Як створити автоматизований ланцюжок для Facebook чат-бота

Сервіс SendPulse дозволяє створювати автоматизовані серії повідомлень, коли бот надає підписнику інформацію про заздалегідь заданий сценарій.

Конструктор — головний інструмент налаштування вашого бота, який вітатиме нових підписників, консультуватиме, продаватиме товари та повідомляє менеджера про питання підписника в чат-боті. А також буде збирати дані та відправляти їх до вас у систему для подальшої обробки.

Вам достатньо вказати ключові слова, визначити структуру бота та перемістити елементи, налаштовуючи їх один за одним.

Важливо продумати архітектуру та логіку свого чат-бота, щоб користувач легко знайшов відповіді на свої запитання або успішно оформив своє замовлення, надавши потрібну інформацію.

Вибір старту серії

За замовчуванням доступні Welcome-серія (Welcome message), Стандартна відповідь (Standard reply) та Відписка від бота (Unsubscribe from bot). Також ви можете створювати свої тригери.

Виберіть ваш бот. Перейдіть на вкладку Структура бота та виберіть тип запуску.

Welcome-серія

Відправляється одразу після підписки на ваш чат-бот.

Такий ланцюжок знайомить підписника з вашим чат-ботом, в ньому ви зможете розповісти про свій бот і його можливості — чим чат-бот буде корисним підписнику, яку інформацію може дати, як часто надсилатиме розсилки та якого змісту.

Підключити вітальну серію можна до запуску інших тригерних серій.

Стандартна відповідь

Запускається у відповідь на запитання підписників поза рамками сценаріїв чат-бота, а також під час надсилання боту картинки. Тут ви можете додати повідомлення з текстом, що менеджер підключиться протягом робочого дня та відповідь на ваше запитання.

Ви можете виставити інтервал запуску серії від 1 хвилини до 24 годин — тоді бот не буде повторно запускатися.

Відписка від бота

Ланцюжок з одним повідомленням, який запуститься після команди відписатися - /stop або /unsubscribe.

Тригерна

Ви можете створювати свої слова — тригери, на які бот реагуватиме і запускатиме ланцюжок.

Натисніть кнопку Створити новий тригер (Create a new trigger). Оберіть тип тригеру. Для типу Ключові слова напишіть команду зі слова або кількох слів. Наприклад, Замовлення, Квитки, Ціна, Тариф, Доставка, Умови доставки.

Тут також можна виставити заборону повторного виклику.

Якщо користувач введе частину вашої команди, бот запропонує йому відповідь у вигляді кнопки з назвою вашого тригера, після натискання на неї запуститься серія.

Щоб вимкнути цю функцію, перейдіть в налаштування чат-бота та виберіть опцію Вимикати підказки бота при неточній відповідності повідомлення (Disable bot suggestions when entered messages do not match a keyword).

Після створення тригера натисніть Створити ланцюжок (Create a flow) та почніть його редагування.

Побудова ланцюжка

Важливо продумати архітектуру та логіку свого чат-бота, щоб користувач легко знайшов відповіді на свої запитання або успішно оформив своє замовлення, надавши потрібну інформацію.

Сформулюйте завдання робота, розбийте його функції на розділи, розпишіть взаємозв'язки блоків і потім приступайте до створення сценарію чат-бота в конструкторі, додаючи елементи один за одним.

Всі елементи є опціональними, ви можете зупинитися і на першому елементі Повідомлення, не додаючи інші.

Рекомендуємо ознайомитися зі стратегіями та різновидами чат-ботів складання бота на нашому блозі та в записах вебінару на нашому YouTube каналі.

Старт

Ви можете вибрати першим елементом, з якого запускається ланцюжок, такі блоки: Повідомлення (Message), Фільтр (Filter), Випадковий вибір (Randomizer), Запит API(API Request) або Дія (Action).

Наприклад, через блок Фільтр і Запит API можна перевірити дані підписника і персоналізувати спілкування, запустивши ланцюжок тільки тим користувачам, у яких є запитаних даних або розгалузити ланцюжок і відправити різні повідомлення. А за допомогою блоку Випадковий вибір ви можете урізноманітнити автовідповіді або створити A/B тест.

Щоб зробити блок стартовим елементом, з'єднайте потрібний елемент із блоком Старт (Start).

Щоб переглянути, який тригер запускає ланцюжок, натисніть на Старт.

Елемент Повідомлення

За допомогою елемента Повідомлення (Message) ви можете створити повідомлення будь-якого типу та додати до нього різні блоки: текст, відео, галерею, кнопки, запитати дані користувача тощо.

Текст

У текстовому блоці наберіть текст повідомлення. Обмеження за довжиною одного текстового блоку — 512 символів. Ви також можете вставляти змінні для персоналізації інформації та емодзі.

Для цього натисніть {} у верхньому правому куті текстового поля та виберіть потрібну змінну зі списку. Кожному користувачеві бот надішле повідомлення зі значенням змінної з його контакту.

Adding a button to a message

Ви можете додати такі змінні.

Користувальницькі змінні у контактів Ви можете передавати їх під час підписки, задавати та змінювати вручну в Аудиторії та автоматично в ланцюжку через елементи Дія — встановити змінну, Введення даних та Запит API.
Системні змінні бота Можна вставити текст останнього повідомлення підписника за допомогою last_message і додати ID підписника за допомогою contact_id.
Глобальні змінні бота Ви можете створити свої змінні в налаштуваннях бота і використовувати повідомлення із заздалегідь заданими значеннями, спільними для всіх підписників. Стандартно доступні змінні $bot_name, $bot_id та $current_date (поточна дата).

Кнопка

Щоб з'єднати елемент Повідомлення з іншими елементами, важливо додати звичайну кнопку або елемент введення даних. Це один з головних елементів комунікації користувача з ботом – завдяки кнопці підписник залучається та задає напрямок подальшому сценарію бота.

Щоб додати кнопку, натисніть Додати кнопку (Add button).

Adding a button to a message

Виберіть тип кнопки: Продовжити ланцюжок (Continue flow), Посилання (Link) або Оплата (Payment). Для кнопки типу Посилання ви також можете додати посилання на зовнішній ресурс. Посилання може містити до 512 символів.

Введіть назву вашої кнопки, зверніть увагу, що є обмеження до 20 символів. Ви можете додати емодзі до тексту кнопки.

Текст на кнопці повинен бути зрозумілим — важливо, щоб користувач розумів, що станеться після натискання кнопки і що він вибирає. Слідкуйте, щоб наступний блок відповідав тексту кнопки, якого він буде прив'язаний, щоб не порушилася логіка.

Для кнопки з типом Посилання ви також можете прикріпити посилання на сторонній ресурс. Ваше посилання може містити до 512 символів.

Щоб користувач міг продовжити ланцюжок після натискання на кнопку з посиланням, в налаштуваннях чат-бота на вкладці Загальні (General) вам потрібно активувати опцію Трекінг посилань (Link Tracking).

Щоб додати додаткові елементи до повідомлення, натисніть Додати та виберіть потрібний елемент.

Saving a button in a message

Рекомендуємо додавати кнопку «Повернутись назад» і «Повернутись у головне меню» після всієї інформації, щоб користувач міг змінити свій вибір і піти іншою гілкою. Таким чином, логіка вашого бота не застрягне на одному повідомленні.

Під одним елементом не можна додати більше ніж три кнопки.

Картинка

Урізноманітнюйте інформацію вашого повідомлення візуальним контентом, який буде узгоджений із текстом.

Натисніть кнопку Вибрати файл (Select file), щоб завантажити зображення з комп'ютера або перетягніть файл у поле завантаження.

Uploading images to a message

Для кращого відображення в Messenger виберіть роздільну здатність зображення 500 пікселів завширшки і 200 пікселів заввишки. Він підходить як для декстопних, так і для мобільних програм.

Щоб завантажити зображення за посиланням, оберіть Завантажити зображення за URL (Upload image by URL) у випадаючому меню та вкажіть посилання на картинку в полі.

Uploading images to a message

Також можна вказати динамічний шлях до зображення. Наприклад, за допомогою елемента Запит API (API request) або з події a360 запуску ланцюжка по API ви можете передавати картинку товару і використовувати цю змінну в наступному повідомленні, відображаючи клієнту дані про замовлення.

Для цього виберіть змінну або вкажіть JSON path у полі та передавайте у значенні змінної шлях до зображення. Таким чином, кожен клієнт отримає зображення на своє замовлення.

Карточка товару

Формат каруселі дозволяє відображати до 10 карток. В одну картку можна додати зображення, заголовок — до 40 символів, опис — до 80 символів, 3 кнопки з посиланням на зовнішнє джерело або з номером телефону для дзвінка. Щоб додати більше карток, натисніть + праворуч.

Сервіс дозволяє додавати до десяти карток в один елемент. Для перемикання між картками натискайте стрілки вліво, вправо. Щоб видалити картку, натисніть на відповідну іконку.

Якщо ви додасте дві або більше карток у поле редактора, вони з’являться в ряд і вийдуть за межі блоку.

Файл

Файл дозволяє ділитися документами зі своїми підписниками. Ви можете додавати файли в будь-якому форматі, окрім файлів, що виконуються, розміром до 5 МБ.

Натисніть кнопку Виберіть файл (Choose file), щоб завантажити файл з комп'ютера або пристрою або перетягніть файл у поле завантаження.

Щоб завантажити файл за посиланням, виберіть Завантажити файл за URL у випадаючому меню та вкажіть посилання на файл в полі.

Також можна вказати динамічний шлях до файлу. Наприклад, за допомогою елемента Запит API або з події a360, запуску ланцюжка за API ви можете передавати файл з та використовувати цю змінну у наступному повідомленні, відображаючи клієнту дані замовлення.

Для цього виберіть змінну або вкажіть JSON path у полі та передавайте у значенні змінної шлях до картинки. Таким чином, кожен клієнт отримає зображення на своє замовлення.

Медіафайли: Аудіо та Відео

Доступно на тарифі Pro і вище, а також на час безплатного семиденного пробного періоду

Ви також можете додавати аудіо- та відеоповідомлення в ланцюжки, які програватимуться безпосередньо в месенджері. Максимальний розмір файлу, що завантажується — 20 МБ

Таким чином, наприклад, ви можете прикріплювати відео лекції та голосові консультації прямо в боті без відправки вашого підписника на сторонні ресурси.

Затримка

Розбивайте великий текст на невеликі абзаци до 4 рядків та розділяйте елементом Затримка (Delay). Пауза імітує індикатор друку тексту.

Цей елемент не може бути останнім у блоці, тобто після нього потрібно додати ще текст, картинку чи файл. Вкажіть час у секундах, протягом якого індикатор введення буде відображатися в чаті.

Input indicator details

Враховуйте час набору тексту та розмір наступного повідомлення, перед яким встановлюєте затримку.

Чекати відповідь підписника

Ви можете збирати відповіді від підписників та записувати їх у змінну для подальшого використання. Підписник може ввести похідне значення, а ви налаштовуєте валідацію для цього значення — Рядок (для текстових значень), Число, Дата, Телефон, Email, Посилання, Регулярний вираз, Геолокація та Зображення чи документ.

Активуйте Чекати відповідь підписника. Виберіть тип валідації, повідомлення при неправильному введенні даних та змінну, в яку зберігати дані.

Input indicator details

Отримані електронна адреса, номер телефону та інші дані користувача зберігаються в автоматично створеній адресній книзі Email сервісу.

Ви також можете вибрати період очікування відповіді. Якщо користувач не відповів протягом вибраного часу, очікування відповіді від користувача закінчиться і чат-бот більше не перевірятиме введені дані на валідність, щоб записати відповідь.

Input indicator details

Крім того, під повідомленням ви можете додати кнопки швидких відповідей, щоб користувачі могли вибирати з відповідних відповідей замість того, щоб вводити свої власні. Після надсилання наступного повідомлення (від користувача чи бота) швидкі відповіді пропадають.

Швидкі відповіді

Також існує інший тип швидкої відповіді, який не зберігає інформацію про користувача, але ви можете використовувати його, щоб розширити межі кількості кнопок та прив'язати кожну кнопку до наступної гілки.

Натисніть кнопку Швидкі відповіді, щоб додати швидку відповідь. Введіть значення кнопки: emoji або текст до 20 символів. Для встановлення динамічних значень вставте ім'я змінної, збереженої в аудиторії, у вигляді {{your_variable}}. Натисніть Enter, щоб зберегти кнопку.

Adding a quick reply

Після надсилання наступного повідомлення (від користувача чи бота) швидкі відповіді пропадають.

Продовження ланцюжка

З'єднати наступний елемент після блоку Повідомлення можна за допомогою кнопок всіх типів або функції Введення даних. Також ви можете продовжити ланцюжок, не чекаючи відповіді користувача. Рекомендуємо використовувати разом із блоком Пауза, щоб перевіряти, чи взаємодіяв підписник із ланцюжком, і надсилати повідомлення через певний час.

При плануванні сценарію ланцюжка зверніть увагу, що ви не можете одночасно продовжити ланцюжок за допомогою конектора Продовжити та використовувати швидку відповідь.

Ви можете з'єднати нескінченну кількість блоків через блоки, де передбачено взаємодію з користувачем, і до 100 блоків через кнопку Продовжити.

Ланцюжок

Дозволяє додати інший ланцюжок до того, який ви створюєте. Перетягніть елемент Ланцюжок у редактор і зв'яжіть його з кнопкою, яка ініціює запуск нового ланцюжка. На панелі Ланцюжок (Flow) відкрийте меню Запустити інший ланцюжок (Start another flow) та виберіть ланцюжок, який ви бажаєте додати.

Selecting a flow

Елемент Дія

Елемент Дія видно лише вам. Виберіть на панелі ліворуч елемент та перетягніть його після відстежуваного блоку.

Потім виберіть, яку саме дію зробити:

Відкрити чат (Open the chat) Відкриває чат із передплатником у розділі Діалоги
Відписати від бота (Unsubscribe from the bot) Відключає передплатника від отримання масових та автоматичних розсилок бота
Додати чи видалити тег (Add / Remove tags) Додає тег передплатнику, видаляє доданий тег
Встановити змінну (Add variable) Встановлює значення змінної, яка надається або оновиться для передплатника; також можна створити нову змінну
Відправити вебхук (Send webhook) Надсилає POST запит із даними підписника на вашу URL
Створити угоду (Create deal) Створює угоду в CRM під час виконання певної дії, наприклад, натискання кнопки Купити
Оповістити мене (Notify me) Надсилає повідомлення до системного бота або групи Telegram, де чат-бот доданий адміністратором

Choosing an action

Елемент Фільтр

Сегментуйте клієнтів за їхніми персональними даними та отриманням попередніх повідомлень. Виберіть на панелі зліва елемент і перетягніть його після блоку, з якого розпочнеться розгалуження сценаріїв.

Потім виберіть саму умову. Ви можете комбінувати умови, додаючи оператори кожному або будь-якому, або додавати незалежні додаткові умови.

Читайте детальніше: Як використовувати елемент Фільтр у конструкторі ланцюжків.

Після додавання умов додайте до кожного з варіантів виконання умови (зелена точка) або не виконання умови (червона точка) на наступні елементи ланцюжка.

Елемент Пауза

Це період, протягом якого підписнику не надсилаються автоматичні повідомлення. Пауза може бути встановлена у хвилинах, годинах або днях.

Ви можете вибрати паузу в проміжку, використовуючи опцію Період часу (Time period), або до певного часу, використовуючи опцію До часу (Till time).

Виберіть Період часу (Time period) і встановіть паузу між відправкою елементів ланцюжка від 1 хвилини до 24 годин. Використовуйте її в ланцюжку, наприклад, для прогрівання клієнта. Через вказаний час надішлеться наступне повідомлення.

Facebook дозволяє надсилати наступне повідомлення після взаємодії з користувачем лише протягом 24 годин.

При виборі паузи між блоками в 1 день і більше можна встановити точний час відправлення повідомлення. Наступним днем вважається прохід годинникової стрілки через 00:00 за часовим поясом, виставленим у налаштуваннях особистого кабінету.

Також ви можете вибрати До часу (Till time) і встановити затримку до певного часу. Наприклад, можна використовувати цю опцію для позначення робочого часу або часу дії акції.

Також за допомогою елемента Пауза можна задавати умову виконання наступного елемента ланцюжка: відправляти завжди або при неактивності підписника.

Елемент Запит API

Доступно на тарифі Pro і вище, а також на час безплатного семиденного пробного періоду

Виконайте запит на сторонній сервер, щоб створити об'єкти або отримати інформацію. Отримуйте дані та використовуйте їх далі в боті.

Отримані дані можна записати в змінну або додавати до наступного повідомлення у вигляді JSONPath.

Виберіть на панелі зліва елемент Запит API і перетягніть його після блоку, з якого розпочнеться розгалуження сценаріїв. Виберіть тип запиту та введіть URL-адресу, на яку надішлеться запит.

Selecting a flow

Після перевірки запиту та отримання успішної відповіді налаштуйте відповідність. Якщо потрібно зберегти значення з відповіді на змінну, виберіть ключ із отриманого запиту та змінну, в яку зберігати. Якщо потрібно використати отримане значення один раз без збереження в змінну, скопіюйте {{$['somekey']['nestedkey']}} та використовуйте у наступному елементі повідомлення.

Читайте докладніше: Як надсилати та отримувати дані із зовнішніх джерел.

Selecting a flow

Елемент Випадковий вибір

Налаштуйте рандомну відправку елементів чат-бота, розгалужуючи його сценарій, щоб влаштовувати квізи, турніри та A/B тестування.

Перетягніть елемент Випадковий вибір на робочу область, з'єднайте його з елементом, від якого починається розгалуження сценарію.

Налаштуйте співвідношення для кожного з варіантів — який відсоток користувачів отримає кожен із варіантів, або розбийте ланцюжок у рівному співвідношенні. Чим вище значення, тим більша ймовірність і тим більше користувачів отримають цей варіант.

Збереження та запуск ланцюжка

Після додавання всіх блоків та перевірки зв'язків між ними збережіть ланцюжок перед виходом. Для цього праворуч зверху натисніть кнопку Зберегти та відправити собі (Save and send it to yourself), щоб протестувати ланцюжок і перевірити, чи все працює коректно.

Також ви можете зберегти оновлену версію ланцюжка, залишивши поточну версію без змін. Для цього натисніть Зберегти ланцюжок як новий (Save as a new flow). Новий ланцюжок збережеться у розділі Ланцюжки.

У ланцюжку повинен бути хоча б один блок Повідомлення або Дії.

І потім можете вибирати Зберегти та вийти (Save and exit).

Керування ланцюжками

Ви можете вмикати та вимикати ланцюжки. Для цього виберіть цікаву для вас і перемкніть на потрібний режим.

Вимкнені ланцюжки світяться сірим.

Аналізуйте результати

SendPulse дозволяє відстежувати загальну статистику чат-бота у вкладці Статистика.

Ви можете переглянути загальну кількість надісланих та прочитаних повідомлень та переходів у ланцюжку та окремо для кожного повідомлення у вкладці Структура бота (Bot structure).

  Оцініть, наскільки стаття була корисною "Як створити автоматизований ланцюжок для Facebook чат-бота"

  Оцінка: 4 / 5

  Назад

  Як створити чат-бота та підключити його до Сторінки Facebook

  Далі

  Як створити меню чату

  Спробуйте бота для розсилок в Facebook Messenger безкоштовно