Як створити авторозсилку, що стартує за додаванням підписника до адресної книги

У SendPulse ви можете створити розсилку, яка буде автоматично запускатися за додаванням підписника до адресної книги. Наприклад, щоб вітати тих, хто підписався через форму підписки отримання корисної інформації чи новин компанії.

У статті ми розглянемо, як налаштувати авторозсилку та налаштувати сценарій для ланцюжка листів.

Перейдіть до розділу Automation360 і натисніть Створити авторозсилку (Create new automation).

Встановіть параметри розсилки

Встановіть параметри розсилки: назву авторозсилки (Automation name), адресу та ім'я відправника (Sender’s email and name), сторінку відписки, мову форми відписки.

У Додаткові опції (Advanced Options) ви можете вказати дні відправлення та час. Сервіс буде чекати вказаний час, а потім відправить лист найближчим днем, який відповідає умовам, встановленим в опціях розсилки та для кожного блоку окремо.

Введіть старт серії з додавання підписника

Вкажіть Додавання підписника (Add subscriber) як стартову умову ланцюжка.

Виберіть адресну книгу. Авторозсилка буде запускатися для підписників, які додаються до цієї книги.

Зверніть увагу, що за сценарієм ланцюжка авторозсилки не запуститься на підписників, які були в адресній книзі до створення та запуску авторозсилки. Щоб надіслати авторозсилку на контакти, які були в книзі раніше, скористайтеся пунктом Запуск на книгу (Launch for mailing list). Читайте докладніше: Як запустити авторозсилку на адресну книгу.

Щоб авторозсилка запускалася кожного разу при повторному додаванні підписника до списку одержувачів даної авторозсилки, увімкніть опцію Запускати при повторному додаванні до списку (Start when subscriber is added to the list multiple times).

Додайте та налаштуйте блоки авторозсилки

В Automation360 ви можете надіслати повідомлення користувачу через пошту, SMS, Viber, Push і чат-бота.

Ви можете додати елемент Фільтр (Filter) перед блоком надсилання, щоб серед контактів, які потрапляють у книгу, відібрати відповідних певним критеріям та надсилати повідомлення лише їм.

Email

Перетягніть у поле редактора блок Email та вкажіть через який час після виконання попереднього блоку надсилати листа. Наприклад, якщо цей блок стоїть одразу після блоку Старт, то через якийсь час після додавання підписника до книги буде надсилання.

Виберіть адресу відправника.

Додайте тему, наприклад, «Дякуємо за підписку», прехедер та шаблон листа. Якщо в книзі, за якою у вас налаштований старт ланцюжка, контакт має змінні, ви можете персоналізувати лист. Додатково можна прикріпити файли до листа.

Якщо ви надсилаєте лист транзакції, ви можете відключити посилання відписки.

SMS

Перетягніть елемент SMS у поле редактора та вкажіть час надсилання стартового повідомлення.

Для надсилання повідомлення контакту, який додається до книги, має бути вказано номер телефону в міжнародному форматі. Контакти, у яких вказана тільки email-адреса, повідомлення не отримають.

Введіть ім'я відправника та текст повідомлення. Ви можете персоналізувати текст повідомлення та вставити змінні.

Для імені відправника можна ввести до 11 символів латинського алфавіту у комбінації з цифрами, включаючи пробіли. Цифри без букв не дозволені.

Додатково можна додати посилання відписки, при якій до поточної довжини тексту повідомлення буде додано від 23 до 25 символів.

Натисніть кнопку Застосувати (Apply).

Viber

Перетягніть елемент Viber у поле редактора та вкажіть час надсилання стартового повідомлення.

Для надсилання повідомлення контакту, який додається до книги, повинен бути вказаний номер телефону в міжнародному форматі. Контакти, у яких вказана тільки email-адреса, повідомлення не отримають.

Виберіть відправника та шаблон повідомлення. Підставте свої змінні зі списку. Встановіть час життя повідомлення. Натисніть кнопку Застосувати (Apply).

Push

Перетягніть елемент Push у поле редактора та виберіть одержувачів push повідомлення.

Для надсилання push повідомлення у підписника push повідомлень обраного сайту має бути вказана така сама email адреса, як у змінній email отриманої події. Читайте докладніше, як передавати email при підписці на сайт, у статті Як надсилати web push повідомлення в авторозсилках.

Вкажіть час надсилання стартового повідомлення. Введіть заголовок та текст сповіщення, а також посилання на сповіщення. Вкажіть час життя push повідомлення.

Додатково ви можете замінити стандартне зображення push повідомлення.

Натисніть кнопку Застосувати (Apply).

Messenger

Перетягніть елемент Messenger у поле редактора та вкажіть час надсилання стартового повідомлення.

Виберіть чат-бот, підписником якого ви бажаєте надіслати повідомлення.

Отримувач повинен бути підписаний на чат-бота, з якого ви надсилатимете йому повідомлення, а також мати email або номер телефону в «Аудиторії» вашого чат-бота. Докладніше про способи отримання додаткових змінних у статтях Блок Messenger в Automation 360 та Як керувати підписниками та їх даними в аудиторії чат-бота.

Виберіть дію: надіслати повідомлення або запустити ланцюжок.

У блок Повідомлення (Message) введіть текст повідомлення. Крім того, сюди можна додавати змінні та емодзі.

У блоці Ланцюжок (Flow) виберіть ланцюжок.

Натисніть кнопку Застосувати (Apply).

Також ви можете створити сценарій у ланцюжку чат-бота за подією А360.

Читайте докладніше: Як запустити робота за подією А360.

Додайте додаткові елементи

Додатково ви можете додати інші елементи та урізноманітнити функціонал ланцюжка. Наприклад, можна додати елемент Умова, щоб відстежувати відкриття та доставку листа, або елемент Фільтр, щоб розгалужувати ланцюжок на гілки сценарію, залежно від значення змінних, а також Дія, щоб створити нову угоду в CRM, перемістити підписника до іншої адресної книги або отримати повідомлення до своєї системи.

Ви можете також додати елемент Мета для обліку конверсії — подивитися, хто з одержувачів пройшов певний сценарій ланцюжка і виконав ціль. Для контакту, який досяг елемента Мета, авторозсилка зупиняється.

Наприклад, додайте три блоки Мета у полі редактора — «Відкрили всі листи», «Відкрили деякі листи», «Не відкрили жодного листа». Увімкніть опцію «Зупинити серію для підписника після спрацювання мети». З'єднайте кожен блок Мета (Goal) з відповідною гілкою авторозсилки.

Запустіть ланцюжок

Після того як ви закінчили налаштовувати ланцюжок, збережіть та запустіть його.

Як тільки до адресної книги додасться контакт, запуститься авторозсилання та підписник отримає повідомлення.

Після запуску авторозсилки ви можете простежити статистику кожного одержувача і блоку ланцюжка.

Читайте докладніше: Статистика авторозсилок.

  Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як створити авторозсилку, що стартує за додаванням підписника до адресної книги"

  Оцінка: 5 / 5

  Назад

  Як створити авторозсилку за подією

  Далі

  Як запустити авторозсилку за адресною книгою

  Почніть користуватися сервісом SendPulse прямо сьогодні