговування. Для цього вам необхідно створити сценарій бота з необхідними командами, які вибиратиме підписник для розв'язання своїх питань.

Боти можуть надсилати миттєві повідомлення через розсилки про нові акції, події або важливі оновлення бізнесу, що допомагає тримати клієнтів у курсі подій та підвищувати впізнаваність бренду.

Як створити свій бот у Telegram

Відкрийте месенджер Telegram, увійдіть до вашого облікового запису або створіть новий.

Введіть у полі пошуку @BotFather і виберіть бот.

У офіційного бота Telegram стоятиме синій знак підтвердження, біля імені у вигляді галочки.

Натисніть Запустити для активації бота BotFather.

У відповідь ви отримаєте список команд з управління ботом.

Виберіть або надрукуйте та надішліть команду /newbot.

Дайте ім'я боту — клієнти побачать це ім'я під час спілкування з ботом. І нікнейм бота — за ним можна буде знайти бота в Telegram. Нікнейм має бути унікальним, не повторювати існуючі в базі та закінчуватися словом bot.

Після того як ви оберете відповідне ім'я бот буде створено. Ви отримаєте повідомлення з посиланням на бота t.me/<нікнейм_бота>, рекомендації щодо налаштування аватарки, опис бота та список команд для його налаштування.

Для підключення робота в SendPulse вам знадобиться токен. Скопіюйте значення токена та перейдіть до останнього пункту.

Де знайти ключ для вже існуючого робота

Перейдіть до бота @BotFather і введіть команду /token.

Ви побачите кнопки зі створеними ботами.

Виберіть бот, який потрібно підключити.

Скопіюйте значення токена.

Як підключити бот у Sendpulse

Перейдіть до розділу Чат-боти (Chatbots) у вашому обліковому записі SendPulse. Якщо раніше у вас не було підключених каналів, натисніть Підключити канали (Connect Channels).

Якщо ви вже підключали ботів, перейдіть в розділ Керування ботами і натисніть Додати бота (Add bot)). Також ви можете вибрати Підключити (Connect) навпроти потрібного каналу.

У розділі Telegram введіть ключ доступу — токен, отриманий у створеному боті. Натисніть Підключити (Connect).

Натисніть Підписатися на робота (Subscribe to your bot). Таким чином ви зможете тестувати кожне повідомлення відправляти собі перед запуском ланцюжка.

Ви будете перенаправлені в додаток Telegram, натисніть кнопку Запустити і ви підпишетесь на свій бот.

Після успішного підключення чат-бота ви отримаєте вітальний ланцюжок, бот з'явиться у вас у списку ботів і ви можете починати створювати вітальні та тригерні ланцюжки, масові розсилки.

Як створити сценарій чат-бота

За замовчанням доступні ланцюжки Вітальний ланцюжок, Стандартна відповідь та Відписка від бота. Також ви можете створювати свої тригери та сценарії.

Читайте більше: Як працювати з конструктором ланцюжків чат-ботa і Як керувати тригерами ланцюжків чат-бота.

Ви можете створювати сценарії самостійно, редагувати на основі готових шаблонів під різні запити в SendPulse або генерувати за допомогою штучного інтелекту від OpenAI.

Самостійно

Спочатку визначте, навіщо ви створюєте бот. Наприклад, це може бути автоматизація клієнтського обслуговування, збирання контактних даних, надання інформації про продукти або послуги тощо.

Визначте основні діалоги, які ваш бот має підтримувати. Напишіть їх на папері або створіть діаграми для візуалізації послідовності.

Використовуйте різні блоки в одному сценарії: текст, картинки, фільтр, поле введення, щоб зробити сценарій корисним та динамічним для підписника.

Читайте більше: Як створити автоматизований ланцюжок для Telegram чат-бота.

За шаблоном

Також ви можете використовувати готові рішення або надихнутися ними. У розділі Шаблони є шаблони ланцюжків з різних тем. Ви можете взяти один із них за основу, а потім працювати з ним у конструкторі, додаючи необхідний контент у блоки.

Читайте більше: Як створити ланцюжок чат-бота за шаблоном.

За допомогою AI

Також ви можете використовувати штучний інтелект для створення сценаріїв ланцюжків під ваші запити. Це дозволить суттєво скоротити час на генерацію творчих ідей та продумування логіки.

Відкрийте конструктор та натисніть Створити ланцюжок за допомогою AI (Create a flow with AI). Продумайте всі деталі, які ви хотіли б включити в бот, та впишіть вимоги до підказки для генерації ланцюжка.

Читайте більше: Як генерувати ланцюжки за допомогою штучного інтелекту від OpenAI.

Штучний інтелект можна підключити і для того, щоб нейронна мережа генерувала відповіді користувачам у режимі реального часу, не за сценаріями. Підключіть ChatGPT та надайте основні дані про вашу компанію, на які ви хочете, щоб бот відповідав.

Читайте детальніше: Як підключити ChatGPT від OpenAI до чат-боту.

Після того, як ви створили бот в Telegram і налаштували сценарії відповідей, ви можете додати посилання на бот на ваш сайт або підключити його до розумних попапів. Якщо у вас є список ID підписників з 8-10 чисел, ви можете його імпортувати.

Ви також можете відстежувати поведінку бота в статистиці та в чатах з підписниками, щоб аналізувати шлях користувачів та покращувати їх досвід взаємодії.

    Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як створити чат-бот у Telegram"

    Оцінка: 5 / 5

    Далі

    Як створити автоматизований ланцюжок для Telegram чат-бота

    Спробуйте бота для розсилок в Facebook Messenger безкоштовно